И пак за бездомните кучета...

  • 2 270
  • 63
  •   1
Отговори
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Чудех се къде, и реших, че може би тук е мястото на въпросът ми.
Пред нашия блок живеят 4-5 помияра , големички и чернички. Имаме си и една кучка(рка), която ги храни. Нейното куче вече налита на хора. И тез добичета безпризорни стават все по-злобни. Налитат на коли, а вече и на хората. Но са маркирани. Какъв е изхода от ситуацията? Ако знаете, колко ми се иска да ги прегази някоя кола, но те се пазят, гадините... Не смея да минавам покрай тях, а няма от къде да мина - излежават се под пейките на входовете. А и как да не извеждам сина си на разходка? Иде ми да ги  #2gunfire и тях, и тази, която ги храни.
Та питанката ми е дали някой може да ми даде телефонен номер, на който да се обадя, и въобще ще има ли смисъл, защото песовете са маркирани?
 newsm78 #Cussing out

# 1
  • Мнения: 750
Мога ти дам телефона на един приятел койо има пистолет.
Да дойде да им го завре в главите.
Друг изход няма.

# 2
  • Мнения: 2 792
 Чудесно решение за собствените ни страхове, куршум в главата. Не защото е заплаха, а защото ме е страх от нещо което си мисля и аз диктувам правилата, т.е.  оръжието, което може да ми отстрани голяма част от страховете, които иначе бих обсъдила във форум. Колко по лесно е да застреляш куче, от колкото засякалте на улицата някои, не че заплахата е различна, въпрос на усещане е.
Отказвам, да приема, че проблемът на цивилизованото общество е съществуването на други животински видове.

# 3
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Отдавна бих ги застреляла без да ми мигне окото! Обичам животните и съм гледала и куче. Но у дома. А тия дето защитават бездомните хапещи и бълващи болести кучета или са напълно луди, или са импотентни и стерилни и не могат да създадат поколение, та да видят какво е такова куче да скача на детето им. Хапани ли сте от такова животно? Е щом ги защитавайте - приберете ги в къщите си! И тази тема не е за вас. Тя е за тези, които могат да помогнат!

# 4
  • Мнения: 2 821
Направо ми се повръща вече от куче-защитници и как виждате ли сме били европейско общество и не се решавали така подобни проблеми и блябля....Винаги се изказвам в подобни теми, че единственият изход от ситуацията с бездомните кучета е ликвидирането им.

# 5
  • Мнения: 2 759
Чудесно решение за собствените ни страхове, куршум в главата. Не защото е заплаха, а защото ме е страх от нещо което си мисля и аз диктувам правилата, т.е.  оръжието, което може да ми отстрани голяма част от страховете, които иначе бих обсъдила във форум. Колко по лесно е да застреляш куче, от колкото засякалте на улицата някои, не че заплахата е различна, въпрос на усещане е.
Отказвам, да приема, че проблемът на цивилизованото общество е съществуването на други животински видове.
                       И аз като Кифлата  Peace, може би защото и аз съм кифла и трябва да се подкрепяме. На всички други препоръчвам да гледат 'Fahrenheit 9/11'.

# 6
  • София
  • Мнения: 362
Да разбирам  ли, че има хора, които искат да храним и галим уличните помиари, а когато слууучааайййнооо по два пъти на ден ни подгонват, или застрашават децата ни, ни е да им даваме кураж, като ги поощряваме с двойна доза любов???!!!????

Хора, това са животни, които живет на вън. Няма как да не са озлобени. И това го разбирам. Но защо, по дяволите, не се намери някой лев от данъците ни да наемат някой изоставен завод около София (или друг град, това е национален въпрос) и да ги водят там, да ги хранят пак с тоя лев от моите данъци, но да не застрашават здравето и нервите ми, както и това на детето ми.
Не мога да повярвам, че тези "мили същества" ме нападнаха, когато бях в трети месец бременна   #2gunfire
Няма да ги застрелям ли - само да ми скочи някое. На 29 години съм, работя в администрацията на една фирма, живея на 5 мин. пеш от работата си....и нося пистолет в чантата си! За защита!!! Аз не харесвам това. и това е заради защитниците на кучетата-клошари!!!
Против съм да се избиват, но всичко трябва да е рамките на нормалното, контролирано от санитарен орган в съответните места!
Кастрирали ми ги - много важно! Пак хапят!

