Разтревожена съм....

  • 703
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 610
Здравейте,момичета!Следя форумите с интерес и съм сигурна ,че и на мен ще помогнете,както на другите.Значи днес бяхме на профилактичен преглед и се оказа,че бебо е наддал само....200г за почти един месец Sad.Е,кажете ми сега какво да правя?Той е само на кърма,досега си наддаваше по 1 кг на месец,всичко си му е наред,а сега защо така?Иначе е спокоен,не реве от глад,дори иска да яде само по пет пъти и аз го будя за шестото хранене,ама напоследък вече не го будя-не че ми е проблем,ама педито така каза.Та днеска вика-лекарката,де-нищо му няма,щом не иска да яде,не му давай!Да ,ама аз нещо не съм съгласна,да не говорим ,че чак сега ми даде талон за ортопед,след като четири месеца я натискам.А,има и още нещо-като почва да яде е много гладен и суче лакомо,но идва момент,в който плюе и почва да реве,а се вижда,че още е гладен-и това се повтаря ,докато се наяде,т.е. яде неспокойно и то най-вече вечерното хранене.
Много ви моля,дайте съвет какво да го правя моя синковец,че се притесних с това минимално наддаване!

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Кажи още нещо много важно - колко е пораснал?Да не би сантиметрите да са "глътнали" грамчетата?

# 2
  • Мнения: 7 106
Погледни тази тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29253.15
Мисля, че в нея е решението и на вашият проблем.
И все пак 200 грама не са чак толкова зле, ако оргнизираш добре кърменето следващият месец със сигурност ще наваксате Wink.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 632
Погледни тази тема :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29253.15
Мисля, че в нея е решението и на вашият проблем.
И все пак 200 грама не са чак толкова зле, ако оргнизираш добре кърменето следващият месец със сигурност ще наваксате Wink.

Там е решението,да!В нощното кърмене е тайната Simple SmileСлед неуспешни опити да събудя бебка през ноща ,за да суче,започнах да се изцеждам всяка вечер в 3 часа и да я дохранвам през деня с изцедената кърма, ако се наложи.По този начин стимулирах лактацията и сега дори не се налага да я дохранвам,просто тя не иска.Аз продължавам да се цедя(създадох си навика без да искам) и замръзявам кърмата.Инъче си се кърмим на 2 часа,като последното е около 23часа.
За неспокойното кърмене не мога да те посъветвам нищо,съжалявам.
Успех!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 632
О,не съм прочела внимателно.Ми то си е наддавало детето по 1кг. на месец досега.Не мисля,че при вас има въобще проблем.Както казва Бу,представи си какъв слон ще стане ако продължава да наддавава по 1кг. на месец.Пък и щом е спокойно детенцето това е показателно,че си е добре.

# 5
  • София
  • Мнения: 610
Благодаря ви ,че се отзовахте веднага.Значи аз съм наясно,че няма да наддава по един кг,ама на фона на досегашното развитие ,тези 200г ми се струват малко newsm78.Иначе е пораснъл с един см,което пак не ми е достатъчно.Да не би пък аз да искам много ?!

# 6
  • Мнения: 1 629
като почва да яде е много гладен и суче лакомо,но идва момент,в който плюе и почва да реве,а се вижда,че още е гладен-и това се повтаря ,докато се наяде,т.е. яде неспокойно и то най-вече вечерното хранене.
 
При нас се е получавало същото по две причини:
първо - когато кърмата е прекалено много, започва да се дави и така ядеше на порции,
второ - случвало се е при криза на растежа да иска повече, отколкото има в гърдата и тогава пак се ядосва и суче на интервали.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Хм, един см. и 200 гр. наистина не са твърде добре....
Но пък бебенцето се чувства добре, което показва, че надали гладува newsm78Казват, че кърмените бебета растат скокообразно и може би сега сте в застой...Иди го премери да речем след 15-тина дни и ако още не наддава добре, започвай да го будиш за хранене.
За сученето - за да не се нахвърля така лакомо и да се дави, не го оставяй да озверее от глад.Явно интервалите са му много големи, макар че на теб ти изглеждат ок.Започвай да кърмиш по-начесто, дори и да ти се струва, че хапва по много малко, ти си му давай - на 2-3 часа предлагай.Убедена съм, че това ще подобри нещата.

# 8
  • Мнения: 3 161
Подкрепям казаното - големите интервали изнервят бебето, захапва лакомо, струята е силна и се дави. Решението е да храниш често. особено вечер, когато вно е по-неспокойно. И твърдо "за" нощното кърмене. Впрочем, ако бебето спи до теб или близо до деб, ще ти е много по-лесно да го притегляш към себе си и да кърмиш през нощта, без да ставаш. Това ще оправи и другия проблем - малкото наддаване последния месец.

# 9
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Не ми се вярва да има нещо тревожно

# 10
  • София
  • Мнения: 610
Пак да искам съвет WinkАми как вашите бебета ядат през ноща?Или вашата кърма е по-вкусна? Simple SmileАми събудих моя син и единственото ,което постигнах беше,че час и половина ми се хили посред нощ и не можахме да спим.Той отказа категорично да яде,но нямаше нищо против да си играем и пеем!Е,моят мъж каза,че съм ненормална да будя детето и да оставя и другите без сън.А сега ми кажете какво да правя?Хем трябва да яде,за да наддава повече,хем не иска-да не би пък да пази диета,знам ли?! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт