Противозачатъчни - изпуснати 2 хапчета, какво се прави?

  • 9 214
  • 12
  •   1
Отговори
Незнам тук ли да си публикувам темата, интересувам се има ли ползващи противозачатъчни (евентуално Жанин) и дали знаят какво се прави в този случай - изпуснах 2 поредни хапчета във втората седмица - четох листовката за втората седмица пише ако изпуснеш едно, пиеш веднага щом се сетиш и продължаваш нормално. Но аз изпуснах 2 и взе че ми дойде. Сега не знам да допивам ли хапчетата до край или да ги спра.
Преди време бях объркала нещо и в продължение на месец бях неразположена (пиех ги през това време). Щом свършиха хапчетата все едно наново ми дойде и бях така още 1 седмица!

Искам да избегна точно този момент, иначе не се притеснявам за друго - ще ползвам алтернатива за предпазване от бременност.

Ако на някой му се е случвало подобно нещо, моля нека сподели какво е направил.

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 17:35 от f1reblade

# 1
  • Мнения: 2 448
Продължавай ги, ама използвай презервативи докато ти дойде цикъла.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 447
Според мен щом вече ти е дошло би трябвало да спреш да ги пиеш.След като ти свърши започни отначало.

# 3
  • Мнения: 1 447
Продължавай ги, ама използвай презервативи докато ти дойде цикъла.  Peace
Няма смисъл тя пише,че вече и е дошло.

# 4
  • Мнения: 2 448
Така е по лошо. Само да ги спира , да ги почва.
Още повече си обърква организма.
А и според мен трябва да иде на лекар, защото не е нормално цял месец да ти върви цикъла, и аз съм пропущала хапчета, и не съм имала подобен проблем.

# 5
  • Мнения: 3 294
Най-добре говори с лекаря си ... знам че противозачатъчните се почват от първи ден на цикъла и по тази логика трябва да не ги спираш , но знам ли .... newsm78

# 6
Значи за първи път, когато ги започнах беше проблема с 1ия месец - започнах ги в първия ден щом ми дойде - бях неразположена по време на хапчетата и след това още 7 дни! Вече доста месеци пия безпроблемно е всичко, но се отнесох покрай отпуската и пропуснах.
Сега имам чувството, че докато ги пия - няма да ми спре. По принцип ми е по 3, макс 4 дни, сега вече е към седмица с тенденция да се увеличава. Може би трябва да ги спра за 7 дни и после нова опаковка?
За съжаление нямам гинеколог при който да си ходя редовно - ако ми препоръчате или ми дадете телефон на някой от който сте доволни бих отишла. Сигурна съм, че проблема е в пропуснатите хапчета и затова ми се щеше да избегна посещение до лекар..  newsm78

# 7
Има едно правило на 7 дена за противозачатъчни: трябва да пиеш 7 дена поред, за да се спре овулацията. (затова и след 7 дена пауза се пият отново). На теория ако продължиш да пиеш след 7 изпити хапчета пак ще си защитена (това все едно е било пауза, но по-кратка, а не 7 дена). Няма нужда да ходиш на лекар, просто се обади на този, който ти ги е изписал., но ето линк към правилото, то е стандарт в контрацепцията: http://www.infoforhealth.org/pr/a10/a10boxes.shtml#seven
Там всъщност е обяснено какво се прави.
Кървенето най-вероятно е поради спирането на хапчетата, но ако продължи иди на лекар, защото може да не са ти адаптирани хапчетата.
(нали знаеш, че това не е менструация)

