след коламаска...

  • 819
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
момичета,
въпросът ми е за коламаска на интимната зона...аз по принцип ползвам купешка коламаска (Jankar) за триъгълника и ако все пак остане нещо довършвам с епилатор... Не знам дали методът на "обезлесяване" има значение, но 1-2 седмица след като съм се почистила започват едни сърбежи като почнат да поникват косъмчетата, направо е много неприятно smile3514

при вас така ли е и мажете ли се с нещо, което евентуаааааално да ми спести почесването през минута Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 9 398
Аз слагам малко бебешка пудра или се мажа с розова вода.
Това е за да се успокои кожата след епилиране/коло маска и евентуално да не се възпалява там.

# 2
  • Мнения: 4 068
Бебешката пудра е добро решение. Иначе идя си нямам защо започва да те сърби след време. Аз не дъм имала този проблем досега.
Може би ти е прекалено нежна кожата там и се възпалява леко. Следвай съвета на Копче. Ако не помогне поне няма да навреди.

# 3
  • Мнения: 1 873
Малко напоено памуче в бадемово масло...за да поеме кожата, никакво мокрене на кожата поне 5 - 6 часа и излагане на пряка слънчева светлина непосредствено след обезкосмяването с кола или епилатор.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля,че получаваш сърбеж от самия разтеж на косъмчетата.Ексфолирай кожата леко с нещо по-щадящо и мажи с подхранващо кремче/масло.Може би така косъмчетата ще пробиват по-лесно и няма да имаш проблеми.Аз така правя с кожата отзад на прасеца - много подкожни имах там и сърбеж при растежа.Започнах да ексфолирам през ден с утайка от кафе и да мажа поне два пъти дневно с лосион за тяло.Вече почти се оправи....
Гадна работа са космите ейййййй smile3512

Общи условия

Активация на акаунт