Запек от Infacol / Infacolic

  • 6 043
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте момичета,
Ползваме Infacolic за колики, но малката се запича от него
почти сигурна съм че е от него, защото го давах 3- 4 дни и се запече
спряхме го и всичко се оправи, но ни налегнаха адски колики и пак започнах да го давам
от вчера, но факт е че пак сме със запек.
Нашата педиатърка ми каза да давам еспумизан.
Дали има същия страничен ефект като Infacolic и при някой случвало ли се е запек от Infacolic. Тук чета че всички са много доволни от него и никой не споменава за странични ефекти.
Приятелка ми каза че за запек  се давало вода от овесени ядки, но от кой месец мога да давам ние сме само на 19 дни

# 1
  • Варна
  • Мнения: 129
Здравей, а сигурна ли си, че е запек? На колко време са изхожданията и с каква консистенция са? И създават ли й дискомфорт?
Моята бебка например имаше период, в който ходеше веднъж на 4-5 дена (дори не съм давала капки за колики), но обилни и кремообразни изпражнения и без никакви симптоми на безпокойство. Това не е запек! Ако са твърди и на "топчета" така да се каже, бебчето плаче и коремчето му е твърдо тогава може да се говори за запек.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 752
Водата от овесените ядки не ни помогна.Педито ни изписа дуфалак.На малкия нещо не му понесе добре/направи му колики,много се свиваше и плачеше/.Сега сме на аптамил комфорт.С него се оправихме.        П.С. На 3 месеца сме.

# 3
  • Мнения: 161
Gillda  не са ни кремообразни а твърдички и на топчета, и видимо се напъва и почервенява горкото, стигаме и до плач и я се изходим веднъж дневно я не.
Магика колко големи бяхте като дадохте водата от овесени ядки?

# 4
  • Мнения: 2 082
забрави за овесените ядки и всичко различно от мляко.на каква храна сте?

# 5
  • Мнения: 161
Кърмих я 10 дни, после Фризолак и при запека сменихме на Аптамил

# 6
  • София
  • Мнения: 1 946
Аз давам Еспумизан. Преди него малката акаше по веднъж на ден, но за сметка на това много като количество. Като го почнахме Еспумизана, може и да си въобразявам, но ми се стори, че последните й аките бяха малко по-гъсти от преди и сега почти 48 часа не е акала, което ме тревожи.

# 7
  • Мнения: 161
saxophone 
не си въобразяваш най - вероятно  Simple Smile и при нас е така
но вече се оправихме, давам Еспумизан 20 капки, чайче за коликите и млякото от Фризолак сменихме на Аптамил та сега сме добре
постигнахме 4 акита на ден Hug но Еспумизана не ми се струва много ефикасен, добре че е чайчето. Важното е че се чувства добре

# 8
  • Мнения: 412
Вода от овесени ядки и фризовом.
Но при нас запека изчезна след продължително приемане на инфакол , също така е препоръчително на бебето да се дават много течности (вода или чайчета).

# 9
ИСКАТЕ ДА ЗАКУПИТЕ? ПИШЕТЕ МИ НА sk7808@abv.bg ИЛИ ЗВЪННЕТЕ НА 0889982288(МТЕЛ) ИЛИ 0897906699(ГЛОБУЛ).

# 10
  • Мнения: 164
Здравей и от мен. Овесената вода се дава след 4-5 месец ... Не давай нищо такова на бебето, много сте малки. А относно инфакола - според мен не е от него а от фризолака.  Продължавай да му го даваш ... Много майки се оплакват че децата се запичат от него. Щом сте минали на аптамил, трябва да изчакаш поне 6-7 дни за да видиш дали детето ще го приеме ... Между другото синът ми също в началото акаше много трудно и преминахме на фризовом. За мен най-хубавото мляко е Лактана Био, но всеки си решава за детето си.  Друго което съм давала на малкия е чайче, обаче не се сещам как точно се казва ... то е на гранулки и се разтваря във вода /по-късно ще ти напиша как се казва/. И все пак най-добре се посъветвай с педиатъра на детето или виж тук има много теми по този въпрос. Успех

Общи условия

Активация на акаунт