Усилен косопад: препоръчайте специалист!!

  • 5 862
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 93
Здравейте!
Ако някой от вас е посещавал дерматолог/кожен лекар с оплаквания от силен косопад (става въпрос за мъжа ми) и има резултати, макар и минимални, или поне е получил компетентно мнение, много ви моля дайте ми препоръки!
Предварително благодаря!

# 1
Ами аз намерих лек, ама твърде късно се усетих... newsm78 Вече съм плешив и връщане назад няма Cry Ама и така съм си хубав Wink Щом жена ми  ме харесва, а и други също Embarassed
Та за лека- Вече 35 години си бърша задника с тоалетна хартия   и един косъм не е паднал от там Peace Ама за мен вече е късно , ама нека той да  пробва.  Може да има ефект.
 Извинявай за гадния хумор, ама приеми мъжа си такъв какъвто е . Има си и много добри страни плешивоста.
 А само като се сетя каква коса имах... Thinking
 Съвета ми  е не рискувайте  с каквито и да са илачи! Ако беше открит такъв, нямаше богатите да си присаждат коса, а щяха да се лекуват.

# 2
  • София
  • Мнения: 93
Господи!! Та аз го обичам такъв какъвто е... и въобще и не искам да ходи по лекари.. но той настоява да намеря такъв специалист и ме е натоварил със задачата, и дума не дава да се чуе да остави нещата така... та затова... иначе си го обичам много...

# 3
Прав е Мишолин. По-добре да не се занимава с глупости...
Дай повече инфо, за какво става въпрос точно?
Аз имах такъв проблем, но ми окапа косата на едно място, в страни над ухото. Първоначално беше с размерите на 1 лев, но за няколко дни се разрастна и стана с диаметър около 5 см., а също ми се появиха петна и по окосмяването на лицето. Тогава ми направиха изследвания и се установи, че това е фокална инфекция. Не си спомням вече какви лекарства пих, но си спомням, че се мазах със "Себорал Форте". Това продължи около 1 месец, когато започна да ми расте коса. Първоначално чисто бяла , а после си възвърна обичайния кестеняв цвят. Лекува ме д-р Челебиева, тогава във Военна Болница - Шумен/вече не съществува/, а сега мисля, че има кабинет в същия град, на ул. Съединение№135. Ако се касае за такъв случай, предполагам, че ще помогне, но за "нормално" оплешивяване - не знам.  newsm78
Намерих координати: Д-Р КАЛУШКА КОСТАДИНОВА ЧЕЛЕБИЕВА 
Област(РЗОК): РЗОК Шумен
Община: ШУМЕН
Населено място: ГР.ШУМЕН
Адрес: гр.Шумен
Телефон: 054/821387; 0889458669 

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 15:28 от Трепача

# 4
retsepta na moq muj ot sled kazarmata,obiknoveno na mujete togava zapo4va masovo da im kape kosata poradi zadu6avaneto ot 6apkata.taka 4e storkvat se xap4eta HININ 4ist (ne analgin hinin) sus 4esun,vtriva se v korenite,smurdi otvratitelno no e izpitana marka.a su6to taka otvara ot kopriva,obliva se glavata sled izmivane i se ostava da suxne taka,ne se obliva s voda. jeni na ple6ivite muje,imame kusmet te puk sa po dobri v legloto.usmivki i uspex

# 5
  • космополитно
  • Мнения: 941
Ако е класическия вид оплешевяване- срещан предимно при мъжете (не знам мед. термин), действително нищо не може да се направи, за да се спре започналия процес на опадване на косата (генетично обусловено е  обикновено се предава от бащи на синове).

Ако се касае за друг вариантт, то окапването на косата е симптом за някакви процеси и има варианти да се закрепи косата(чрез стимулация на луковиците на космите).

jeni na ple6ivite muje,imame kusmet te puk sa po dobri v legloto.
Това в много случаи би трябвало да е така, защото опадалата коса е индикатор за по-високо съдържание на мъжкия полов хормон тестостерон! Hug

# 6
  • Мнения: 152
Нарича се андрогенна алопеция и ендокринолозите я консултират и лекуват.

Общи условия

Активация на акаунт