Променят ли се хората?

  • 10 303
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Имаше една такава тема в ДиС, но искам да имаме и тук.
С бившия съпруг сме имали достатъчно хубави и достатъчно лоши моменти. Той може да бъде много добър, както и много лош. Живяхме заедно 7 години, детето ни е на 4. И двамата искахме спокоен живот но не знам защо не се получи. Изискванията му нямаха край. На майка му-също. И той я слушаше.
Разделени сме вече 3 месеца и половина, сега ме убеждава че си е взел поука колко глупав е бил през цялото време, че е осъзнал че е имал всичко и сега го е изгубил, да простя за последен път.
Само да спомена че той е човек който не се отказва лесно по принцип и ще се бори за това което иска до припадък .
Не знам какво очаквам от вас, винаги когато чета такива теми ми се е струвало че отговора е ясен, но ето че сега аз съм от другата страна. Има ли около вас такива мъже, които наистина са се осъзнали и са се променили в името на семейството?Или отново всичко е празни приказки?
Сигурно поста ми е объркан, но се чувствам точно така.Благодаря че ме изчетохте.

# 1
  • Мнения: 103
Да бих казала, че хората се променят. Аз съм много различна с втория си съпруг. Той твърди, че също е различен с мен. Когато се разделяхме с първия и той ми обещаваше всичко, дори беше станал това което исках да е през 10 години от съвместното ни съжителстване. Идва въпроса обаче защо го направи когато се разделихме, а не го направи когато му казвах че нещата вървят на зле. Ако се бях върнала щяхме да поживеем добре известно време, щеше да се стреми да е такъв какъвто искам да е и в един момент нещата пак ще се върнат на старите си места, че и по зле можеше да стане. Аз не съм привърженик на играта иди си / ела си. Щом двама човека са се разделили, значи на единия много му е накипяло. А и сигурно преди да се стигне до крайности си му дала да разбере, че някой неща не ти харесват. Аз на големи приказки и обещания не вярвам, но ти най добре си познаваш човека.

# 2
  • Мнения: 700
И аз не знам какво да ти кажа ... По принцип смятам, че каквото е заложено на човек като характер, не може да се промени. Ако генът му е така заложен, нищо не може да се промени. Ще се насилва да е добър и т.н., но в един момент всичко отново ще изплува. Ти го познаваш най-добре.

# 3
  • Мнения: 604
Сарабиа, имаш вълк на аватара си... Нали за тях /вълците/ казват, че козината си менят, но нрава не... Виж, при хората е по-различно, струва ми се. Човек се променя, но единствено, ако сам го иска. Случвало ми се е подновя отношения с бивши любими, в първия случай човека след време пак запя старата песен на нов глас и окончателно се разделихме, във втория случай обаче мъжа доказа и продължава /пу-пу/ да ми показва всячески, че се е променил, засега съм склонна да му се доверя. Наистина ми се струва, че е осъзнал и премислил много неща след раздялата. Според мен въпроса, който трябва да си зададеш е, ти как се чувстваш по отношение на партньора си, искаш ли да му дадеш шанс, имаш ли усещането, че той е човека за теб.... Има вариант на първо време просто да се срещате и да изкарвате някакво време заедно, поизпитвай го, прецени го... В ситуация си Ти да поставяш условия и да гледаш на теб да ти е добре и спокойно! Успех! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 6 477
Казват, че характерът на човек се изгражда до 16-татагодина, а после само се вкостява....И има нещо вярно...Ако погледна себе си - имах само едни кратък период, в който бях различна...не знам и аз защо newsm78 За някакви си 3-4 години става дума....и после отново приех обичайния си характер каквото и да ми струва това!
Така че не очаквай чудеса от храброст ако се съберете отново със съпруга ти..но може да се пробва Wink

# 5
  • Мнения: 4 380
Аз смятам, че човек след раздялата се променя. Самият факт на такава го променя. И влиянието на партньора може да е положително или отрицателно. Все пак, двама партньори когато са заедно, си влияят взаимно като скачени съдове. И в зависимост от характерите им и начина на живот, влиянието може да не е много позитивно. В този случай, една раздяла би ги променила към по-добро. Така мисля. Но по-късно събиране ще има обратния ефект предполагам и всичко ще си се върне отново. Това е несъвместимост на енергетично ниво и никъде не можеш да избягаш. newsm78 Като не става, не става. Не винаги двама са родени един за друг. По-добре разделени, но щастливи, отколкото заедно, но нещастни.

# 6
  • Мнения: 175
Аз смятам, че човек след раздялата се променя. Самият факт на такава го променя. И влиянието на партньора може да е положително или отрицателно. Все пак, двама партньори когато са заедно, си влияят взаимно като скачени съдове. И в зависимост от характерите им и начина на живот, влиянието може да не е много позитивно. В този случай, една раздяла би ги променила към по-добро. Така мисля. Но по-късно събиране ще има обратния ефект предполагам и всичко ще си се върне отново. Това е несъвместимост на енергетично ниво и никъде не можеш да избягаш. newsm78 Като не става, не става. Не винаги двама са родени един за друг. По-добре разделени, но щастливи, отколкото заедно, но нещастни.

Благодаря на всички който дадоха мнението си. Моето виждане съвпада напълно с това на Ксения, но бившия не мисли така и ме манипулира по всякакъв начин за да ме върне обратно. Задушавам се от това, снощи се събрахме уж на вечеря а отново почнахме да се караме. Виждам че просто не става, но той е толкова напорист че не знам всичко как ще върви занапред. Приятен ден на всички.

# 7
  • Мнения: 2 723
Aз мислям че хората не се променят.
Но това го мисля след няколко дадени шанса.
Бях пускала една тема за N-тите шансове.
Потърси, там имаше много мнения Peace

# 8
  • Мнения: 175
Според мен въпроса, който трябва да си зададеш е, ти как се чувстваш по отношение на партньора си, искаш ли да му дадеш шанс, имаш ли усещането, че той е човека за теб.... Има вариант на първо време просто да се срещате и да изкарвате някакво време заедно, поизпитвай го, прецени го... В ситуация си Ти да поставяш условия и да гледаш на теб да ти е добре и спокойно! Успех! Hug

Моето усещане е че всичко свърши, раздялата ни не е първа. Имаше и тогава  обещания, които се оказаха без покритие. Не знам доколко той може да се промени, но аз определено нямам сили да пробвам. Дано животът не ме постави в положение да го направя, че сигурно тогава ще изперкам .

# 9
  • Мнения: 236
Мисля, че разбирам за какво говориш, защото и аз минах през подобни моменти след раздялата ни. Когато дълго време не съм го виждала или не е имало поводи за конфликти, просто лошото някак избледняваше и започвах вътрешна борба ... дали направих всичко възможно, дали дадох достатъчно време и възможност нещата да се променят?! Но истината е, че само след една вечеря заедно или едно излизане с детето всичко си се връщаше по старому. А уж и той постоянно твърди, че много е осъзнал, че се е променил...Може и така де е, но всичкото напрежение, всичките натрупани вече между нас негативни емоции си казват своето. Да не говорим за доверието, което и двамата си нямаме, подозрителността, предпазливостта...става прекалено сложно...
Та аз вярвам, че хората се променят. Съдя по себе си. Но тази промяна би могла да помогне само в бъдещи връзки, а не и в старата, която, за да се разпадне веднъж значи е била достатъчно изчерпана.

