ПЛАТЕН ОТПУСК

  • 1 357
  • 18
  •   1
Отговори
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Въпроса ми е такъв: Позволяват ли ви вашите шефове да ползвате целия си платен отпуск когато вие искате или не? И можете ли с вашата половинка да си вземето отпуска по едно и също време?В моята фирма никой не смее да си вземе всички полагащи се дни отпуск,само може би най-старите "кучета".При вас как е?

# 1
  • Мнения: 1 731
Там където бях последно отпуската се плащаше в края на годината.Нямаш право на отпуск ,защото бяхме на смени.Една седмица се работи и една се почива.

# 2
  • Мнения: X
На мен ми позволяват,но на мъжа ми-не.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Ползвам толкова отпуск, колкото пожелая.

Там където бях последно отпуската се плащаше в края на годината.Нямаш право на отпуск ,защото бяхме на смени.Една седмица се работи и една се почива.

Ха, това е абсолютно незаконно.

# 4
  • Мнения: 4 965
При нас няма проблеми - единственото условие (поставихме си го ние, а не изпълнителният директор, защото само той ни е пряк шеф) е поне една от нас (шефката, аз или колежката) да е на работа, защото международните срещи не могат да ни изчакат, докато и 3-те си печем д-тата. А самата аз се ограничих до 12 дни (работни), защото после имам важни срещи и няма да се чувствам готова за тях, ако отсъствам по-дълго.
Това е специално за лятната отпуска, иначе нямам никакъв проблем и по всяко време мога да си взем платена/неплатена отпуска, а имам право и на компенсации (аз си избирам дали парични или в свободни дни), защото работя на непланиран работен ден.
Мъжът ми също няма проблеми - при тях условието е още през май да се включат в графика - нямат пречка кой кога и колко да отсъства - само трябва да се определи кой кого ще замества.

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 914
И двамата със съпруга ми ползваме целия си отпуск.
Аз мога да го взема когато си искам, само с колегата се разбирам кога да е той, кога аз.
Мъжът ми е държавен служител, има 2 пъти повече отпуска от мен, но често се случва да им ги спират, особено лятото  Twisted Evil

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Не повече от половината наведнъж, особено лятото. Още в края на март започваме стиковането и резервациите и до началото на май графикът е готов.
Има логика - все пак в рамките на 3 месеца всички искат да се изредят да почиват, а работата няма как да спре. Половинките (и шефовете им) вече свикнаха с това положение, то продължава вече над 10-на години.
В резултат на тази фирмена политика сега сме едни много организирани почиващи, ползващи всякакви бонуси за ранни резервации, "редовни клиенти" на туроператорите и т.н.. Laughing

# 7
  • Мнения: 8 917
Нямам никакви проблеми в това отношение, но не виждам това да топли някой.

# 8
  • Мнения: 830
Ползвам си отпуската без проблем,разбирам се с колежката и това е.Че и компенсации ползвам за извънреден труд.

# 9
  • Мнения: 1 763
Има известни ограничения, но общо взето си я ползвам. Но мъжът ми работи три години на предишната си работа, първите две му разрешаваха да ползва 5 дена за цялата година, третата му отпуснаха 10. И през цялото време шефът му говореше, че е много облагодетелстван, щом му плаща надницата за 5 дни, в които не работи.

# 10
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
При мен по закон "платен отпуск" няма.   smile3516, а при мъжа ми - няма начин да го вземе целия наведнъж. Не е и практично да се опитва да го прави. Не се знае кога и за какво ще се наложи да отсъства от работа до края на годината.

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 14:45 от vesi_vas

# 11
  • Berlin
  • Мнения: 11 249
при мен нищо не пречи да си взема 10 дневната отпуска наведнъж, само да не се засека с колегите. Confused ма то голяма работа, приятелят ми има 25 дни отпуска и някак си не знам как ще ги съчетаем нещата за останалите 15. Grinning той не може да ги вземе наведнъж, защото просто работата не го позволява.
на предишното ми работно място цялата фирма почиваше август месец, което си беше перфектно.

# 12
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Имам 20 дни,но не мога да ги ползвам на веднъж,пък и не искам честно казано.От къде да знам ,че няма да ми потрябват по-нататък.

# 13
  • Мнения: 4 965
Добре, де.
Интересно ми е какво трябва да е естеството на работа, че ползването на всички дни наведнъж да не затруднява или затлачва работата.
Иначе, 10-15 дни отсъствие може да се навакса. Ама повече...
 newsm78

# 14
  • Мнения: 6 992
При нас можем да си вземем всичките 20 дни, но не наведнъж. Май най-много 7 дават наведнъж newsm78

Общи условия

Активация на акаунт