Картофи с топено пушено сирене - как?

  • 12 471
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Правила съм картофи с топено пушено сирене, но.....искам да прочета и вашите предложения,че моите картофи - нещо не ми харесват.

Правих пълен пипер с ориз+топено пушено сирене - и стана супер!

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 001
Обелвам,нарязвам,посолявам и разбърквам картофите.Слагам ги в намазнена йенска тенджера,слагам топеното сирене помежду картофите и заливам с течна сметана(или прясно мляко) колкото да се покрият леко.Слагам капака и бутам във фурната.Толкова....Ако искам понякога ги поръсвам и с настърган кашкавал при поднасянето докато са топли...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 762
Предложение и от мен  Embarassed
Сварявам 4-5 по- голями картофа. Разрезвам по дължина и издълбавам. Напълвам ги с обикновено сирене, топено, пушено, каквото има. Поръсвам с подправки и слагам във фурната за 15 мин. Може на финала да сложиш и настърган кашкавал. Всъщност импровизациите са много.  Peace

# 3
  • Мнения: 110
Картофите се обелват и се нарязват на весели формички - като многоъгълничета, посоляват се, слага се вода- колкото да покрие половината. Слагаме капака и варим. Да не са много разварени, останалата вода се отцежда. После като изстинат малко се поливат със зехтин - съвсем малко, слагат се подправки - може розмарин, черен пипер, ким, куркума. Понеже готвя във тефлонират уок, ползвам дървена шпатула, за да разбъркам леко - така стават с коричка. Преди да ги хапнем, нарязвам 2-3 кръгчета топено сирене и обърквам пак.

Днес правих това ястие. Може вместо розмарин, за сложите копър.

Добър апетит.   
         

# 4
  • София
  • Мнения: 2 671
Моята рецепта е подобна на TheNMaster, с тази разлика, че винаги слагам и сурови гъби. Те пускат доста вода и затова не добавям течна сметана, а само малко вода на дъното на тавата. Овкусявам с роена чубрица, пека първо в силна фурна, а като заврят вадя, разбърквам, за да станат парченцата топено сирене на сос и допичам на по-слабо.

# 5
  • Мнения: 5 001
Моята рецепта е подобна на TheNMaster, с тази разлика, че винаги слагам и сурови гъби. Те пускат доста вода и затова не добавям течна сметана, а само малко вода на дъното на тавата. Овкусявам с роена чубрица, пека първо в силна фурна, а като заврят вадя, разбърквам, за да станат парченцата топено сирене на сос и допичам на по-слабо.
Аз ще пробвам и твоя вариант с гъбките.Благодаря....  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 11 607
Да си кажа какво направих........

Обелих картофите, измих ги, всеки картоф разполових на 2 и всяка половинка издълбах леко с нож. Сложих ги надупени в тава, наръсих подправки на вкус - аз сложих само пикантина Embarassed - сложих малко олио и вода и завих с алуминиево фолио. Бум в тавата, до почти пълна готовност. След това извадих тавата, обърнах картофите, сложих вътре в издълбаната част сиренето, сложих и накълцан копър+чесън, рендосах малко кашкавал и без фолио запекох още около 10-15 мин. 

Получи се много добре. По почти същия начин(само,че директно слагам сиренето и кашкавала)правя и гъби с топено сирене. Стават убиец!

# 7
  • Мнения: 2 829
мм,ще пробвам  chef

Общи условия

Активация на акаунт