Оригване

  • 6 173
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 840
Съжалявам, че пускам нова тема, но не можах да намеря подобна  Embarassed

Бебчо е на 7 дни и не може да се оригва след хранене.
Държа я на ръце по 20 минути, обръщам я по коремче, като я слагам на коленете ми, държа е права и нищо  ooooh! Тя просто си заспива без да се оригне. В болницата казаха, че като заспят бебетата не можели да се оригват, а педиатъра ми каза задължително да я оригвам.
Но немога  #2gunfire Направо съм се видява в чудо #Cussing out

Съответно, това явно предизвиква колики и детето е много неспокойно когато заспи. Рита, свива юмручета.

Има ли и други бебчета на които им е трудно да се оригнат? Дайте съвет как да се оригнем  Praynig

# 1
  • Мнения: 164
и ние не винаги се оригвахме като беше по мъничка-понкога съм я даржала по 20 минути и нищо ,а понякога още с изправянето пуска веднага една мощна  Laughing

# 2
  • Варна
  • Мнения: 192
И аз имам такова питане. И при нас е същото, само че вече над месец мнооого рядко се оригва, каквото и да правя. Някой ми беше казал, че щом не се оригва значи не е влязал въздух в стомахчето, ама  newsm78

# 3
  • Мнения: 2 197
Освен, че я държиш права, облегнта на твоите гърди и я попотупваш съвсем леко по гръбчето до оригване друго не знам. Аз не съм имала проблеми с оригването, но понякога не го е правила и пак всичко си е било наред. Ако си заспива без проблеми и не повръща след това може просто да го прави лекичко и вие да не разбирате,

# 4
  • Мнения: 1 763
Моето дете на тази възраст често заспиваше по време на хранене и съответно не съм го оригвала. Не мисля, че това причинява колики. Просто наблюдавай детето известно време след хранене, за да не повърне много и да се задави.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря много рядко се оригваше

# 6
  • Мнения: 259
И ние трудно се оригвахме. Аз я вземах на ръце в изправено положение, главичката й гледа зад мен и се подпира на рамото ми. Поставях я някакси по-нагоре, за да може коремчето й съвсем лекичко да се притисне в мен. С едната ръка започвах леко да я потупвам и масажирам по гръбчето (това е най-известния метод, сигурно и ти точно това правиш). Понякога не се оригаше изобщо (в този случай често повръшаше като я слагах да спи), друг път почти веднага и по няколко пъти, но често повръщаше, защото доста време имаше рефлукс. По корем не съм пробвала заради повръщането.

# 7
  • Мнения: 840
Ами до сега не е повръщала. Може просто да не обича да се оригва  newsm78 Ама пък тоя въздух от коремчето как да излезе ако не се оригне? Thinking

# 8
  • Мнения: 8 928
Ами до сега не е повръщала. Може просто да не обича да се оригва  newsm78 Ама пък тоя въздух от коремчето как да излезе ако не се оригне? Thinking

Може просто да не влиза въздух....звучи тъпо, но понякога се случва!

Според мен не се тревожи след като не повръща. Опитай да я сложиш изправена на коленете ти, така че леко да се притисне коремчето и да я тупнеш леко по дупето. Ако и тогава не се оригне, просто няма какво да оригва (според мен).

Успех!


Hug

# 9
  • Мнения: 591
Дъщеря ми беше същата. Имало е случаи първия месец и по 20 мин да я разнасям на ръце да се оригне и пак не ставаше. След това се отказах и не мисля, че по някакъв начин и се е отразило неоригването. Колики имаше само първия месец и половина  Peace

# 10
  • Мнения: 6 713
И моята бебка като беше по-мъничка много трудно се оригваше, чакала съм я по 30-40 минути Simple Smile Вече сме на 3 месеца и мога да кажа, че се оригва много по-лесно (до 5-10 минути пу-пу Laughing) Така че, търпение! Hug

# 11
  • Мнения: 864
Аз много трудно я оригвах,но татко и се справяше веднага.

# 12
  • Мнения: 11 003
Дъщеря ми никога не съм я оригвала. Не е имала колики.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Не му помагаше никакво оригване, зверски колики имаше...  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 554
Държала съм я и по един час за да я оригна, много беше трудна с това оригване, но аз пък бях инат и задължително я оригвах.

Общи условия

Активация на акаунт