Проблем ли е,че пропуснахме........

  • 555
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
........плодовите пюренца при захранването???Иначе дребо си пие ябълково сокче,но на ХИПП,от 1 месец.Много добре го приема,само че не посмях да включа други.От края на тази седмица почваме със зеленчуковите пюренца-взела съм нарочно готови-АЛЕТЕ картофки+морковки.Знам,че има и други подобни темички,но нямам време да ровя-споделете,моля Praynig

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами не е проблем, някой педиатри най вече в чужбина препоръчват да се захранва направо с зеленчуково пюре, или с каша. Така бебето ще ги приеме по лесно, защото инъче може да свикне със сладкиде пюренца и другите да не му харесат. Аз сега започнах със плодови и се притеснявам дали ще хареса зеленчуковите, но утре смятам да пробвам.

# 2
  • Мнения: 6 243
не, разбира се
иде лято, давай му на момъка пасирани пресни плодове (ако имаш селско проверено производство, най добре)

и аз не съм давало плодови пюрета като ядене. Чат -пак купувам, за да правя кисели с тях, но това стана след десетия месец.

# 3
  • Мнения: 1 289
Изобщо не е проблем. Като гледам, бебчо е на 3 месеца. На Ради и дадох първо зеленчуково, а после плодово пюре. При това я захраних едва в началото на 5-тия месец. До тогава беше само на мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 215
Не е проблем. Нашата педиатърка препоръча да започна захранването с млечно-картофено пюре, към което в последствие да добавям различни зеленчуци. Т.е. препоръча ни захранване със зеленчуково пюре.
Аз на своя глава реших да започна с плодово (на Хип за след 12-та седмица), защото се опасявах, че ако трябва да дам нов вкус (различен от плодовия на сокчетата) и нова консистенция бебето ще приеме по-трудно пюрето. Изобщо не се замислих, че след плодовото пюре бебето ми може да не хареса вкуса на зеленчуковото и да не иска да го яде. Добре че Иво не ми създаде подобен проблем.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 482
И моята педиатърка ми каза да захрана първо с зеленчуково пюре - картоф, после и морковче, тиква...
Така и стана - аз първо пробвах с каша - но нямаше ефект, но като дадох пюренце - нямаше проблеми.

# 6
  • Мнения: 514
Утре Дани прави 4 месеца и смятам да започна да му давам зеленчукови пюрета. Захраних го първо с плодови.

Общи условия

Активация на акаунт