Помощ. Дъвка върху новите чаршафи!

  • 1 868
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
МОЛЯ ВИ, помогнете. Купихме нови чаршафи с Пепеляшка и днес след като ги разведох на ясла и градина видях залепена дъвка върхи чаршафа. Махнах по голямата част, но остана петно.
Как и с какво да го премахна?

# 1
  • Мнения: 967
Има специално средство срещу дъвка, лепило и лак, на Dr. Beckmann, в едни шишенца зеленки трапецовидни, виж в Била или Пикадили.

Успех!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Доколкото знам се натрива от обратната страна с кубче лед, но доколко е ефикасно...

# 3
  • Мнения: 386
Хартия под и над петното и гладиш с ютията.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Можеш да сложиш целия чаршаф в камерата/фризера, докато дъвката замръзне. После дъвката пада лесно.

# 5
  • Мнения: 1 447
Хартия под и над петното и гладиш с ютията.
Аз също знам за този вариант и при мен винаги е успешен.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Топлината няма ли да я разтегне тази дъвка? newsm78 Иначе петна така махам и аз. С хартия. Но дъвка? newsm78

# 7
  • Мнения: 386
Първо се изстъргва каквото може, после с хартията и ютията, като сменям чиста хартия точно за да попива , после евентуално препарат. Справяла съм се, но не винаги.

# 8
  • Мнения: 11 314
Замразяване - или фризера или кубче лед. Изстъргва се с остър нож и след това с препарата на Др Бекман.
Няма и помен от петното. От личен опит  Peace

# 9
  • Мнения: 3 034
използвай дъвката като лепенка и сложи отгоре една хубава апликация. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 099
С белтък от яйце,намазваш и триеш все едно переш на ръка.Пада.

# 11
  • Мнения: 3 621
Замразяване - или фризера или кубче лед. Изстъргва се с остър нож и след това с препарата на Др Бекман.
Няма и помен от петното. От личен опит  Peace

И аз съм за този вариант с две ръце
С ютията и хартията е за петна и за накапано със свещ , незнам дали ще стане с дъвка

# 12
  • Мнения: 1 259
Ха честито и аз чистих преди няколко месеца..... В едно здраво найлоново пликче слагаш 5 кубчета лед, завързваш и слагаш върху мястото, да престои докато се поразтопи поне наполовина леда,.....после с нокът или нещо твърдо(пила, например) го изтръгваш...става лесно... и все пак не насилвай много, ако видиш че още нестава остави леда още по-дълго... Успех Simple Smile
Не използвайте ютия....резултата ще ви срази( #Cussing out )

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 18:40 от *Poli*

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ама и аз така си мисля, че ще се разтегне и ще стане мазало.

# 14
  • Мнения: 62
Почисти го с лакочистител, нищо  не остава. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт