Помощ! Пуши ми се много!

  • 9 515
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 235
Здравейте, вчера разбрах, че ще ставам майка, не беше планувано, но този месец не се и пазехме, така че до някаква степен се очакваше Simple Smile Въпросът е, че от много години пуша, опитвала съм се да ги откажа, но не съм успявала. Сега е минал само ден, а вече има моменти, в които толкова много ми се пуши, че чак ме е страх да не стане нещо на плода. По мои изчисления, днес съм влязла в третата седмица. Не издържам, пуши ми се, чак на рев ме избива. Ужасно е, знам, проява на слаба воля, но разберете ме, не издържам  Cry Дайте съвет, моля, как да се преборя?!

# 1
  • Мнения: 4 290
Представи си, че пушенето по време на бременност е като да сложиш детето си пред ауспуха на кола. Пуши ли ти се още?  Wink
Споко, ще издържиш. Щом аз успях преди шест години и ти ще можеш.

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 10:49 от Клото

# 2
  • Мнения: 40
Не пуша и нямам идея как се чувстваш, но когато бях на училище за бремени на акушерката и беше зададен такъв въпрос и тя отговори на момичето по следния начин: "Представете си, че някой си изтръска цигарата в супата ви, ще ви бъде ли приятно? Това причинявате на бебето си с всяка изпушена цигара." Оставям на теб решението за понататък......

# 3
  • София
  • Мнения: 1 185
Първо, честито!!! Желая ти лека бременност!

Аз отказах цигарите 2 години преди да забременея, така че реално не съм се сблъсквала с това, за което говориш! Докато четях написаното от теб ми хрумна, че най-добрия съвет ще получиш от АГ, който ти следи бременността! Чувала съм, че стреса за организма при рязко спиране на цигарите е голям! Не искам да те съдя, защото и без това ти е трудно. Пожелавам да се справиш с желанието и сладко, здраво бебче на финала!  Hug

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Представи си, че ако пушиш това може да доведе до увреждане на бебето  Confused Ще му го причиниш ли?

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... Не мога да ти помогна. Труден подход си избрала. Много по - лесно е да спреш цигарите преди да почнеш да правиш бебе - поне можеш да се възползваш от "помощни" средства. Знам колко трудно се отказват цигарите... и на мен ми предстои отново, не ми се и мисли за този миг.


Поговори с АГто си, дали има нещо, което да е по - малко опасно за бебето от цигарите и да може да ти помогне... никотинови лепенки и др. подобни... със сигурност и те са много вредни, но поне катран, Cd и др. подобни няма.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ами запали си щом толкова много ти се пуши.
Аз отказах цигарите, докато бременеех, но имаше моменти, в които зверски ми се е пушело. Запалвала съм, но като дръпна 1-2 пъти и ми се отщяваше.

# 7
  • Мнения: 235
Благодаря ви за подкрепата Simple Smile Сигурно ще ви се стори много смешно, но, понеже знам едва от ден и нямам още никакви симптоми, някак си не мога още да осъзная, че в мен расте друг човек. Странно е, още не мога да свикна с мисълта и може би затова не мога да се взема в ръце и да помисля за малкия човек... колко само егоистично прозвуча това... Даже още нямам лекуващ лекар, понеже съм в чужбина и няма кой да ме посъветва...  smile3518

# 8
  • Мнения: 1 477
Първо честита радост   bouquet
За да откажеш цигарите се иска наистана мноого воля.Колкото и съвети да ти дадем тук всичко е в твоите ръце.Аз също бях страстен пушач.След 2-те чертички не съм палила и цигара.Искало ме се е (за да бъда честна).Но с воля и желание най-вече може да си наложиш да не пушиш.Става въпрос само за 9 месеца.Ще имаш цял живот после да се тровиш.Успех   bouquet

# 9
  • Мнения: 342
Ами запали си щом толкова много ти се пуши.
Аз отказах цигарите, докато бременеех, но имаше моменти, в които зверски ми се е пушело. Запалвала съм, но като дръпна 1-2 пъти и ми се отщяваше.
При мен това е сравнително актуален проблем Simple Smile и правих точно така - ако ми се допуши мнооого си запалвам, но след 2-3 дърпания ми ставаше гадно..
Ади, ако издържиш няколко дни без пушене, след това и да запалиш, усещането не е същото.. сякаш ти се променят вкусовите усещания.

Погледни и тази тема

А аз ще постна и тук това, което постнах там по темата.

Защо трябва да откажете цигарите?

Изброените по-долу факти могат да Ви помогнат при взимане на това важно решение.

