Има ли детето ми АД или АБКМ?

  • 969
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 111
Проблемът е че не знам каква точно непоносимост има детето ми.Когато беше на четири месеца кърмата не ми достигаше за вечерното хранене.
Дадох АМ Нутрилон 10-20мл,въобще не иска да пие от шише-нямаше проблем.
След 2 седмици дадох пак, 5 мл изпи-повръщане на фонтан 3 пъти през 1-2 часа.
След 2 дни дадох ХИП 1 - 3-4 капки изпи-2 пъти повръщане на фонтан.
Купих Фризовом,който е против повръщане-5-10мл успях да й дам-освен че повърна на фонтан 2 пъти,се появиха и  3 пъпки около устата,веднага след докосването от млякото.Изчезнаха 30 минути след това.
Отидохме на гастроентеролог,който веднага каза АБКМ без дори да ме изслуша и почвайте Фризопеп.Не го послушах,защото нито имаме кръв в акото,нито слуз.Аз не се ограничавам от нищо-ям по 2 кисели млека на ден и 300-400 гр.кашкавал,ядки и нямаме проблем.
Като беше на 1 месец имаше някаква екзема под коляното,изписаха Елоком-мина за 4-5 дни и с балсама на д-р Тайс мазах цял месец и всичко изчезна.Оттогава нищо-така че не отговаряме на симптомите и за АД.Нямаме характерните екземи за АД,които се появяват и изчезват,кожата не е суха.
Но взех Милумил ХА и от него не повърна-давах по 1 лъжичка само за проба няколко дни.това беше март месец.Сега реших да пробвам Милумил обикновен-повръща,млечна каша на Хумана-повръща пак на фонтан и излиза обрив около устата-вчера дадох.
Въпросът ми е към мамите,които са имали някакви подобни симптоми при децата им,АБКМ или АД имаме или нещо друго.Страх ме е да вземам пюрета с краве масло,със мляко,не знам да въвеждам ли сирене?Имам нужда от помощ и ще чакам за мнения. Sad

# 1
  • Мнения: 502
  Кърми го!Как така не ти стига за вечерното хранене?Вече сте пораснали,ако ще захранваш,съветвам те да изчакаш с продуктите от краве мляко поне до годинка.Ясно е,че има непоносимост към адаптираните млека.Не знам какво друго да те посъветвам,аз на твое място бих кърмила детето си и бих захранвала бавно и полека.Успех! Peace

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 14:27 от maraidara

# 2
  • Мнения: 2 111
Ако си прочела внимателно поста ми,ще видиш че това се случи март месец.После разбрах че това драстично намаляване на кърмата е било свързано с идването на първия ми цикъл след раждането.И не си използвам детето като опитно зайче.Говориш така наизуст малко-ако детето ти 10 дни вечер няма какво да суче и се дере от плач и след 1 час рев заспива от изтощение гладно,защото не иска АМ и се мъчи да го повърне като го даваш,ще те питам как ще реагираш.Първото нещо беше да й предложа друго мляко,дано й хареса,но тя от всичките й се гади и прави позиви за повръщане и аз не знаех дали от отвращение повръща или защото не й понася.Затова онзи ден дадох млечна каша и тя повърна.Повече не ми трябва да знам.Естествено че си кърмя детето-6 пъти и го захранвам внимателно.Не очаквах да ме нападат като пуснах темата.Както и да е.

# 3
  • Мнения: 984
Споко. Така ти изглежда, защото хората четат,а не вникват.
Не съм лекар, но от написаното ми се струва, че детето ти е здраво.

Възможно е в кърмата ти да преминава животински протеин от киселото мляко, което приемаш. В същото време почти всички АМ съдържат животински протеини. А има деца с частична или пълна непоносимост към някои животински протеини.

Така, че най-доброто според мен и да спреш добавките АМ, да спреш киселото мляко и да го замениш с вода и повече растителни пресни храни и лактогонен чай. По посочените в Библиотеката начини увеличаваш кърмата си и кърмиш до възстановяване на равновесието на количествата.

