как да се преборя с разстройството

  • 3 925
  • 17
  •   1
Отговори
синът ми е с гнойна ангина изписаха ни аугментин и прахчета ентерол че може да има разтройство така и стана днес немога да му смогна на гащи не иска да яде дайте съвет какво да правя


предварително благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 929
Освен за Ентерол и Смекта, за друго лекарство не се сещам. Знам, че много помага при разтройство вода от кора на нар. Също и вода от варен в нея ориз.

# 2
не сте написали колко е голям синът ви.Лопедиум еднократно две таблети и след всяко недобро изхождане по още една.Обикновено не се налага трето хапче.Аз веднъж с една опаковка от 10 тб.излекувах цялото си семейство.Това ако детето ви е над 8 години.От 2 до 8 1 капсула и една след всяко недобро изхождане,но не по-вече от 4 за 24 часа.деца под 2 години по-добре да се лекуват с ORS200-СПЕЦИАЛЕН ПРОДУКТ НА ХИП при разтройство.Ако сте в населено място,където няма магазин за детски храни може да си направите т.нар.супа на Моро.един морков и 2 картофа се сваряват и се дава на детето само водата или се пасира.Това регулира като повръщане,така и разтройство.Може и вода от сварен ориз....Успех.

# 3
detenceto mi e na 2god=i 1 mesec ne iska i ni6to da qde Cry

# 4
  • Мнения: 14 133
И моят дребосък ми направи разстройство от същия АБ при последното боледуване.
Оправи се енерол и строга диета - варени картофи, моркови, ориз без масло, обикновени солети, припечен хляб. Да пие повечко вода. Може и чай от шипка без захар, оризова вода.  Има лечебни млека на Хумана и Милупа при разстройство, които могат да се правят като мляко или каша. Късмет!!!  Praynig Praynig Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 2 430
Lopedium или Imodium,зависи на колко години е синът ти!Но аз лично съм много доволна Peace
П.П. извинявай сега видях,че си написала 2г.,ами освен Ентерол или Хидрасек

# 6
  • Мнения: 1 645
Хидрасек,чай от шипки или дренки.
Нарът помага най - много.

# 7
благодаря ви нямате си представа колко съм доволна он форума и майките тук
благодаря отивам до аптеката  bouquet

# 8
chibi  а сменихте ли антибиотика

# 9
  • София
  • Мнения: 790
Рали пи 2 пъти Аугментин и двата пъти получи разстройство. Вторият път спряхме антибиотика и ни изписаха друг. За самото разстройство - лечебна Хумана, чай от шипка с малко захар, оризова вода, ORS 200 на Хип, Ентерол. От опита ми с разстройството разбрах че най-важното е спазването на диета, поне няколко дни.
Успех  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 2 430
Нормално е при прием на АБ,и често срещано е разстройството,това е т.нар.антибиотикоасоцирана диария,която е резултат от приема на АБ и отшумява със спирането на курса Peace

# 11
  • Мнения: 7 201
Хидрасек,чай от шипки или дренки.
Нарът помага най - много.
Peace

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
При всеки прием на АБ сме същата работа, даже пролетта си докарахме и дисбактериоза.
Дребната пи и Ентрол и Хидрасек и чай от шипки... временен ефект. Оправи се със Саностол Пробиотик - прахчета - по 1 на ден сутрин. Разтварят се в сокче или водичка. Лекарката ни предупреди при следващо пиене на АБ да ги почнем отново за поне една седмица.
Но питай педиатъра дали стават за 2год. дете, защото мойта щерка е на 4г.

# 13
  • Мнения: 245
и моята дъщеря има разтройство от 3-4 дена вече. давах ентерол до сега,но ефекта е почти никакъв , мисля да дам смекта тази вечер.ентерола го давах с разтворен в млякото и,иначе няма да иска да го пие  . моля ви кажете ми как се дава смектата - колко често и по колко на ден ? на година и 9 месеца сме . благодаря Simple Smile

# 14
  • Мнения: 7 201
моля ви кажете ми как се дава смектата - колко често и по колко на ден ? на година и 9 месеца сме . благодаря Simple Smile
По 1 прахче мисля,че е за вашата възраст.Разделяй го на 2 приема. Peace

Общи условия

Активация на акаунт