Много Ви моля за спешен съвет - дъщеря ми и гаджето й

  • 7 211
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Дъщеря ми иска да ходи на гости на гаджето си, което живее в морски град - интернет запознанство, от преди една година. Момчето е идвало и вкъщи 2 - пъти. Дъщеря ми края на м. август навършва 18 години, той е на 25 г.
С мъжа ми не разрешихме, но сега си мисля, дали не сбъркахме.

# 1
  • Мнения: 25 568
Странно, защо не разрешихте? След като момчето е идвало у вас и го познавате лично, не виждам основание да ѝ забраните тя да отиде у тях, освен ако нещо в него не ви е допаднало.  Thinking
Ако ви харесва обаче, не би трябвало да я спирате, вече е достатъчно голяма да носи отговорност за живота си. Друг е въпросът, че вие винаги ще се притеснявате, но родителите сме така - и на 100 години да станат децата ни, все ще ги мислим...   Laughing

# 2
  • Мнения: 3 425
Защо не разрешихте  newsm78 Момчето ли не ви харесва,а и ако няма съмнителен вид не виждам защо да я спирате  newsm78
Ясно е,че сигурно ви се струва,че не е за нея,но една Любов се изживява...не е казано,че ще се женят(засега  Whistling )

# 3
  • Мнения: 7
Момчето изглежда пораснало и сериозно, поне в сравнение с момчетата около нейната възраст.
Страхувам се от купоните с неговите приятели и разходките в морето.
Но съм раздвоена. Сега си мисля , че и се бъркаме в личния живот. За това искам да прочета Вашите мнения.

# 4
  • Мнения: 3 425
Ох, аз сега като се сетя какви неща съм правила на 18  Rolling Eyes , а бях от съвестните деца!
На 18 си мислех,че съм живяла и имам реална преценка за живота,но сега си давам сметка,че абсолютно съм 'летяла'  в облаците   Rolling Eyes обаче от друга страна е възраст,която трябва да се изживее  Peace
Докога мислиш,че можеш да я спираш  newsm78 ,а и все пак момчето го познавате,то няма гаранция,че нещо няма да се случи  Praynig  Confused  Praynig ,понякога нещата просто се случват и по независещи от нея или от гаджето и' причини  Rolling Eyes понякога се оказваме на точното място в няй-неподходящият момент  Confused
Ох, аз така говоря,но ми се свива сърчицето......

# 5
ОК, сега не сте й разрешили, след август тя сама ще отиде без да ви пита даже.
В тази ситуация по-добрият вариянт е да й разрешите, не само защото след месец вече няма да има смисъл от вашето позволение, а и защото познавате момчето (не до кътните зъби, но поне сте го виждали), тя е с него от година и освен всичко - и двамата са големи. Ако те притеснява да не правят секс - ще правят. Може би са правили вече. Ако не на морето, ще правят следващият път в който се видят. ОК ли сме дотук?
Аз бях на 16 когато родителите ми ме пуснаха с 21-годишният ми приятел на морето за една седмица без даже да го обсъждаме. Виждали са го 2 пъти за по няколко минути, а с него (тогава) бяхме ходили 4 месеца (иначе връзката ни е доста по-дълга).

# 6
  • Мнения: 7 821
А на коя възраст, според вас, момичето ще може да ходи само на море, по купони и разходки  newsm78?

# 7
  • Мнения: 3 425
А на коя възраст, според вас, момичето ще може да ходи само на море, по купони и разходки  newsm78?

Към 65 ми се вижда добре  Joy Joy Joy Joy Joy

На 17-18 ми се струва ок на мен  newsm78

# 8
  • Мнения: 7
Благодаря.
Ще покажа на мъжа ми мнението Ви и пак ще обмисляме  ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Всъщност, притесненията от чисто морално естество ли са или откъм риск за здравето и живота?
Ако е от морална гледна точка май няма смисъл да я спирате. Навремето си спомням как в малките градове се смяташе, че момичето може да излезе от бащината къща или за да се омъжи или като компромисен вариант да отиде да учи в друг град. Със сигурност на 18 младите хора са много свободолюбиви и ако не стане на тяхното по лесния начин са готови да опитат по трудни, пък дори и това да им струва скандал с родителите. Все пак не говорим за момиче на 16 години, което все още е повече дете, отколкото млада жена.
Аз като съм напуснала родния град на 18 да не мислите, че родителите ми са знаели точно какво правя? Не, не са и е нямало как да знаят. Но най-вероятно, ако бях останала на тази възраст при тях щяха да се опитват да ми "разрешават" или "забраняват".

# 10
  • Мнения: 5 173
Когато бях на нейната възраст, дружих с момче година и нещо по-голям от мен. Техните идваха да ме искат, да ме водят на море + тогавашното гадже и нашите не ме пуснаха, а щях да съм и с родителите. Тогава не бях очарована от решението им, но погледнато от днешна дата - не съжалявам. Прави са били.

# 11
  • Мнения: 967
Аз се изнесох от къщи веднага щом завърших училище! Прекалено много забрани и правила - така получих цялата свобода на 100% веднага - не съм съжелявала, добре се получи!

На 18 човек има право да е самостоятелен и решенията му могат в най-добрия случай да се обсъждат, ама да се забранява...не бих нарекла такъв подход правилен!

# 12
  • Мнения: 5 877
На 18 бях студентка, с гадже, и на море ходих с него. Бях доста закъсняла в сравнение със съученичките ми. Според баща ми беше ужас и позор невиждан  Laughing
Двайсетина години по-рано майка ми искала да учи при баща ми в София, дядо ми смятал това за ужас и позор невиждан, даже скрил от нея, че е приета в СУ, да стои записана в Търновския. И на хазяйката бил забранил да пуска мъже при нея. Да, ама татко ми се представил за роднина и пак се добрал до мама, която пък си събрала багажа и се записала в София.

Общо взето май многото забрани подсилват романтиката на тези неща, които иначе според мен биха се изживели по живо, по здраво. Изключая фамилния роман, натюрлих.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Трудно ми е да си представя, че ще пусна някоя от дъщерите си на 18 г. сама на море... Но ще ми е трудно и на 20, и на 25 г. Радмила е права, че на 18 човек има право да е самостоятелен и решенията му могат в най-добрия случай да се обсъждат. Колкото и това да ни носи притеснения и тревоги. На 16 отидох сама с гадже на море. Дори и не питах нашите, защото знаех, че няма да ми позволят. С помощта на мой братовчед и баба му, съчиних една опашата лъжа и заминах. В други случаи съм се съобразявала с решенията на родителите ми, които бяха от по-строгите и често това ми е коствало много мъка и обида.. Така, че на 18 човек реши ли да направи нещо, или ще го направи въпреки забраната, или ще запази лош спомен и обида от неоказаното довери.

# 14
  • Мнения: 901
Да, какви лъжи могат да се съчинят...
Даже не е нужно и да са лъжи, може да са просто полуистини. Като да ви каже, че отива с приятелки на море. И дори наистина да има такива приятелки, с които да отиде, а после да ги остави и право при момчето. Ние колко пъти тъй ходихме с приятелки на море, пък все така се случваше, че и момчета ни решили и те по туй време да отидат на море, че и на същото място. Ама абсолютно случайно.

Общи условия

Активация на акаунт