Лишеи по кожата на 3 м бебче

  • 3 117
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 125
Здравейте  Hug
Искам да попитам как се справяте с лишеите по кожата на бебоците. На Вили скоро му се появиха по крачетата и ръчичките (между другото и на мен също), а освен това от доста време кожичката му е суха, особено около коленцата. Мажа го само със зехтин, но явно не помага....
Дали това е недостиг на витамини  newsm78 (само на кърма сме). Аз започнах да пия Центрум Матерна, но няма ефект.
Благодаря предварително
 Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 790
За Рали ползвам балсама на д-р Тайс за суха кожа, става и за бебета. След баня я мажа с мляко, за допълнително овлажняване.

# 2
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз кожни проблеми решавам с козметика на А дерма - гел за измиване и лосион.Но ако лишеите са от жега, аз поне спасение не намирам Sad . Не вярвам обаче да са от липса на витамини. Педиатрите изписват разни кремчета, съдържащи кортикостероиди за разните кожни проблеми, но аз към момента се въздържам от тях.

# 3
  • София
  • Мнения: 571
Заведи детето на добър дерматолог,казвам ти го от личен опит,защото изкупих цялата медицинска козметика точно заради същия проблем с моето дете.Препоръчвам ти проф.Никола Цанков,който е шеф на дерматологията и на Кожната клиника.Личната лекарка лекува лишеите на дъщеря ми няколко месеца,като се уплаши,че положението става по-зле,ни изпрати в Токуда,където 3 месеца я лекуваха отново безрезултатно.Тогава видях името на проф.Цанков в белия списък на дерматолозите,личната лекарка също ми каза,че ,ако той не ни помогне,никой няма да я излекува.Заведох я и съм доволна.Не мажи детето на своя глава с нищо,защото,когато са възпалени лишеите,с медицинска козметика не минават.Освен това,ако го сърбят,ще стане по-нервен,няма да спи,ще се върти и т.н.,т.е. проблема става и психически-това ми го казаха специалистите.

# 4
  • Мнения: 337
Може  шампоана , с който го къпеш да му изсушава кожата .Спри го за няколко дена и къпи само с вода , на мен това ми помогна и лишеите изчезнаха .Сега ползвам шампоан 2 пъти седмично , а през другото време само с вода и вече не и излизат.

# 5
  • Мнения: 1 984
не зехтин. хидратиращо кремче - мустела, а - дерма, еуцерин.

# 6
  • Мнения: 41
За лишеите - по-добре се консултирай с лекар.
А за сухата кожа на коленцата:
И на Михаела забелязах, че там кожата и е по-суха. Сега е топло и я обличам с дрехи все с къси крачоли, а на нея в момента и е много кеф да се обръща от гръб по корем. Много често я намирам така, а като се опитва да се върне пак по гръб се набира точно на коленцата си и според мен от търкането в чаршафите и загрубява кожата. Мажа на всяка смяна на памперса с мляко и се оправи.

# 7
  • Мнения: 46 430
Често се получава при малки бебета от ежедневното къпане. София също имаше, оправиха се само с разреждане на баните. Като стана голяма вече и кожата й заякна, вече няма проблеми.

# 8
  • Мнения: 44
И на дъщеря ми скоро се бяха появили такива лишейчета от вътрешната страна на бедрата.Личната каза,че са от ръбовете на панталончетата и жегата.Взехме крем Lipobase и мляко за след баня на мустела. PeaceЗа 4 дена се оправи.Lipobase-то е много добро,страшно съм доволна

# 9
  • София
  • Мнения: 125
Благодаря за всички за съветите!

Искам само да споделя, че след като спрях зехтина и започнах да мажа с мляко за тяло на Себамед, лишеите изчезнаха.

# 10
  • Мнения: 153
На дъщеря ми и се поевяваха също лишеи по кожата, когато беше малка. Ходихме по лекари, мазахме с мазила и нищо. След това намерих в една медицинска книга, че това са млечици, които се получават при малки деца (бебета) който се кърмят и деца с по - светла кожа. Тези лишеи изчезват от1 до 3 седмици сами без да се мажат с нещо специално.
Може да си мажеш кожата на бебето с мляко за тяло за да не е суха. Възможно е пак да се появят след известно време.

Общи условия

Активация на акаунт