Colief => запек?

  • 18 669
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 152
Пускам темата тук, защото хем знам, че е малко вероятно кърмче да е в запек, хем ситуацията ни ми показва обратното.
Сина ми е на 2 мес. само на кърма, на поискване.
Докато не му дадох Колииф си акаше нормално - поне по 3-5 пъти/ден, но 2 дни след тези капки спря да ака - изведнъж. Знам,че ще ми кажете, че за кърмено бебе е нормално и 5 дни да не ака, но ми се струва, че това просто не е нормално в неговия случай - как така от веднъж ще спре да ака, като преди това беше по няколко пъти?  newsm78 Като под 'спря да ака', имам предвид - 3-5 дни (струва ми се, че като го оставя може и още толкова да кара) и вече не мога да го гледам как се пъне и му 'помагаме' с глицерин - резултата не е 'твърд' (като нормалния запек), но обилен - като за 5-6 пълни памерса, ама много пълни.
Та, откакто дадох Колииф (за 10 дни и после ги спрях), вече 20 дни не е акал сам. Sick
Преди тези капки давах Лефакс, сега сме на Инфакол (ако въобще има отношение това).
Имам наблюдения с една приятелка - момиченцето й по същия начин след въпросните капки за колики не акаше известен период. Но тя даваше сок от слива и накиснати овесени ядки и се нормализираха нещата - на 2 месечно бебе! - мерси!  Naughty
Мислех си че имам опит с кърменето (дъщеря ми кърмих до 1,3 год.), но  ето, че с второто ми дете се сблъскваме с различни проблеми.
Надявам се това да е период и да отмине бързо.
НО, кажете си и вашето мнение! Hug

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 10:53 от galita

# 1
  • София
  • Мнения: 1 152
хайде момичета, имате ли мнение п темата?  Hug Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Единствено мога да споделя моя опит с капките. Никога не сме имали такъв проблем с тях.Акал си е абсолютно нормално с тях и без тях. Само коликите минаха. Peace Според мен няма място за притеснение. Тези капки спомагат да се усвои млякото добре от допълнителното количество ензим. Вероятно просто са се регулирали нещата. Според мен го остави да видиш кога ще се изходи само. Peace  При януарските мами имаше бебета и по 10 дни да не акат, без да са давали Колийф. Grinning

# 3
  • Мнения: 121
А педиатъра какво казва? newsm78
Аз също съм давала Колийф до навършване на вторият месец, но не е имал проблеми бебко... Rolling Eyes
В момента продължавам да кърмя, а той си ака почти на всяко хранене...

# 4
  • Мнения: 559
И при моето бебе имаше подобен симптом от Колийф. Акаше на всяко хранене, след Колийф почна доста по-рядко. По веднъж на ден, два. Не е правил толкова дълги паузи като твоето бебе. А мъчи ли се докъто не се изака?
Според мен са му помогнали да усвоява кърмата по-добре. Пробвай да го издържиш над леген.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
От педиатър съм чувала, че капките против колики премахвайки газовете, косвено предизвикват забавяне на изхождането, защото иначе самите газове много засилват перисталтиката. Връзка има някаква, но и всяко бебе си е различно.
Не съм давала на децата си нищо против колики и не мога да кажа от личен опит.
При мрънкане и признаци на газове съм ги оставяла да полежат по коремче, да поритат голички, свивала съм крачетата към коремчето и най-често следваше изхождане и успокояване на бебето.

# 6
  • Мнения: 161
Ние в момента сме на Инфакол и имаме запек, бях спряла да давам за 3 дни и се оправи нямахме запек, но пък имахме колики. Започнах да давам пак Инфакол и пак се запече. Сега сменихме на Еспумизан и не знам какъв ще е ефекта.
Ако има някой който да има идея как да стане номера хем да нямаме колики но и запек да нямаме моля да сподели.
Против запек давали вода от овесени ядки, но сме само на 20 дни, от колко време се дава

# 7
  • Мнения: 14 471
и моето бебе на един месец се запече от капките. първо давах саб симплекс, после еспумизан, докато пристигне инфакола и като започнах инфакола изведнъж почна да ака по веднъж на ден и след седмица спря за период от 12 дена Shocked
оправихме се с дуфалак за 5-6 дена и сега вече на два месеца и половина ака веднъж на ден.
аз не споделям мнението, че кърмено бебе може да не ака 7 дена и е нормално. над три дена вече е проблем Naughty

# 8
  • Мнения: 502
  Може би трябва да се намалят малко капките,докато се нормализира изхождането на бебо.Дъщеря ми имаше ужасни колики,давала съм до четвъртия месец Еспумизан и Сап,без да има особен ефект.И тя се запичаше често.При сина ми нещата бяха различни-не съм давала никакви капки,просто внимавах аз какво ям,той почти нямаше колики.При толкова малко бебенце по-добре да пробваш ти да ядеш разхлабващи храни,дано му подействат.При мен овесени ядки в малки количества,но редовно,сок от круши и сливи,различни плодове даваха добър ефект. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 152
благодаря ви за мненията!
И нашата педиатърка каза, че капките - каквито и да са забавят перисталтиката. Така, че явно не е до Колиифа само.
Въпреки че първото ми дете имаше дълго колики и сме издавали доста капки, такъв проблем не се появи. Явно си е до организъм индивидуално.
Между другото  - Инфакол, Саб Симплекс, Лефакс, Еспумизан - всички са с една и съща съставка симетикон, разликата е в ароматите и в грамажа. Peace
Днес се изака САМ след 5 дни пауза.
Явно трябва да мина на по-разхлабваща диета и аз Simple Smile иначе си ям мюсли и кайсии всеки ден, но изглежда не е достатъчно. Освен това не спазвам много и храните за колики - съвсем съм го ударила през просото  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 1 546
Овесените ядки действат безотказно но не и да правиш вода на бебето. Това според мен е абсурд да му даваш глутен на тая възраст. Яж ги вечер или сутрин. При мен действат безотказно. Сега със захранването се запече и това помага. Тъкмо и кърма ще имаш достатъчно. А колийфа все пак са капки но те са естествен ензим и не влияят върху газообразуването. Те са на абсолютно друг принцип на действие. Peace

# 11
  • Мнения: 45
Момичета какво мислите за чайчетата за колики? Ние сме на 9 дена и от 3 дена имаме адцки колики и сега като четях се замислих че като почнах да давам капки и започна да ака по рядко и докато се изходи са адцки мъки. от снощи взехме чай на ХИП от копър за колики и сега ще спра капките и само чая ще дават да видим имали ефект. Моля за мнение ако някои е давал такъв чай

# 12
  • София
  • Мнения: 1 946
Давам Еспумизан и също сме със запек. Тревожно ми е, ще опитам днес да ям много овесени ядки. В 4.00 тази сутрин вечв ометох чиния със сливи. Дано й помогне на малката. Не знам за колко време това, което си ял, се преработва и евентуално отива в кърмата...

# 13
  • София
  • Мнения: 1 152
благодаря ви за отговорите!
От 4 дни вече си ака сам все едно нищо не е било - по 1-2-3 пъти/ден  Peace Може би е било само период, но трябваше да го изчакаме накрая (на 5тия ден), за да видим кога ще почне сам да си ака.
Аз и преди това си ядях мюсли, но сега наблегнах повече на кайсиите и въобще пресни плодове и зеленчуци, риба. Незнам дали има връзка или е само съвпадение.

Изпи едно шишенце Инфакол (от подобните изброени хич го недолюбваше него), сега е на Саб Симплекс и когато засилят слагаме тези хомеопатични свещички: http://www.juvalis.de/index.php?partnerstart=1&partnerid=ide … mp;Nummer=1448004 (от Германия се знабдихме с тях). Определено се успокоява от тях.  Peace

# 14
  • Мнения: 585
да напълно е възможно да е от колийфа , при някои бебета действа така , запек се получава и от други противоколични капки Саб Симплекс например , а от Еспумизан на наши познати детето получи ужасно разстройство, лекаря който ги консултира каза че това са често срещани странични ефекти при някои пациент , просто лекартсвата по един или друг начин различно и в различна степен  влияят на перисталтиката на различните деца

Общи условия

Активация на акаунт