Така че...Гледай само напред! Назад само за поука  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 175
Мисля, че разбирам за какво говориш, защото и аз минах през подобни моменти след раздялата ни. Когато дълго време не съм го виждала или не е имало поводи за конфликти, просто лошото някак избледняваше и започвах вътрешна борба ... дали направих всичко възможно, дали дадох достатъчно време и възможност нещата да се променят?! Но истината е, че само след една вечеря заедно или едно излизане с детето всичко си се връщаше по старому. А уж и той постоянно твърди, че много е осъзнал, че се е променил...Може и така де е, но всичкото напрежение, всичките натрупани вече между нас негативни емоции си казват своето. Да не говорим за доверието, което и двамата си нямаме, подозрителността, предпазливостта...става прекалено сложно...
Та аз вярвам, че хората се променят. Съдя по себе си. Но тази промяна би могла да помогне само в бъдещи връзки, а не и в старата, която, за да се разпадне веднъж значи е била достатъчно изчерпана.

Така че...Гледай само напред! Назад само за поука  Simple Smile


  202uu newsm51 Hug

# 11
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Мисля, че разбирам за какво говориш, защото и аз минах през подобни моменти след раздялата ни. Когато дълго време не съм го виждала или не е имало поводи за конфликти, просто лошото някак избледняваше и започвах вътрешна борба ... дали направих всичко възможно, дали дадох достатъчно време и възможност нещата да се променят?! Но истината е, че само след една вечеря заедно или едно излизане с детето всичко си се връщаше по старому. А уж и той постоянно твърди, че много е осъзнал, че се е променил...Може и така де е, но всичкото напрежение, всичките натрупани вече между нас негативни емоции си казват своето. Да не говорим за доверието, което и двамата си нямаме, подозрителността, предпазливостта...става прекалено сложно...
Та аз вярвам, че хората се променят. Съдя по себе си. Но тази промяна би могла да помогне само в бъдещи връзки, а не и в старата, която, за да се разпадне веднъж значи е била достатъчно изчерпана.

Така че...Гледай само напред! Назад само за поука  Simple Smile

И аз така ги усещам нещата, от личен опит, само да допълня, че ние вече не си и обещаваме,че ще се променим Mr. Green

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 18:20 от скубиду

# 12
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Всичко и всеки в този свят се променя ... КОгато се запознах с бащата на синът ми, всички които познавах се нахвърлиха върху мен с убеждението, че нямам бъдеще с този човек, че не става за нищо и още хиляди и хиляди и хиляди неща от този сорт.С него заживяхме заедно на вторият ден откакто се познаваме(той беше на 16, аз на 20) и останахме така влюбени един в друг до деня на смъртта му Cry Cry CryПрез тези четири години се променихме и двамата.Превърнахме се от деца в родители, работехме върху характерите и навиците си и въпреки, че сме имали и доста проблеми превърнахме много от лошите си качества в хубави ... Научихме толкова хубави неща един от друг.Преживяхме толкова болки един заради друг и един от друг.Променихме се толкова много, за да можем да останем заедно.Пропътували сме над 30 000 километра, за да останем и да бъдем заедно ...
Всеки заслужава нов шанс ... стига да не ги е(с извинение) пропърдял всички дадени до момента без промяна...Така мисля аз  bouquet

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Аз също не вярвам, че хората се променят току така, а и в каквото и положение да изпадна никога не бих обещала да се променя, защото знам, че не мога и искам да живея с човек, който ме приема заедно с всичките ми недостатъци, а ако такава не му харесвам значи не сме един за друг. Тактиката е просто да успееш да предразположиш другият да покаже най-доброто от себе си, което не е лесно, но вярвам, че е възможно.
И все пак след всяка една раздяла ставаме малко по-добри, което както някой по-горе каза ще е в плюс за следващите ни връзки.

# 14
  Напълно подкрепям мнението на Fru-Fru. Хората не се променят. Дори много да искат не могат да се променят. В същнастта си са едни и същи. Могат да се прикриват известно време(за да постигнат дадена цел), но после истината лъсва в целият й блясък.
  С друга жена може да се държи по малко по-различен начин, но към бившата си няма да се промени към добро, а може да стане по-арогантен и агресивен.

Общи условия

Активация на акаунт