Гърло + Бактерия Escherichia coli

  • 2 230
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте! От 3 месеца имам дразнене от едната страна в областта на гърлото, зачервено гърло, променен (паднал) глас, температура до 37.3. Лекуваха ме с местни медикаменти, после - Azatril - 4 дни, Augmentin - 7 дни, после ми откриха в гърлен секрет Escherichia coli - според антибиограмата ми изписах Zinnat. Вече 8-ми ден го пия, но Никакъв ефект. Някой може ли да помогне?

# 1
  • Мнения: 3 334
дъщеря ми я имаше тази бактерия в гърлото + стафилокок.Казавт,че такава бактерия се развива в дебелото черво,а как попада в гърлото незнам.Изолирахме ги с бактробан /маз/ през носа се нанася.Консултирай се с лекар.Мисля,че Зината също ще я покрие  тази бактерия.

# 2
# 3
От "нерви" можеш само да се побъркаш Laughing,но не и да ти се разболее гърлото. Просто иди на добър УНГ лекар! Simple Smile

# 4
Благодаря за съветите. Но ходих при 7 броя УНГ-лекари.
Иначе щях ли да търся помощ тук?
Дал съм куп пари за прегледи, изследвания и лекарства и трети месец съм на този хал.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На мен пък ми е чудно защо търсиш помощ тук - нито сме лекари, нито компетентни, за да отговорим на въпроса ти! Това е форум, в който майки обсъждат здравословните проблеми но дечицата си.

# 6
  • Мнения: 190
Погледни по антибиограма освен Бината, кой друг антибиотик е чувствителен и наистина се консултирай с много добър УНГ. Но щом един антибиотик не действа трябва да го смениш. Преди това обаче вземи нов гърлен секрет и виж отново какво ще поникне. Имай в предвид, че това е упорита бактерия и не се лекува лесно. Плюс това е заразна, така че използвай индивидуални прибори кърпи и др. Успех

# 7
Погледни по антибиограма освен Бината, кой друг антибиотик е чувствителен и наистина се консултирай с много добър УНГ. Но щом един антибиотик не действа трябва да го смениш. Преди това обаче вземи нов гърлен секрет и виж отново какво ще поникне. Имай в предвид, че това е упорита бактерия и не се лекува лесно. Плюс това е заразна, така че използвай индивидуални прибори кърпи и др. Успех

Благодаря ти! Ciprofloxacin, Biseptol

Общи условия

Активация на акаунт