# 8
Извинявам се, на теория понеже са през втората седмица ако не спираш следващите седем дена няма проблем и не си изложена на риск, най-добре си довърши опаковката.
Иначе противозачатъчните могат да се почнат от всеки ден на цикъла, стига да си сигурна, че не си бременна и ако е след (2или 3 не помня) трябва 7 дена непрекъснат прием+презерватив, за да се достигне до нормална защита. А това, което ти е дошло най-вероятно е заместващото кървене(както при паузата).
А когато кървенето не спира се счита, че трябва да се сменят хапчетата, защото не са адаптирани (но това е обикновено в началото), но това не е цикъл (жена на ОК няма цикъл, защото няма овулация, просто е кървене причинено от липсата на синтетичните хормони).
На мен ми се е случвало като зацапване при пропускане на хапчета и сливане на опаковки и то май цял месец (беше преди 6-7 години), при следващия преглед лекарката ми каза, че е напълно нормално.
Но в никакъв случай не ги спирай точно сега и не чакай никакви дни да "ти идва", защото може да овулираш, а сперматозоидите живеят 5-7 дена в организма ти и......

# 9
Благодаря за отговорите. Аз все пак ги спрях - ще направя тази седмица почивка и в понеделник ще започна пак. Може би доста от Вас не ме разбраха - НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ОТ БРЕМЕННОСТ.  Ще се пазя занапред, а и преди това нямам повод за притеснение.. Опасявам се само да не ми тече цял месец - не е зацапващо, а си е все едно си ми е дошло. Това искам да избегна.
Това за адаптирането ..не съм сигурна -  пия ги близо 2 години - все Жанин, проблема стана щом изпуснах хапчетата.
Прочетох и правилото което сте ми дали - но то е когато противозачатъчните са с активни таблетки. При Жанин няма значение коя таблетка ще изпия - всичките са еднакви.

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 10:16 от f1reblade

# 10
Е щом не се притесняваш от забременяване няма проблем да ги спреш. Няма причнина да не ти спре кървенето ако е станало след две пропуснати хапчета, просто организмът ти така е реагирал. Но е хубаво да не правиш по-голяма от 7 дневна пауза включително пропуснатите хапчета, защото може да забременееш. Разбрах, че не е проблем, но после не се знае кога ще разбереш, защото просто хапчетата провокират подобни симптоми или прикриват тези и може да разбереш късно, както и определянето на термина е малко по-трудно.
На Жанин всички таблетки са активни, някои противозачатъчни имат освен 21 хапчета (или 24 при някои) още 7, които са с друг цвят, но нямат хормони в тях, а само захар. Смисълът е да не губиш навик да ги пиеш през 7 дневната пауза, защото най-много нежелани бремености стават именно тогава (при отлагане на първия прием, при объркване на деня и т.н.).
На мен ми е течало цял месец наистина след такова пропускане и сливане на две опаковки. На следващата опаковка нямаше нищо.  (казвам го, за да те успокоя, че най вероятно при следващата опаковка ще спре, но ако не, си се обади на лекар, може просто да е съвпадение).

# 11
При мен също се получи тази ситуация. По време на почивка изпуснах 2 хапчета и също ми дойде. Притесних се и се обадих на гинеколожката си, за да разбера дали да ги продължавам. Нейния отговор беше категоричен -"спри ги, няма смисъл, на следващия месец ги почни пак". Сега не знам колко време ще ми е цикъла, но се надявам да не е един месец Tired
Така че и моят съвет е да се спират когато се изпуснат 2 или повече хапчета (щом лекар го казва) NeWS78

# 12
Само да споделя как се развиха нещата. Спрях хапчетата - продължи си ми нормално и спря преди да станат 7 дни. Започнах нова опаковка пак в понеделник (както ми се падаше всеки месец до сега) изпих си я цялата..даже ми се падна да съм на море, когато тя ми привършваше и реших да си го "задържа" няколко дни с неизползваните таблетки от миналия месец.. е не се получи - дойде си ми на 21 ден. Повече експерименти за забавяне няма да правя, но дойде ли Ви(при пропуснати хапчета) докато не сте свършили опаковката, просто спрете приема на хапчета и се предпазвайте поне месец и по друг начин - така поне няма да кървите 30 дни, което е доста по-неприятно от ползването на презерватив   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт