Неприятна случка с нашето дете

  • 7 574
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161
Сигурно щяхме да сме без детето ни... ако не му беше писано да остане с нас. Слава на Бога, че го спаси.
Какво всъщност стана?

Преди няколко месеца, жена ми отиде на преглед със Самуил в София. Прегледа свършил и те чакали за влака на детска площадка, където играели други деца.
Самуил ходел, придържайки се за някаква ограда недалеч, а Мирена решавала някаква кръстословица. В един момент нещо интуитивно я кара да вдигне погледа си и вижда как възрастна жена, пресичаща площадката и без да спира взима на ръце Самуил и продължава да върви напред. А той нали е тих и добричък, не се възпротивил. 5 секунди по-късно е щяла да се скрие с него зад ъгъла. Мирена скача, изтичва и пита жената какво прави, тя смутолевила нещо и избягала. На улицата е чакала кола. Всичко това става за 10 секунди.

Най-шокиращото, обаче, беше, че когато се обадих в полицията те дори не се заинтересуваха как е изглеждала жената, нито пожелаха поне да направят фоторобот на образа й или нещо такова. Просто учтиво ми дадоха да разбера, че опит за отвличане не ги засяга.

След това се поразрових в нета и открих, че България е на едно от първите места по отвличания на деца. Какво става в тази държава?! Има ли въобще такава?

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 14:13 от Ludmil

# 1
  • Мнения: 3 166
Случилото се е кошмарно! Слава Богу, че всичко е свършило добре.

Но не съм убедена, че темата е за Родители, преживели загуба, още повече така формулирана...

# 2
  • Мнения: 1 008
Неприятна случка, дано не се повтаря.
Никога не си позволявам да решавам кръстословици, да чета списания или да правя нещо друго. Ако не виждам къде е дъщеря ми не мога да съм спокойна.
темата наистина не е за тук  Peace

# 3
  • Мнения: 4 841
След това се поразрових в нета и открих, че България е на едно от първите места по отвличания на деца.

Това според коя статистика? Това е твърде сериозно изказване, за да е подхвърлено просто ей така, без солидно доказателство с линк, и то не към блог, където някой нещо казал, а към ОФИЦИАЛНА ИНСТИТУЦИЯ.

Съжалявам за случилото се и шока, който със сигурност е изпитала съпругата ти, но не можеш да мяташ така обвинения, без доказателства.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 941
Ами аз съм винаги по детето. Дори не смея да го оставям пред магазини в количката без надзор. За съжаление тепърва ще се увеличава бизнеса с отвличания на хора и деца в Б-я.

# 5
  • Мнения: 45
Ужасно!  Confused Добре, че всичко е завършило добре.

Не знам статистиката вярна ли или не, но въпросите ти на фона на


Най-шокиращото, обаче, беше, че когато се обадих в полицията те дори не се заинтересуваха как е изглеждала жената, нито пожелаха поне да направят фоторобот на образа й или нещо такова. Просто учтиво ми дадоха да разбера, че опит за отвличане не ги засяга.

След това се поразрових в нета и открих, че България е на едно от първите места по отвличания на деца. Какво става в тази държава?! Има ли въобще такава?

са - за съжаление - напълно опрадвани.  Sad Всички знаем, че в България се отвличат деца. И едно да е, много е! А те са повече. И такова неадекватно и безотговорно отношение от страна на полицията е шокиращо!  #2gunfire

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная на кое място сме по отвличания на деца, но като бяха малки не съм ги изпускала от поглед. Най-стресиращо е усещането за несигурност и безпомощност при една подобна ситуация. Лошото е, че няма никаква сигурност и за по-големите деца.

Людмиле,
Извадили сте късмет. Сигурно жена ти се чувства ужасно. Успокой я доколкото е възможно.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Радвайте се,че всичко се е разминало така! Няма държава за съжаление,а за полиция няма какво да се коментира. Тази структура би трябвало да се закрие и да не харчи парите ни!

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Детенцето ти явно е мъничко още да се учи само да се защитава, но по принцип се препоръчва сред първите неща, на които едно дете се учи, е НИКОГА, ПО НИКАКЪВ НАЧИН, ПРИ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА да не тръгват с непознати и ако някой непознат възрастен им предложи да го последват, хване ги за ръка - или, както е било в случая, ги вдигне, предложи им храна, представи се за приятел или роднина на родителите, заговори ги и не се маха, да крещят с пълен глас "ПОМОЩ! ТОВА НЕ Е МОЯ ТАТКО /мама, баба, според на когото би могъл да напомня по възраст и пол/".


