Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 12

  • 14 098
  • 313
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 1 877
breh, първа ли съм Rolling Eyes Mr. Green
хайде, малката се настани за следобедното цок Flutter наздраве!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ми... освен един запис да ударя Simple Smile

Моето мъниче е в някаква криза, явно. Нещо много сме зле с държанието, а и много плаче... Май зъбите я тормозят. Тази нощ 3-4 часа ми е висяла нон стоп на циците. Пък съм в цикъл и се усещам много празна. Още нямам опит с жикличното кърмене, но съм чела, че намалява кърмата... това сигурно я довършва...
Май трябва да мина през аптеката да си взема чайче...

# 3
  • Мнения: 3 718
Само се записвам, че днес беше трудов ден и две не виждам  Crazy

# 4
  • Мнения: 2 829
И аз да се запиша, може би това ще ми е последната тема като дългокърмеща, после ще направя малко пауза, ще стана краткокърмеща и живот и здраве-дани и с второто да докараме до към 2 годинки Grinning
Дано не си правя сметките без кръчваря, де, но засега нещата си вървят към безпроблемно отбиване по взаимно съгласие Grinning

# 5
  • Мнения: 3 718
Ааааа моля моля, това с бившите дългокърмещи не се признава. Хич не спирай да пишеш в темата.  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
запис и от мен,
benitta, на мен само първият път ми намаля кърмата и вече 8 месеца от тогава не ми се е случвало пак, но съм чела, че при много майки всеки път намалява за 2-3 дни и после си се възобновява.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Хелоу!

Записвам се и аз да ви чета.

И може би и на мен това ще ми е последна седмица стаж като кърмачка, защото следващата събота ще пращаме Мъри при баба му на село. Нашата ясла ще е ваканция до септември. Нито ми се иска толкова дълго да се разделяме, нито да спирам кърменето, но май точно това ще стане.
Правя си планове да ходя да го виждам всяка събота и неделя, но това едва ли ще спаси кърменето. Ама каквото стане - това ще е.

Ние поне имаме опит с прекъсване на кърменето и после продължаването...Когато беше на 1,5 год. прекъсвах 10 дни заради антибиотици, но тогава се цедих, после на 1,9 год пак така. А преди 2 месеца(през май - 2,4год.) Мъри беше 2 седмици пак при баба си. Кърмата ми беше спряла, мислех, че всичко е свършило, но той за около седмица успя да я възстанови, като си засука все едно не е прекъсвал.

Между другото, Ванилке, в момента и ние се "черпим", наздраве!

# 8
  • Мнения: 2 837
Само запис. И аз още не съм бивша кърмачка. По един път  на ден само, но се сеща мушмурокът. Лошо няма. Wink

# 9
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
 Hug

# 10
  • Мнения: 250
Благодаря за новата темичка.
Продължавам да ви наглеждам и продължаваме да се кърмим денонощно,винаги когато "клиента" си поиска. GrinningСамо се чудя какво ще правим като тръгне на ясла и трябва да заспива на обяд без цок. ThinkingАма да стигнем до там,пък каквото сабя покаже. ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 12 201
  Хайде и аз тук. Simple Smile
  Моите все още си сучат доста често, но от известно време им отказвам, когато не ми е удобно или не желая. Например понякога навън, въпреки че вече рядко си искат. Вчера им отказах и през ноща и учудващо за разлика от когато бяха на година и половина и просто ревяха като не им давам, сега пореваха, казах им че ако не спрат ще ги върна в кошарките и няма да спят при мен и те се съгласиха, гушнаха се и си заспаха при мен без да сучат. Така че след като е толкова лесно вече мисля, ако заради нещо се събудят през ноща вече да не им давам и само да се гушкаме и да свикват да заспиват сами или поне без да сучат де  Mr. Green.
   Чудя се кога ще започне обаче тази инволюция при условие, че те все още сучат често и определено сутрин и вечер не се залъгват, а си ги усещам как преглъщат. Майките навън постоянно ме питат дали все още имам мляко и аз постоянно обяснявам, че няма как да нямам при условие, че още ги кърмя  Simple Smile

# 12
Здравейте!Кърмя вече точно година и 9 месеца нон-стоп на поискване.Дъщеря ми е с всички зъби в устата-бях решила да я кърмя докато поникнат или поне до 2 годинки.Но...тя ме ползва като залъгалка-от едната цока ,с другата си играе и това е когато й е скучно,при заспиване,нощем,за забавление.На моменти губя търпение и ми идва в повече-не мога да си погледна ни по-голямо дете,ни къщна работа,ни съпруг,да не говорим за лично време.Опитвах да я оставям баба да я приспи,но ревът беше неописуем и аз не издържах!Сама се отказа от залъгалката,но сега аз съм биберон!
Помогнете ми с мнение-дали да изчакам или да я отбивам и как най -безболезнено и за двете да го направя-тя е пристрастена към цокането в буквалния смисъл!
Досега отлагах,но май става все по-трудно да взема решение.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 877

Между другото, Ванилке, в момента и ние се "черпим", наздраве!

 а така Mr. Green, а ние се приспиваме  Flutter все пак наздраве Hug

# 14
  • Мнения: 497
Здравейте! И ние с Дени можем вече да де присъединим към вас, тъй като понатрупахме вече 1г. и 1м. опит в кърменето. Дени е пристрастено кърмаче  ( не само към сукането, но и към мен) и суче доста често през деня ( когато сме си в къщи). Кърменето е предимно за успокоение и заспиване. Не съм от майките с много кърма и тя си наддава все по малко. Сега е около 9кг . Много  е трудна с яденето, пюрета ядеше по малко, каши отказа, ДК също не я ядеше и в резултат вече сме на обща храна, която повече й се услажда.   

Общи условия

Активация на акаунт