# 4
  • Мнения: 502
  Ерота,чувствам се виновна заради резкия ми тон.Какво ми става! #Crazy
Пиши как сте с бебето?Започна ли да се храни по-добре?  Много се надявам всичко да е наред,не го приемай навътре моето изказване.Нека се включат и други мами да ти помогнат,ако имаш нужда.Успех! Hug

# 5
  • Мнения: 2 111
Както писах, тази цялата олелия с млеката беше март месец,тогава още не се бях регистрирала във форума,само четях.Но я повдигнах сега темата,защото навсякъде се натъквам на пюрета,каши,бисквити и т.н.,които съдържат млечен продукт.Затова й дадох млечна каша да видя дали ще я приеме,но не.Ще избягвам всичко млечно,колкото и да е трудно.Проблем с кърмата нямам оттогава,е, не преливам,но на нея й стига.Все още ми отказва пюрета и караме на кърма 20 дни,а зъбче не се показва. Sad
maraidara всичко е ок. Hug

# 6
  • Мнения: 13
Здравей.Мога да се опитам на кратко да ти разкажа за нас ,а ти сама да прецениш.
Моето бебенце тъй като е секцио първите 2 седмици беше на смесено хранене .После минахме изцяло на кърма .След около месец понеже много се будеше и по съвет че евентуално не се нахранва нощно време се опитах да дохраня с Нан 1 тъй като това беше приемало преди това .Последва страхотно повръщане.След около месец и половина отново имах проблем с кърмата и пробвах пак да дохраня. Отново повръщане.Тогава си казах без да разбирам нищо,  че след като детето ми поема добре само кърма ще се опитам да не стигам до АМ. Всичко беше ок.Докато не започна захранването .След като захраних нормално дадох и пюре  с млечен протеин. Тайно се надявах да е някаква неприемственост само към АМ. Отново зверско повръщане .Лекарката ми тогава каза, че е алергия към белтъка на кравето мляко. Изчетох сумати информация в Нет-а, но симптомите на повечето бяха обриви или слуз, а ние понеже нямахме,а бях чула за други кърмени деца да не са особено охотливи към АМ се надявах да е това. Докато не беше ред на захранване с попара. Малкия имаше вече 7 месеца.4 дена приемаше сирене и на петия се смля да повръща.Диагнозата се потвърди.Не искам да те отчайвам,но тогава една майка ми каза че човек като знае проблема ,знае с какво и как да се бори.Това много ми помогна.Малкия е вече на 1,1м от 6 месеца сме на диета и двамата защото все още се кърмим и захранваме с позволените неща.Кърмата ми в началото на диетата много намаля но понеже и от Фризопеп повръщаше и трябваше да минем на Прегомин,но аз така и не съм го дала  само кърмя.За съжаление по късно ни се появиха и други симптоми и обриви,и слуз при различни обстоятелства,но не и от самото начало та да вземем мерки навреме.Това е но сега определено има подобрение след диетата.Дано не съм те отчаяла а да съм помогнала с нещо

# 7
  • Мнения: 2 111
sanddy благодаря за изчерпателния отговор.Случаите ни са доста идентични,исках поне една майка да напише,че е преживяла това,което и аз.На мен също ми предложиха да ни изпишат Фризопеп,но отказах.Дано не ми се налага да ползвам АМ скоро.Отново ти благодаря. Hug

# 8
  • Мнения: 984
Момичета, в специализираните магазини за детски храни има храни със соево мляко. Има сирена, кашкавал, пюрета, супи изцяло на растителна основа. Може би това е начинът. В някои книги даже се препоръчват такива храни за всички деца след годинка и половина, когато организмът според тези практици вече не се нуждае така силно от животински протеини, за да се развива нормално.
Аз, в интерес на истината, съм нямала такъв точно проблем. Моята Ния обаче повръщаше адаптетата в болницата и за това трябваше задължително да я кърмя. Беше изцяло на кърма до края на петия месец, а след това продължих да я кърмя до почти деветия.

Захранването може да протече по същите схеми като описаните в справочниците тук, но вместо да купувате храните, ще е добре да приготвяте кашите, манджичките и супите у дома, за да си гарантирате безпроблемно хранене.
Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт