Защитено жилище за моето дете!

  • 3 169
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
  Дълги нощи чета форумите и стигнах до едно- колко много объркани и търсещи в същото време са българските майки на деца с увреждания.И синът ми е аутист. Вече девет години съм с убеждението, че се въртя в кръг. А за тези години в далеч по-малки градове в странати се изградиха дневни центрове /реално дневни, не за по два часа/, с микробуси,които ги вземат и връщат у дома. Изградиха се даже защитени жилища,където не е задължително да оставиш и "забравиш" детето си, но там е заобиколено от специалисти и разбира се деца. В София непонятно защо, а наскоро даваха и по телевизията за Пловдив, нещата стават колкото трудно, толкова и мъгляво. Нещо става, ама какво точно? Затова  семейството ми реши да се заемем сами с проблема и сами да устроим достойносот бъдеще на синът ми. Не сме богати, но сме упорити и всеотдайни родители. Вярвам, че ще успеем.
  Пишете ми какво мислите за защитените жилища?

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Още нищо не мога да мисля за тях, те са ново решение, да идеята е добра, но дано се спази докрай.
Темата ми харесва, тук може и да пускаме линкове към информация за местонахождение на защитени жилища.

# 2
  • Мнения: 9
 Здравей Дороти, с удоволствие ще поместя адресите на тези защитени жилища, които аз поне знам. Разбира се те са профилирани според заболяванията на децата и възрастта им. На този етап знам за Велико Търново и град Елена. И двете места са реализирани чрез европейски програми- нещо, което очевидно действа, ако се прави като хората. Като правило тези жилища могат да бъдат и дневни, седмични и месечни според възможностите на родителите. Ако могат да ги взимат -добре би било. Но е факт, че с порастването на едно дете с проблеми в развитето си, ние родителите остаряваме и колкото и да искаме не винаги успяваме да се справим с ежедневието и да осигурим специализирана помощ за тях.
  Ще събера повече инфо и ще пиша пак. Поздрави.

# 3
  • Мнения: 480
Привет и от мен!
с удоволствие ще се включа в темата и искам да споделя мнението си с вас
имам поглед и върху работата в дневен център и в защитено жилище
според мен идеята за тези центрове е добра даже чудесна,условията също
но най-важен е екипът който работи,желанието им за работа-мисля си,че трябва да ти идва отвътре да работиш с такива деца-искат се много умения и шапка свалям на тези,които го правят с цялото си сърце.
отдавна не съм писала откакто съм на работа все не остава време но накратко казано малката ми дъщеря е с късно открита фенилкетонурия-минахме през епилепсия и сега е с изоставане в развитето.миналата година реших да я водя в такъв дневен център за деца с увреждания близо до нашия град с намерението логопед да работи с нея.За две седмици логопедката само първия ден се запозна с нея,там видях да се правят масажи и упр.на децата с ръкавици/мен лично ме учуди но ако е в реда на нещата поправете ме/.не виждах смисъла на таблото в коридора да виси програма според която децата са учили днес песен или пък да нижат гердан след като те са трудно подвижни и повечето не говорят и не се обслужват.момента с храненето ще пропусна.след като видях ,че логопедката в момента е на вълна ремонт в къщи и й е трудно да се концентрира да работи с моето дете заявих ,че не желая детето ми да посещава дневния център защото не искам то да бъде просто отглеждано,а искам да се работи с него.
от друга страна от миналата есен в града ни има и защитено жилище
майка ми работи там-чистачка е
започнахме да ходим цялото семейство при децата
ако знаете само как ме зареждат тия деца,колко ми е добре с тях
но екипа ,който работи с тях е страхотен
директорката им е перфектна във всяко отношение-мисля,че в едно такова заведение директора е този,който определя нещата-та затова браво на Добрева!  bouquet
говорим за деца с лека умствена изостаналост и не толкова лека според мен
но с помощ те са направили прекрасна градина,грижат се за зеленчуци
и най-важното хората които работят с тях дават много от себе си
мисля,че това е водещото за да има успех
само да кажа,че живея в Нова Загора

Общи условия

Активация на акаунт