Ще отсъствам от вкъщи. Въпрос?

  • 562
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 375
След месец и нещо ми се налага да отсъствам от вкъщи за 4-5 дни. Бебето ми ще е на 4 месеца и малко. Сигурно към този момент ще се кърмим както в момента - горе-долу на 3 часа, 7 или 8 пъти на денонощие. Въпросът ми е към майки, които са минали през такова преживяване - разкажете как мина. Шише или чашка ползвахте, какво мляко давахте, за цеденето, за подготовката преди това, ако сте правили, за кърменето след завръщането ви и т.н.
Аз почти не мога да изцеждам кърма, така че да стига за всяко ядене. На денонощие има-няма по 40-50 мл и то не всеки ден. Знам, че най-лесно е да не пътувам, но...
Моля ви споделете опит дори и ако ви се е случило, когато децата ви са били доста по-големи. Много ми се иска да се справя и да не наруша прекрасния ритъм и връзка, които имам като кърмачка.

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Извинявай, ако те обезсърчавам, ама като как го виждаш кърменето след това?! Нали не можеш да изцеждаш?! Какво ще правите и ти, и бебето през тези дни?!  Rolling Eyes

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 375
Зъхи, точно това е един от въпросите ми - за след това, защото през тези дни виждам и себе си и бебето - цедене при мен и дохранване с адаптирано мляко за бебето, но след това?

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе трудна работа... Щом не можеш да изцеждаш повече от 50 мл на ден... 

# 4
  • Мнения: 4 915
Не можеш ли да почнеш отсега да се изцеждаш след всяко кърмене? Така постепенно би трябвало да се стимулира лактацията и след няколко дни ще изцеждаш по повече мляко. Ще го съхраняваш във фризера.

С шише или с чаша - зависи как е свикнало бебето да поема други течности. Ако си му давала вода или чайче с биберон и ги поема, защо не пробваш да го приучиш към шише с накрайник? Всъщност не съм много сигурна откога се препоръчваха тези накрайници, да не те объркам нещо... newsm78 Другият вариант е с лъжичка, но е много голяма играчка, изисква се търпение.

Ако не успееш да натрупаш достатъчно запаси, не виждам нищо лошо, ако за 4-5 дни бебето се дохранва след кърмата с добавка. По-важно е да не се оттучи от сукането на гърдата, затова препоръчах шише с накрайник(или чаша - още по-добре, стига да е в съответствие с възрастта му - ей за това не съм сигурна Rolling Eyes)...Не знам дали е подходящо ден-два преди заминаването 1-2 хранения преди да го накърмиш, да видиш как приема кърма от шише, дали не се изнервя много например и да го отказва, търсейки теб...

Относно теб - ами важното е тези дни да се изцеждаш в часовете за кърмене, независимо дали чувстваш гърдите си пълни или празни. Има случаи майки да са приемали антибиотици и да не са кърмили 1 седмица, но запазват лактацията с цедене.

Успех, дано съм дала някакви адекватни съвети...

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нямам опит точно с конкретната ситуация,но понеже и аз много трудно се изцеждам,за да оставя мляко,когато се наложи,ето как успявам да изцедя повече - бебето суче на едната гърда,а аз едновременно с това цедя другата - така се изцежда значително повече (слагаш бебо във футболна поза върху възглавница,за да ти е удобно и да са ти свободни ръцете за изцеждането).Пий и лактогонен чай през тези дни,за да може да стимулираш лактацията повечко и да успееш да понатрупаш запаси.
А шишето или чашката с мляко нека ги дава някой друг,не ти - и без това,докато те няма,няма да го даваш ти млякото,а и има опасност бебе категорично да откаже да приеме шише от теб.При нас шишето дават баба или тати,та мишката чак си го гледа много любовно вече и протяга ръчички да го взима,даже да е празно - а преди не искаше и да чуе за него.И при всички случаи се пробвайте с шишето поне 4-5 дена преди заминаването,за да посвикне детенце и да няма проблеми после.
Успех Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 625
когато мъничо беше на 4 месеца ми се наложи да пътувам за 4-5 дни!той папкаше замразена кърма а аз се изцеждах по 1-2пъти на ден!След това се покърмихме за кратко и се отби!Но аз имах кърма във фриза за месец напред...........
Успех Grinning

# 7
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
...и аз много трудно се изцеждам,за да оставя мляко,когато се наложи,ето как успявам да изцедя повече - бебето суче на едната гърда,а аз едновременно с това цедя другата - така се изцежда значително повече (слагаш бебо във футболна поза върху възглавница,за да ти е удобно и да са ти свободни ръцете за изцеждането).

И на мен ми се наложи да отсъствам от вкъщи за 2 дни, когато МАрти тъкмо навърши 3 месеца. Правих точно така, както е описала hedra. Бях толкова задобряла, че от кърменето в 6:00 и 9:00 събирах общо 300 мл изцедена кърма. НО спрях да се цедя 1 седмица преди да замина, за да може да понамалее кърмата, че иначе не се виждах как щях да се цедя! То и без това беше кошмар с цеденето, защото бяхме кумове на сватба и нямах много време! Ако имаше конкурс "Цедяща се майка", щях да участвам със снимка как помпам в тоалетната, докато вървят поздрави и пожелания към кумовете... Embarassed Embarassed Embarassed

# 8
  • Мнения: 3 379
Аз те съветвам да започнеш да се изцеждаш по-често отсега, за да може да се нагодиш към цеденето. Освен това, след като няма да кърмиш тези няколко дни, а ще изцеждаш, то тогава няма да са само по 50-60 мл, повече ще са. Докато те няма, бебето кара на запаси от кърма или добавка с адаптирано, ако нямаш достатъчно запаси. НАй-добре да пробваш преди да заминеш 1-2 седмици как ще яде най-добре - от чашка, от шише... Ако е с шише, да е с най-малката дупка.

Докато те няма е добер да се цедиш колкото се може по-често. Селд това, като се върнеш при бебето, ще се кърмите често-често, на 2 часа, за да възстановиш навика.

Успех и пиши как си се справила? Аз все още не мога да се престраша да оставя бебчо дори и за 1 нощ.

Общи условия

Активация на акаунт