Оток след ваксина

  • 6 108
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Помогнете... на малката и сложиха ваксина в четвъртък /10,07/ и сега ръчичката и е с червенина, но е и твърдо мястото около убождането. Правих първите  два дни компрес с риванол, но твърдото си стои. Случвало ли ви се е? Кога минава? Мога ли да помогна да стане по-бързо?

# 1
На мойта дйщеря отока си седи вече трета година- подобно на вашия твърд и червен. Свикнах да го гледам, да я боли понякога и да му слагаме лепенка на плажа. Това е положението. Дано вашия изчезне.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 430
1. каква е ваксината и на колко години е детето ти?
2.Топло ли е мястото?

# 3
  • Мнения: 132
При нас също се получаваше от ДТК-то,и на 3-те пъти,зачервяване,отток-подутина колкото малък орех,после посиняваше и така почти цял месец до следващата ваксина,затова редувах ръчичките.По същото време ваксинираха и едно съседско бебче,при него нямаше такова нещо,или нашата сестра е действала по-грубо или ние така реагираме.Преди седмица и правиха пентаксим и пак се зачерви мястото и после малко синееше за около 5-6 дена.Скоро и на нас с мъжа ми ни правиха ДТ при мен малко се зачерви ,а при мъжа ми почти цялата ръка от рамото надолу до лакътя,явно всеки реагира по различен начин.Освен компреси с реванол друго не съм правила,но малката реагира и на реванола.И много боли мястото при пипане,даже малко се схваща.Дано бързо ви мине.

# 4
  • Мнения: 372
ДТК е ваксината на 4мес. Колкото лешник е подутината но е много твърда.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 430
ДТК е ваксината на 4мес. Колкото лешник е подутината но е много твърда.
Lia продължавай компресите със риванол,поне още 2 седмици,но ще спадне отока!Следващият път предупреди личният лекар на детето си за полученото подуване,и следващата ваксина или да я смени или да я комбинира с нещо противоалергично Peaceако ще слага същата ваксина

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 19:00 от Madam Stasita

Общи условия

Активация на акаунт