Това не го пиша, за да те порицавам, че не си го научил (да не му хрумне на някого, че имам подобни мисли), а защото е важно да се знае. Иначе едно дете може да се тръшка и да вика "помощ" дори ако просто не иска да се прибира...

# 9
  • Мнения: 4 668
Мен много ме е страх да не ми отвлекат детето  Rolling Eyes
Мъжа ми казва , че преигравам ... но не мисля , че е невъзможно да се случи .
И опасността дебне от хора , които по външен вид не приличат на главорези , със сигурност .
Много деца се отвличат , за да се продадат те или органите им .

Людмиле , съжалявам за шока , който сте преживели .
Наистина не трябва децата да се изпускат от поглед .

Аз редовно наблюдавам родители , които пият и ядат в пицарията до нас а 2-3 годишните им деца играят на двора към улицата без никакъв надзор  ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Така е, Кати. Но и при по-големички деца може от да не сработи с виковете, а детето да се стресне и да се "парализира". Или да не се усети какво става. Ние хубаво си казваме никога това, никога онова, но и с възрастни хора се случва. Примери има много. После човекът се чуди и обвинява защо не е постъпил така или онака да се защити. Какво може да се очаква от едно дете?

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
След това се поразрових в нета и открих, че България е на едно от първите места по отвличания на деца.

Това според коя статистика? Това е твърде сериозно изказване, за да е подхвърлено просто ей така, без солидно доказателство с линк, и то не към блог, където някой нещо казал, а към ОФИЦИАЛНА ИНСТИТУЦИЯ.

Съжалявам за случилото се и шока, който със сигурност е изпитала съпругата ти, но не можеш да мяташ така обвинения, без доказателства.

На фона на това, че полицията изобщо не се е заинтересувала от случилото се, ми е все едно дали БГ е на първо или последно място в статистиките. АЗ си плащам данъците. И искам полицията, на която плащам, за да съществува, да си върши работата - за която й плащам. В случая, да потърсят тази ... хм, жена. Защото другия път може да се опита с моето дете. Искам тя - ТОЧНО ТЯ - да бъде заловена. Изобщо не ме интересува с какво друго се занимават. Аз плащам - искам ТОВА да се свърши. Подозирам, че Людмил и съпругата му също плащат данъци - значи ставаме трима желаещи. Съпругът ми, майка ми, баща ми, брат ми ... бих могла дългичко да пиша - ето ни достатъчни данъкоплатци, издържащи поне един полицай. Да заминава и да се занимава само с това, докато го свърши.

ПП
RadostinaHZ, то е ясно, че не се знае каква реакция може да има при реална стресова ситуация. Ама ние да направим, което можем, превантивно - пък после - Господ да ни пази никога да не разбираме дали действа...

# 12
  • Мнения: 1 731
Слава Богу ,че всичко се е разминало.Господ да ни ги пази ,че май полицията няма да успее. Praynig Praynig Praynig

# 13
  • Мнения: 984
Преди две години, на входа на Морската градина една млада жена отвлече едно детенце на годинка и половина. Майката веднага се е втурнала, но не успяла да я догони, а и видяла, че жената се отправя към кола. Звънва в полиция и завардват всички изходи на града.
Откриха детето в една лада малко след Аспаруховия мост в ръцете на същата жена и на шофьорката. После във вестниците писаха, че жените били с психиатрични диагнози и били на свободен режим. Аз не го вярвам.
Миналата година едно момченце изчезна от детския кът и игрушките пак в Морската градина. Но веднага граждани са хванали крадлата още преди да излезе от градината. Хората се разтърсили, развикали, хукнали да обхождат и да дирят детето и така го намират на път към плажната алея.

# 14
  • Мнения: 2 821
Тове е един от големите ми страхове...Наистина Господ да ни ги пази!
Бързо отърсване от случката ви желая Hug

Преди две години, на входа на Морската градина една млада жена отвлече едно детенце на годинка и половина. Майката веднага се е втурнала, но не успяла да я догони, а и видяла, че жената се отправя към кола. Звънва в полиция и завардват всички изходи на града.
Откриха детето в една лада малко след Аспаруховия мост в ръцете на същата жена и на шофьорката. После във вестниците писаха, че жените били с психиатрични диагнози и били на свободен режим. Аз не го вярвам.
Миналата година едно момченце изчезна от детския кът и игрушките пак в Морската градина. Но веднага граждани са хванали крадлата още преди да излезе от градината. Хората се разтърсили, развикали, хукнали да обхождат и да дирят детето и така го намират на път към плажната алея.

Този разказ направо ме стресира Cry

Общи условия

Активация на акаунт