Цигареният дим съдържа над 2500 химични елементи, но три от тях – carbon monoxide, никотина и кадмия – драстично забавят растежа на развиващото се бебе. Пушекът съдържа висока концентрация на carbon monoxide, смъртоносен газ отделян при изгаряне на горивото от автомобилите. Червените кръвни телца в кръвта, чиято задача е да снабдяват бебето (и разбира се майката) с кислород, игнорират кислорода в кръвния поток и вместо това се свързват здраво с carbon monoxide. Това намаляване на кислорода може да забави развитието на бебето.
Проучвания показват, че при майки, които са пушили по време на бременността вероятността от раждане на бебе с поднормено тегло се увеличава от 3 до 4 пъти. Средното тегло на тези бебета е с около 200 гр. по-малко спрямо теглото на бебетата, родени от непушачки.
Майките, които спират пушенето от 4 месец на бременността имат бебета с тегло при раждането съвместимо с тези на непушачките. В допълнение преждевременните раждания намаляват с 26 %. Майките, спрели пушенето след 16, но преди 30 седмица от бременността имат бебета с по-високо тегло при раждане, от бебетата на майките, пушили по време на цялата бременност, но по-ниско от бебетата на непушачките.
Никотинът е мощен наркотик, към който човек се пристрастява бързо. Той възбужда нервната система, както на майката, така и на бебето като кара сърцето да бие по-бързо и стеснява кръвоносните съдове. Това намалява количеството на кислород и хранителни вещества към бебето. Кадмият блокира действието на един важен елемент – цинка. Ниските нива на цинк са асоциирани със забавяне на развитието и последващо раждане на бебе с поднормено тегло.
Кърмачките, които пушат отделят около 30 % по-малко мляко от непушачките, което резултира в по-бавното увеличаване теглото на бебето. Освен това никотинът се концентрира в кърмата и може да възбуди бебето, да предизвика интензивен плач, колики и проблеми със съня.
При бебета, излагани на пасивно пушене по време на бременността и след раждането се увеличава риска от раждане с поднормено тегло, инфекция на средното ухо и инфекции на горните дихателни пътища.
Около 90 % от отказалите цигарите не използват формални програми или терапевти. Една година след отказване на цигарите, рискът от сърдечни заболявания намалява наполовина. След 15 години рисковите фактори за всички други, свързани с тютюнопушенето заболявания са почти същите като при непушачите.
Отказът от цигарите при бременните и техните партньори е по-успешен, защото раждането на бебе е много важно събитие в живота и мотивацията е разбираемо по-голяма. В рамките на 6 месеца, 75 % от отказалите цигарите пропушват отново, а 3 % пропушват след 6 месеца. Въпреки това, жена, която е отказала цигарите по време на бременността има по-голям шанс да остане непушач. Де факто 1/3 от тях остават непушачки.

Смятам, че това е достатъчен мотив да спреш веднага цигарите?  :Naughty:

# 10
  • Мнения: 3 621
Честито и лека бременност ти пожелавам
Дано успееш да се справиш с проблема, най-добре е да си представиш как дима от твоята цигара, отива при твоето бебе и му пречи да диша
щом истински искаш бебето ще се справиш някак си

# 11
  • Мнения: 1 190
Първо честита радост   bouquet
За да откажеш цигарите се иска наистана мноого воля.Колкото и съвети да ти дадем тук всичко е в твоите ръце.Аз също бях страстен пушач.След 2-те чертички не съм палила и цигара.Искало ме се е (за да бъда честна).Но с воля и желание най-вече може да си наложиш да не пушиш.Става въпрос само за 9 месеца.Ще имаш цял живот после да се тровиш.Успех   bouquet

Така бях и аз, с тази разлика, че повече никога не съм палила и ми е много добре Grinning

Честито, лека бременност и дано всичко свърши добре!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз пък мисля, че 1-2 цигари дневно не са проблем. Аз пушех толкова през цялата бременност суртин с кафето. В края на бременността почти не палех тъй като не пиех и кафе - не ми се пиеше. Според мен по важното е ако кърмиш да не пушиш, че тогава вече наистина не е добре. Всичко отива в кърмата  Confused

# 13
  • Мнения: 219
Знам,че ти се пуши,но ще трябва да устискаш

# 14
  • Мнения: 396
Честито за новия живот, който сте създали!
Честно казано не знам защо се включвам като нямам никакъв опит в отказването на цигарите. newsm78
Опитвай с дъвки, така знам от моя позната - спасяваше я до някъде.
Ако пък съвсем не можеш, пуши по една макар , че дето пет там и една!
Братовчедка ми не можа да се лиши от това "удоволствие" и резултата е, че дъщеричката и , която е на възрастта на моята, се разболява три пъти повече - не преувеличавам!
Както се казва в един филм: " Нека силата бъде с теб!" Peace

Общи условия

Активация на акаунт