Оризова каша или картофено пюре?

  • 2 256
  • 32
  •   1
Отговори
  • Карлово
  • Мнения: 328
Обръщам се към по-опитните майки с молба да разяснят с коя храна е най-добре да се захрани бебето, а именно оризова каша или картофено пюре!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Което и от двете да избереш,няма да сбъркаш.Картофеното пюре само става малко по-лепкаво като консистенция,а вкусът на кашата е по-неутрален.Аз захраних с каша.

# 2
  • Мнения: 27 524
Оризова каша  Peace Много по-лесно смилаема е и съответно много по-щадяща все още незрялото и чувствително бебешко стомахче  Simple Smile

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 26
И аз съм за оризовата каша! Simple Smile

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Оризова каша.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 588
И аз захраних с оризова каша и съм много доволна от начина, по който захраних детето си Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 317
И двете стават, но кашата по-лесно ще я приеме според мен. Peace

# 7
  • Мнения: 4 428
И двете стават. Ако сте имали по-силни колики - по-добре оризова каша  Peace

# 8
  • Мнения: 5 940
Картофено пюре. Смятам захранването със зеленчукови пюрета за по-добро, защото не създава предпочитания към сладки храни и внася по-разнообразен витаминен и минерален състав в менюто на бебето.
Кашата е по-щадяща стомаха и се приема лесно, но ако бебето няма проблемен стомах не бих я предпочела.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 592
2 месеца - плодов сок. 3 месеца - плодово пюре. 4 месеца - зеленчуково пюре. 5 месеца - зърнени каши. 6 месеца - месни пюрета.

# 10
  • Мнения: 17
Предпочетох оризовата каша и съм доволна от резултата - на малчо му хареса и нямахме стомашни проблеми.

# 11
  • Мнения: 1 586
Картофено пюре. Смятам захранването със зеленчукови пюрета за по-добро, защото не създава предпочитания към сладки храни и внася по-разнообразен витаминен и минерален състав в менюто на бебето.
Кашата е по-щадяща стомаха и се приема лесно, но ако бебето няма проблемен стомах не бих я предпочела.

Peace
Картофено пюре,аз с това захраних! Peace

# 12
  • Мнения: 3 034
оризова каша, най-вече защото е обогатена с вещества важни за бебето в този период на развитие, които в картофеното пюре ги няма.

# 13
  • Мнения: 756
оризова каша , по- шадяща и с повече витамини е обогатена , именно [
поради тази причина.

# 14
  • Мнения: 191
Първо оризова каша и след това картофено и други зеленчукови пюрета.

Общи условия

Активация на акаунт