Едното краче по-късо от другото

  • 2 693
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте! Днес много се притесних. Нали беше по-хладничко днес и обух на детенцето ми - на 2 годинки-  дълги панталонки. Забелязах, че си застъпва едното крачолче и се сетих, че пролетта като ме обувах един друг панталон пак застъпваше същото крачолче. Прибрах се вкъщи и му опънах крачетата и ми се струва, че едното е по-късо, малко, но се забелязва. Ходили сме на ортопед, мисля че беше когато стана на 4-ри месеца, стандартния преглед, но тогава не казаха да има проблем. Моля ви, ако знаете нещо по въпроса споделете, че ми е ужасно притеснено, с таткото не ни се говори направо. Утре отиваме на лекар и се моля да не е нещо сериозно.

# 1
  • Мнения: 190
колко е голямо детето?Ходи ли?

# 2
  • Мнения: 190
Ох,извинявай,които не чете. EmbarassedТова е признак на локсация на ставата,но при по-малки непроходили дечица.Отидете на лекар и дано всичко да е наред.Успех.

# 3
  • Varna
  • Мнения: 288
Хм,според мен ако има разлика в крачетата,би трябвало детенцето да накуцва.Дано да е фалшива тревога и всичко да е ок Peace

# 4
  • Мнения: 175
Не се притеснявай предварително. Аз на същата възраст на моето дете установих същото и щях да полудея от ужас. Оказа се, че просто това краче не се разгъва така добре като другото. Причината беше в това, че обикновено я носех така, че това краче стоеше по-свито. Водих я на ортопед и той бързо ми разсея страховете.

# 5
  • Мнения: 272
Благодаря ви момичета!
Аз говорих със съпруга на сестра ми и той също ме успокои малко, но днес отиваме на лекар. Не накуцва или поне не съм забелязала, а и той каза, че ще накуцва , ако има разлика. Каза, че костите на децата не растат по цялата дължина на костта, има така наречени костни точки.  Те определят растежа или още ги наричат точки на вкостеняване. Никога не са разположени симетрично на крайниците, както никога не се формират по едно и също време. Дори ако има разлика , това не означавало, че има проблем. Това почти винаги означавало , че едната точка се формира по-бързо от другата, но другата ще се формира също. Каза още, че има и много други фактори - мускулен тонус, от походката, от свиването на връзките, тонуса на сухожилията, от ъгъла на лежането, от хиляди неща зависи.
Дано наистина да е фалшива тревога. Ще пиша като се върнем от лекаря!

Общи условия

Активация на акаунт