Пренаталното възпитание или как формираме детето си

  • 24 698
  • 349
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161
Здравейте!
Пренаталното възпитение е възпитание, което започва още от зачеването на бъдещото дете.  Всъщност то не е просто възпитание, а формиране, сътворяване на качества, характер, дори външен вид. Това вече и самите генетици го установиха  Да - емоциите, постъпките на родителите по време на бременността влияят на формирането на плода. Ето една лекция на Bruce Lipton, наречена "Биология на осъзнатото родителство". Прекрасна е, но за съжаление е без превод. В нея той обяснява на съвсем научен език как с нашите молитви, емоции и желания ние формираме на генетичен план бъдещето си дете.

Вчера попаднах на откъс от книга на Христо Нанев, който е напълно в съзвучие с горното. Христо Нанев поставя хората в нещо като хипноза, наречена регресия, при която те навлизат дълбоко в спомени, до които нямат достъп с ежедневното съзнание.
Предлагам ви част от нея:
http://ludmil.multiply.com/journal/item/21/21



Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 22:16 от Ludmil

# 1
  • Мнения: 99
С огромен интерес прочетох откъса от книгата на Христо Нанев и вътрешно зная....убедена съм в истинността на това,което персонажите споделят.Дано и други бъдещи мами го прочетат и споделят мнението си Rolling Eyes

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
За коя от книгите на  Христо Нанев става на въпрос ?!

Синтерес ще следя темата  Peace


п.п.книги с подобна тематика ако не се лъжа има и на  Джон Кехоу

# 3
  • Мнения: 1 161
За коя от книгите на  Христо Нанев става на въпрос ?!

Синтерес ще следя темата  Peace


п.п.книги с подобна тематика ако не се лъжа има и на  Джон Кехоу
Ха де, забравих заглавието... Донесоха я гости и четохме книгата, много ми хареса и го сканирах, но забравих да видя заглавието.

# 4
  • Мнения: 1 336
Благодаря за лекцията на Bruce Lipton, изгледах я преди малко и беше много интересно. Човекът е доста сладкодумен, в началото е малко скучно, защото обяснява повече за научната страна на нещата - клетки, протеини и т.н. Според него гените не са толкова важни или са около 50% от това какво ще бъде детето, а останалата част се дължи на околната среда. Като околната среда влияе още преди зачеването и по време на бременността т.е. ако родителите живеят в стрес или страх (например по време на война) това се отразява на това какво ще бъде бебето.

# 5
  • Мнения: 3 376
Да благодарим на Людмил,че ни обръща внимание на това.Дано повече бъдещи майки го прочетат.И не само.

Има резултат,аз поне вече виждам някои. Peace

# 6
  • Мнения: 1 161
Благодаря за лекцията на Bruce Lipton, изгледах я преди малко и беше много интересно. Човекът е доста сладкодумен, в началото е малко скучно, защото обяснява повече за научната страна на нещата - клетки, протеини и т.н. Според него гените не са толкова важни или са около 50% от това какво ще бъде детето, а останалата част се дължи на околната среда. Като околната среда влияе още преди зачеването и по време на бременността т.е. ако родителите живеят в стрес или страх (например по време на война) това се отразява на това какво ще бъде бебето.
Щом знаеш английски може да видиш и тази лекция от Bruce Lipton: The Biology of Perception

# 7
  • Мнения: 27 524
Генетичният материал е абсолютно невъзможно да се повлияе от каквито и да било знания, емоции или дрън-дрън  Laughing
Людмиле, не се ли уморяваш понякога?  Tired

# 8
  • Мнения: 396
Ludmil, много благодаря за книгата!
Точно с тази идея, без да съм знаела много по въпроса, съм била по време на бременността с дъщеря ми!
Резултатите са на лице!
Благодаря на Бога, имам едно усмихнато, добро , умно дете!
Усещам обаче, че този път не се вълнувам толкова и по-скоро съм спокойна, че всичко ще е наред, отколкото да се старая да мисля позитивно ии целенасочено за бебо.
Не знам какъв ще е изхода! Не ми остава нищо друго, освен да чакам, за да разбера....

# 9
  • Мнения: 1 336
Генетичният материал е абсолютно невъзможно да се повлияе от каквито и да било знания, емоции или дрън-дрън  Laughing
Людмиле, не се ли уморяваш понякога?  Tired
Според лекцията не става въпрос да се променя или повлиява на генетичния материал ами на това че околната среда по време на зачатието влияе на това кои точно гени да бъдат взети от майката и бащата и заложени в бъдещото дете. Аз също не вярвам на 100%, но все пак е интересно като теория.

# 10
  • Мнения: 1 161
Генетичният материал е абсолютно невъзможно да се повлияе от каквито и да било знания, емоции или дрън-дрън  Laughing
Людмиле, не се ли уморяваш понякога?  Tired
Ето, намери се човек, който знае повече от Bruce Lipton  smile3501
Затова ми харесва този форум, какво интересни хора срещам.

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 23:53 от Ludmil

# 11
  • Мнения: 1 161
Ludmil, много благодаря за книгата!
Точно с тази идея, без да съм знаела много по въпроса, съм била по време на бременността с дъщеря ми!
Резултатите са на лице!
Благодаря на Бога, имам едно усмихнато, добро , умно дете!
Усещам обаче, че този път не се вълнувам толкова и по-скоро съм спокойна, че всичко ще е наред, отколкото да се старая да мисля позитивно ии целенасочено за бебо.
Не знам какъв ще е изхода! Не ми остава нищо друго, освен да чакам, за да разбера....
Има още една статия, ако не си я чела: Пренаталното образование - образование на бъдещето?

# 12
  • Мнения: 396
"Според лекцията не става въпрос да се променя или повлиява на генетичния материал ами на това че околната среда по време на зачатието влияе на това кои точно гени да бъдат взети от майката и бащата и заложени в бъдещото дете. Аз също не вярвам на 100%, но все пак е интересно като теория. "

Аз не останах с впечатление , че това е целта. Може би само до някъде и то в идеални условия....
По-скоро се отнася за това, какво и как си мисли мамчето по време на бременността.

Ludmil, благодаря за статиите!
Само с майка ми мога да си говоря така за живота, а тя сега не е до мен и ми липсваше усещането за нещата по този начин!
 
 

# 13
  • София
  • Мнения: 2 508
И аз прочетох Христо Нанев и от два-три дни все ми се върти в главата... Все си мисля, как на милото ми бебе му става студено и тъмно, като се карам с майка ми. Grinning Дано не се влияе много... Че ние сме едни истерички... #Crazy
Аз лично много обичам книгите на Майкъл Нютън за преражданията и в края на "Пътят на душите" е описано почти същото, което и Нанев говори - че душата на бебето се вселява в него по различно време (може в началото, може по средата, може и при раждането) и че не винаги се намира в утробата, понякога просто витае. Не ми харесва много тази мисъл, иска ми се бебето ми винаги да е с мен, а не само от време на време, но вече на две места го прочетох... Чудя се, дали когато се движи, е там или не?!
Сега сигурно ще кажете, че съм луда...

# 14
  • Мнения: 575
Аз също съм чела това-онова за пренателното възпитание. Но не мога да си обяня, как така влияем на бебето, като слушаме Моцарт например. Бебетата се раждат глухи, започват да чуват около втората седмица, как тогава чуват нещо в утробата, под вода ?

едва ли някой ще ми отговори newsm78

Общи условия

Активация на акаунт