Колко често акат новородените

  • 27 944
  • 6
  •   2
Отговори
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ МАМИ - Имам едно такова питане  - възможно лие едно новородено да не ака по 5-6 пъти както е редно а на два дни или 1 на ден . ние сме на 26 дни и така акаме на кърма и адаптирано мляко сме. Благодаря предварително .  Малко съм претеснена.

# 1
  • Мнения: 1 691
Възможно е, разбира се Simple Smile Нямаш повод за притеснение, ако акото е меко-кашаво, а не на твърди топчета (това може да е неприятно на бебето).
Няма общи правила, така че не можеш да кажеш "както е редно", когато сравняваш бебетата. Някои акат по 7-8 пъти на ден, други веднъж на 5 дни... Все още не им е зряла храносмилателната система и тепърва има да се нагажда и да се променя.

# 2
  • Мнения: 984
Напълно е възможно, защото усвоява храната без остатък. Тревожно ще бъде ако намалее количеството мляко, което поема или започне да плаче и да свива и разтяга крачета.

И все пак, може би трябва да опиташ да не даваш АМ. Ако имаш желание можеш да увеличиш постепено количеството кърма на денонощие като се доизцеждаш след кърмене. Така няма да ти се налага да даваш АМ. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 158
Не се притеснявай.Малкият акаше на 3 дни веднъж.Голям зор чуват се едни черавца пукат страшно се бяхме шашнали.Варих му овесени ядки и му давах по 30 мл да пие от водичката  за да може да се освободи стомахчето му.Постепенно всичко се нормализира отсамосебеси.Иска се търпение и спокойствие.  bouquet

# 4
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето бебче ака по един-два пъти на ден откакто се е родило. Не съм се притеснявала за това. При всички е различно.

# 5
  • Мнения: 45
Здравейте мамчета,
ние сме на 6 дни. От два дена сме си в нас и снощи се събуждаше през 2 часа и реве много свиваше крачета и си помислих че може да са колики защото педито каза че е възможно да има сега макар и на 6 дена, но много се напува и се изходи с много зор макар, че е мекичко и се успокои. Някои имал ли е такива проблеми. Ще видим тази вечер как ще е

# 6
  • Мнения: 657
Възможно е, разбира се Simple Smile Нямаш повод за притеснение, ако акото е меко-кашаво, а не на твърди топчета (това може да е неприятно на бебето)..
А какво значи като има такива твърди топчета? newsm78 При нас понякога има такива редом с кашавото, заприличаха ми на пластелин  Joy

Общи условия

Активация на акаунт