P.S. Извинявам се за злобата, с която са пропити думите ми, но заради тези помиари от човек обичащ кучета се превърнах в кучемразка, и още повече - изпитвам панически страх от тях!

# 7
  • Мнения: 958
Ами ако не помага куршум в главата, винаги можеш да им забъркаш някаква отрова  Crossing Arms
Особено ако са агресивни, не вижда защо трябвад а се чака да ухапят някой.
А пък защитниците, като толкова си ги защитават, да си ги вземат в къщи!

# 8
  • Мнения: 14 486
странно как може да се защитава нещо, което е заплаха за нормалното съществуване на хората newsm78
аз редовно съм свидетел на кучешка глутница разхождаща се по главната улица в града - дали го има това в други европейски градове?

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 10 312
Ами...освен да ти съчувстваме...друго вече не ми се вярва да направим.  Tired
Кифлата - аналогията ти не е много удачна. Не може да сравняваш човек и животно. Първо: живеем в човешко общество и самите ние сме хора, т.е. нашият вид е на първо място. Второ: човекът носи отговорност за действията си, а кучето - не. Трето: при липса на достатъчно пари за здравеопазване и за социално подпомагане например, не е нормално да хрантутим бездомни кучета и да харчим пари за ваксини срещу тетанус, бяс и да лекуваме редица болни от тения...ти виждала ли си такъв човек?
От гледна точка на еколог много мога да говоря защо не им е мястото по улиците на бездомните и полубездомните кучета.

# 11
  • София
  • Мнения: 362
дали го има това в други европейски градове?

Мила, та това почти го няма в Пловдив, какво остава за Европа!!!
Стана ми странно, когато гостувахме при родителите ми за Великден в Пловдив, че ходихме по Главната, в Симеоновата градинка, в заведения - е, почти не видях кучета. Дори по центъра смея да твърдя - не видях! Е, как го направи оня кмет??? Не че не симпатизирам на Бойко, но е позарязал някои неща. Особено кв. Захарна фабрика. Сега тук "избутаха" заводите, идват циганите да "взимат" разни неща и мъкнат с тях кучета, които май си остават по тези места, защото са нещо като дружка на охранителите на обектите.

# 12
  • Мнения: 9 902
нашата глутница е 6- 7 кучета засега. Скачат по всички коли. Това не са домашни любимци, това си е жива заплаха; та и аз подкрепям изтребването на улични кучета - видът оръжие е подробност.

кучета, които май си остават по тези места, защото са нещо като дружка на охранителите на обектите.

да, по всички обекти има кучета - работниците ги хранят, а като си тръгнат, кучетата биват зарязани.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 312
Редовият гражданин не е длъжен да се отбранява сам-самичък. Тук общината трябва да се заеме със задълженията си.

кучета, които май си остават по тези места, защото са нещо като дружка на охранителите на обектите.
да, по всички обекти има кучета - работниците ги хранят, а като си тръгнат, кучетата биват зарязани.
Ох, от такива най ме е страх. Наричам ги полубездомни. Хем имат чувство за принадлежност къмв дадена територия, хем са вечно гладни и болни, хем ги ритат и са озлобени, хем ако ме нападнат няма кой да ме защити.

# 14
  • Мнения: 2 759
...живея на 5 мин. пеш от работата си....и нося пистолет в чантата си! За защита!!!
                   Похвално, браво на теб  Tired. А това, дето е национален проблем... сигурно е така, ако проблемите на столицата са национални проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт