За какво се изписва Золадекс?

  • 14 928
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 453
Дъщеря ми днес беше на гинеколог за да види дали са и изчезнали кистите на яйчниците от преди 4 месеца.Кистите си и стоят със същите размери, въпреки Оргаметрила и  Диане-то.Лекаркат иа е казала да отиде утре да се опита да и издаде протокол,че иска да и изпише Золадекс.За какво се дава това лекарство?С търсачката открих ,че е за ракови заболявания и изпаднах в ужас, а тя има кисти.Наистина ли е много скъпо, както е казала лекарката и не се намира в България?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Не е за рак, спокойно! За ендометриозни кисти е. Но такива могат да се докажат само с лапароскопия! Сменете лекаря. Отидете и при друг. Такова силно хормонално лекарство не може да се изписва току тъй /без доказана ендометриоза/

# 2
  • София
  • Мнения: 15 453
Благодаря за бързия отговор!Тя ходи на прегледи при д-р Ценка Шишенкова- специалист акушер гинеколог в Света София (бивша Тина Киркова).Аз мисля,че е добър специалист, щом е и изпълнителен директор в медицинския център "Вяра,Надежа и Любов". Кой друг би бил по-добър от нея?Лошото при дъщеря ми е ,че миналата година едва не умря след обикновенна операция от кисти на далака и сега я е страх да прави лапароскопия, за да не стане пак някой гаф.Лекарката и знае историята и май заради това иска ,ако е възможно да я лекува без лапароскопия.

Четох,че в Турция били по-евтини тези ампули, дали да не си ги поръча от там, в момента неин познат е там. Но пък от друга страна застраховката от Белгия ще и ги поеме, а ако ги купи, ще трябва всичко да плати.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 272
Наистина са скъпи тези инжекции, но пак повтарям - това са силни хормонални лекарства, които ти спират цикъла! Изписват се за няколко месеца /за колко - зависи от степента на ендометриозата/. Без наличие на цикъл кистите  не могат да се хранят. Това е и смисълът на Золадекса. Във форума има много момичета, претърпели лапароскопия /вкл. и аз/. Има и тема за ендометриозата. Добри специалисти има, но няма да пиша имена, за да не правя реклама

# 4
  • София
  • Мнения: 15 453
Благодаря ти, ако беше здрава, лапароскопията не би била проблем, но тя няма здраво място на корема след 6 операции миналата година - перитонити, токсичен сепсис, присаждане на черва и т.н. Аз се съмнявам,че и тези инжекции са и противопоказни,защото и е съсипан и черния дроб.

# 5
  • Мнения: 142
Тайна, бях на лечение със Золадекс преди няколко години след като имах ендометриозни кисти. Кистите се свиха но не изчезнаха, така че нямаше никакъв ефект. Ако става въпрос за ендометриоза, първо лапароскопия и след това лечение със Золадекс, Диферелин или сега изписват от ЗК - Декапептил или Лукрин депо. Потърсете друг специалист, с който да се консултирате. Може пък да има друго решение. Но така да се изписва золадекс ми се струва малко странно.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 453
Благодаря за отговора taiti2, мисля си,че лекарката има достатъчно опит и може да прецени какви са кистите и без  лапароскопия.А предполагам,че  е и опасно след всичко,което и се случи миналата година да и правят лапароскопия, шестата и операция беше скоро,  декември. Явно лекарката не иска да рискува да и направи пак инфекция и затова иска да се опита да изпишат Золадекса без лапароскопия.Утре ще разберем какво ще правим.Ще я видят и други лекари, защото лекарката сама не може да изпише Золадекса.

# 7
  • Мнения: 1 950
Ех Тайна, задаваш въпрос искаш отговор и мнения, а не ги приемаш и си знаеш своето.
Золадекса е силен хормонален препарат, който действа на хипофизата спира цикъла и вкарва организма временно в климакс. Има и доста странични ефекти, изписва се само и единствено след доказана ендометриоза, а тя може да се докаже само с лапароскопия или коремна операция. Колкото и да е добра въпросната лекарка /аз не съм я чувала въобще/, тя не може да прецени какви са кистите от обикновен преглед с ехограф. Те може да са фоликулярни, дерматоидни или ендометриозни.

Успех и късмет на момичето Hug

# 8
  • Мнения: 172
Тайна , чела съм темата за дъщеря ти и много се радвам , че вече е добре.
По темата консултация с още един лекар никога не е излишна - казвам го от личен опит.
Прочети темите за ендометриозата и лапароскопията и помислете.
Успех каквото и да решите!

# 9
  • София
  • Мнения: 15 453
За сега отказахме да и изписват Золадекс.Ще отидем и при други лекари и ще и направим пълни изследвания на черния дроб ,за да видим дали Золадекса ще и помогне или повече ще и навреди . Тази лекарка твърди,че са ендометриозни кисти и единственото лечение е  операция или Золадекс.Ще трябва да преценим кое ще е по-доброто за нея. Ще направим и други консултации. Къде мога да намеря и други добри специалисти-гинеколози?

nikoniki4, четох и двете теми и направо се ужасих, защото за нея не е подходящо нито хормонално лечение, нито лапароскопията.Ще умуваме още.

zvetun4o, не е,че не приемам мнения и съвети, но си мислех, че лекарка с дългогодишен стаж може да прецени и без лапароскопия какви са. Тя самата днес каза, че не смее да и прави лапароскопия след всичко , през което е минала дъщерята за да не получи пак перитонит.

# 10
  • Мнения: 3 376
Тайна, колко са големи тези кисти? Случва се и "обикновени" кисти дълго да упорстват и да не изчезнат въпреки хормоналните препарати. Ако не се касае за ендометриоза, Золадексът няма да има и грам ефект! Да не говорим, че без лапароскопия може и върху ендометриални кисти да не повлияе. Ако не са големи кистите, бих ви посъветвала да ги наблюдавате под лупа още няколко месеца, както и да потърсиш алтернативни мнения от специалисти в областта на ендометриозата или оперативната гинекология. За ендометриозата знам, че Стаменов е експерт, но пък вие нямате толкова време да чакате за час при него. Д-р Попов от Шейново тук много го препоръчват за гинекологични операции и лапароскопии. Надявам се, че останалите ще се включат и с още имена. Късмет на момичето, явно наистина много й е минало през главата  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 15 453
Гризката, 40/30 мм и на двата яйчника и си стоят така от януари, не се повлияха от лечението с Диане и Оргаметрил по схема. Само черния дроб където я скъса от болки. Лапароскопията е опасна за нея.Май като си отиде в Белгия ще се наложи да ги оперира там, ако изобщо посмее пак да се подложи на операция...Къде е този д-р Стаменов? Ще опитаме да я види и д-р Попов, да чуем и неговото мнение.Ох, и тя и аз изпитваме вече ужас от думата "операция".Да я дупчат само за проба, няма смисъл, ако трябва поне да и ги оперират чрез лапароскопския метод. newsm78 Не знам дали е възможно това...?

Само за хора със зрави нерви!Не отваряйте линка, ако не понасяте гадни гледки.
http://images22.snimka.bg/004866679.jpg Toва и е корема след всички предишни операции, доста от белезите са долу и отстрани и не се виждат.

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 10:54 от Тайна

# 12
  • Мнения: 172
Тайна, не погледнах линка , защото ми стига всичкото което съм изчела в другата тема за дъщеря ти и няма да го понеса, но се вкл. пак , защото се сетих за още един евентуален проблем - слад множество коремни операции има възможност да не стане с лапароскопия / след всяка коремна операция се получават разни сраствания вътре и не винаги е възможно проникването чрез лапароскопия /. Опитайте все пак да чуете мнението на д-р Попов. През неговите ръце са минали доста хора, мисля ,че ще може да даде правилна преценка на ситуацията. Гледала съм го по телевизията и на някаква конференция по ендометриоза, което ме навежда на мисълта, че сигурно е компетентен.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 453
nikoniki4, след всичко няма начин да няма сраствания, ще отидем и при Попов да видим какво ще ни каже.

 Кой Попов да търсим ?С търсачката намерих и Николай и Ивайло Попов в Шейново?

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 11:57 от Тайна

# 14
  • Мнения: 172
 Peace Успех.

Общи условия

Активация на акаунт