Зъбките на 2 годишното дете

  • 444
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
[img] newsm47 Здравейте може ли някой да ми каже защо зъбките на 2 годишния ми внук са със заострени връхчета.Имам чувство че се износват.Това ме притиснява ,ако го заведем на специалист няма да си отвори устата за да го прегледат.Не яде млечни продукти /не ги обича/,пие сок натурален с биберон стига до 1,5 л.на ден.Знам че му е вредно но плаче и си иска шишето.Помогнете как да преодолеем развалянето на зъбите.Дайте ми съвет за добър детски специалист във Враца.Чакам с нетърпение за съвет!

# 1
  • Мнения: 8
Правете му сокове от истинки плодове, по-скъпо е но поне няма изкуствени подсладители. А щом отказва да пие мляко, в дневното му меню гледайте да има сирене, кашкавал, масло и храни богати на калции. консултирайте се с педиатър или зъболекар

Приятен ден

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Мийте зъбите 2 пъти - сутрин и вечер
Махнете сока с биберон. Давайте пресни плодове или прясно изцеден сок, но с чаша.
Ако не обича пр.мляко, добавяйте малко какао. Има и едни сламки с ягодови или шоко гранулки. Когато детето пие с тях млякото се увкосява.
Ако не обича кисело мляко, давайте плодово кис.мляко и казвайте, че това е детски сладолед.
Посетете детски стаматолог.

Общи условия

Активация на акаунт