Редно ли е да се пуши на детската площадка?

  • 24 324
  • 579
  •   1
Отговори

Анкета

Смятате ли, че е правилно да се пуши на детските площадки.

Опции:

  • Мнения: 318
Здравейте мами,

моля споделете вашето виждане, дали е правилно да се пуши в границите на детските площадки! Моля ще се радвам и на коментарите ви "Защо е редно" или "Защо не е редно".

Собствения си коментар ще дам в развитие на темата Peace

благодаря на всички.

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
Все ми е едно кой къде пуши, само да си хвърля фаса в кофата след това.
В този смисъл - да, редно е...може да не е в центъра, просто да се дръпне по към края й...ама и майките са хора.....по-добре на площадката, отколкото в детските клубове или в хола на къщата където е детето, поне е навън и се разнася бързо.

# 2
  • Мнения: 9 973
пуша,но не хвърлям фасове
събирам всички,че иначе детето ми прави оборка Laughing

# 3
  • Мнения: 205
Не виждам проблем да се пуши на детската площадка, все пак е на открито Peace Само че после фасовете да се хвърлят в кошчето за боклук, а не на замята.

# 4
  • Мнения: 384
Не, не е редно. Изобщо не ми пука за потребностите на пушачките. Има си места, на които могат да си ги задоволяват. Детската площадка не е подходяща.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Пушачка съм, пуша и по детските площадки (ако имам възможност, защото сина ми не ми остава такава много често).Но там има достатъчно кошчета, където всеки може да си загаси цигарата и да я хвърли вътре, без опасност нещо да се запали.Напълно съм съгласна  с мнението на Angel_Dust , за пушенето в детски клубове или в къщи.Ако имаме малко повече култура, този проблем/тази тема/ няма да го има.Защото съм виждала и майки които си загасят цигарите с крак на земята и после ги избутват на страни или под пейката на която стоят.

# 6
  • Мнения: 318
Не става въпрос само за фасовете. 


Какво става с бебетата, които също са деца, но все още са нсеходещи деца. Стоят в количките с майките си, които са обградени от пушещи други майки. Кълбата дим, носени от вятъра отиват в техните колички.

Бебетата не са ли хора? Нямат ли право в територията наречена "Детска" да дишат чист въздух и да не бъдат тровени с никотин?




# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
Ти пусна темата , за да създадеш поредния спор ли????
Кому е нужно това?
Като стана сина ми на година и 2 месеца пропуших, преди половин година пак ги отказах, пушех си на балкона в къщи и навън - по пътя към парка и обратно, както и той докато спи в количката. Тълпи от деца никога е нямало около мен, докато го правя, ако имало 1-2 деца познати съм го правила на разстояние гледайки къде отива дима ми. В южен парк кошчета бол, така че не ми е било проблем и изхвърлянето на фасовете.Гасях ги на земята и после фаса в кофата. Не съм пушила докато детето ми играе или тича защото постоянно съм фърчала след него, не ми понятно как с 1 ръка се пуши а с другата се оправлява дивак.....
Мога да кажа, че не съм навредила на територията на никое бебе...освен на тези водени от родителите си по кафенета и барчета за възръстни, кадето е ясно, че всички пушат, ама за едното кафе....но това е една по-друга тема....
А няма да ти казвам по плажа колко дим изяждат децата....например.....по твоята логика....също и просто докато се разхождате по улиците....

# 8
  • Мнения: 1 919
ами не е редно, но няма как-води се на открито. Rolling Eyes Аз също съм пушач, когато съм с детето навън се старая да не пуша. Rolling Eyes ако някоя майка пуши на площадката не я упреквам, това си е нейн избор, просто сядам на по далечна пейка
Цитат
Кълбата дим, носени от вятъра отиват в техните колички
ами това може да се случи и докато си седя вкъщи, живея на 1ви етаж, на партера има магазини и офиси, редовно излизат отвън да пушат....целия дим влиза вкъщи, просто не си го слагам толкова, защото знам че немога да го предотвратя, просто затварям прозорците и отварям друг които не е от тази страна Wink

# 9
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Моето бебе е в количка, аз съм пушач, но можеш да ми повярваш - дим в нея не отива, не я опушвам...Когато о е будна е изключено да пуша, защото не седи в количката, а когато спи - сме постоянно в движение, защото иначе се буди.Пуша, докато 'трамбовам' по парка и дима не отива в детето, т.е. в количката, която се движи пред мен.Това е единственото време, когато мога да изпуша една или пет цигари на тишина и спокойствие.И то да изпуша цяла цигара - не половин или две дръпвания, както е в редките останали моменти.Не мисля, че застрашавам с дима си детето.Ако други майки и дете са много близо до нас- на една пейка - винаги питам майката има ли против, ако и детето и е в количка.Мисля, че се съобразявам достатъчно.Навикът е лош и вреден, но това е положението.Нямам скрупули по този въпрос.

# 10
  • Мнения: 2 849
Пушачка съм,в България съм пушила на открити кафета  в близост с площадка . BlushТук,не,категорично няма как да стане .Свекърва ми ни гостува и реши да пуши на площадка,казах и преди това да се огледа ......никой не пуши .Веднъж беше запалила пред блокчето в което живеем ,скочиха от една кола да и се карат ,че така не може пред детето .Ако пушиш в колата и си возиш детето и глоба може да отнесеш .Като се прибера едва ли ще димя около децата по площадките ,знам ли ,не е приемливо ,грозно е .

# 11
  • Мнения: 318
Пуснах темата за да предизвикам разговор, не караница или злобен спор!

Предизвика ме поведението на майка, която учтиво помолих да не пуши в границите на детската площадка, защото  вятъра носи дима в лицето на бебето  ми,  което спи. Майката дойде да седне на пейката с мъжа си и приятелката си. Тримата едновременно запалиха цигари. Ако дима не влиза в детето ми ,макар да не съм съгласна принципно с пушенето на места предназначени за деца, не влизам в конфликт и не правя забележка.  Около въпросната площадка, има 2-3 кафенета на които спокойно може да седне и да изпуши така нужната цигара, която не търпи отлагане. Кафенетата са залепени до оградата на детската площадка, зоната е пешеходна. Винаги сядам на странична пейка, където няма никой. Но моето дете по-голямото също има нужда от контрол и наблюдение и не мога да отида  в "дън земя", защото няма да я виждам!

И защо на  детската площадка, правото на едно бебе да не бъде одимявано ще се оспорва?

Azade не оспорвам правото ти да пушиш! И приветствам поведението ти.

Хипотетичния вариант да влиза дим щом има решение с "Други прозорци" значи е решим, но ако във всичките прозорци влиза дим от улицата, вероятно и ти няма да си съгласна Peace


# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Изобщо казано не е редно, но... майките също сме хора. А висенето до площадката не е особено забавно. Направо да си го кажем, убийствено скучно е.

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
Виж, конкретната случка е неприятна...за това съм безумно благодарна, че живея на такова разкошно място и ако искам детето ми да спи и да няма никой натрапник наоколо - мога да го постигна.
В твоята ситуация, ако нямаше къде да се преместя, най-лесно би ми било да завъртя количката така че да не влиза дима в нея, но пък това не е гаранция, че от друго място няма да дойде още дим Wink....още повече, че си и била първа на пейката, имала си правото да направиш забележка, а те би трябвало да се съобразят и всъщност да изгасят цигарите или просто да се преместят....

# 14
  • София
  • Мнения: 3 742
Живеем в свободна страна и всеки си пуши където си иска/все още е така/.

Общи условия

Активация на акаунт