Какво пие вашето бебе?

  • 1 730
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Нашата  бебка от както се е родила е само на кърма и категорично отказва да пие вода между храненията,а в тая жега   Nature SunnyДнес и направих от чайчето от копър на ХИП,та дано него да го хареса.Чета,че най-новите съвети на лекарите са да не се дава вода на кърмените бебета,но в тия горещини ми е трудно да го приема.Вие как се справяте в тази случай? newsm78

# 1
  • Мнения: 9 814
Не пиеше нищо.
Пропи вода чак към 9-10 месец.

# 2
  • Мнения: 386
Моята пропи вода преди няколко месеца, след като ограничихме дневните кърмения. Не се притеснявай, щом не иска значи не се нуждае от допълнително течности.

# 3
  • Мнения: 851
Спокойно и Габи не пиеше. Тя и сега не обича много, но вече пие. В кърмата има много вода, така че не е страшно.

# 4
  • Мнения: 1 763
Моето дете не е кърмено, вече е захранено, а вода категорично отказва. Преди седмица му купих чай от лайка на ХИПП, въобще не желае да го опита. Педи каза да не се притеснявам, ако иска да пие. А за твоето дете, щом е на кърма, въобще не се тревожи и не го насилвай.

# 5
  • Мнения: 583
 Дъщеря ми е на АМ, но вода не пие, нито чай. Може да се излъжа с някоя глътка от соковете на Хип, но не винаги. Няма страшно.

# 6
  • Мнения: 46 488
Я пробвай ти да се храниш само с течна храна (мляко) и тогава ще те видя дали ще ти се пие вода  Laughing

И моето не пиеше. Пропи на 1г. и 3-4 м., родена е август, т.е. изкара 2 лета само на млекце (АМ), без сокчета, без чайчета, без вода, нищо Simple Smile

# 7
  • Мнения: 27 524
До 8-ми месец приемаше само мляко като течност. Предлагала съм в жегите вода - отказваше. Не съм настоявала. Нямат нужда от вода кръмачетата. А от чайчета - още по-малко  Peace

# 8
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Пропи вода чак към годинката. До тогава и се събира максимум литър. Аз предлагах след 6-я месец точно в жегите, но тя категорично отказваше

# 9
  • Мнения: 3 929
Синът ми не пиеше вода. Кърмех го и му предлагах вода, но той само дърпаше по малко и избутваше биберона с език. До ден днешен не обича да пие вода, а само когато е много жаден.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 744
Дияна пише много вода, кърмех я.
Алекс е изцяло на кърма. До скоро пиеше чая на Хи, сега и това не давам.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 029
Моя обичаше и чай и вода.
Но ако не иска да пие, а водата й е достатъчна не е никакъв проблем.
Довери се на бебека Wink

# 12
  • Мнения: 2 825
До деветия месец не беше пила вода, до 6-тия беше изключително кърмена, но реално започнах да захранвам по-упорито чак към деветия. Между 6-тия и 9-ия давах само да опитва разни работи.

Води се по бебето, ако не иска вода, не я насилвай.

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Моите пият кърма; голямото пие и чай в градината. Иначе чрез кърмата пият и кафе, бира или капучино  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 252
7 месеца не опита нищо различно от кърма. След това захраних, но вода пропи малко преди годинката.
Лятото температурите минаваха и 40 градуса, но детето вода не пожела и да опита. Кърмех по-често и юнакът беше добре.

Общи условия

Активация на акаунт