АМ и преминаване от 2 на 3

  • 1 573
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 331
Вече навършихме една годинка и съответно трябва да мина от номер 2 на номер 3 на млякото. Проблемът е, че бебка не иска 3-ката. 2-ката си я пийва сладко-сладко, но на 3-ката се мръщи, върти главата и твърдо отказва да я пие. Чудя се дали не мога да продължавам да си й давам от 2-ката докато спре да пие мляко преди лягане - защо да я мъча? От друга страна - не съм пробвала с друга марка АМ, но ние толкова марки сменихме вече, че не знам дали има смисъл. В четвъртък ще питам и педиатърката, но ми се ще да чуя и вашето мнение. Благодаря на всички включили се!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Да,напълно спокойно можеш да даваш 2-ката докато си пие АМ.Дори има много лекари,които не харесват тройките на млеката и препоръчват дори и порасналото бебе да продължи да пие 2-ка.Моята дъщеря имаше запек от много марки АМ.Най-накрая открих,че Нестожен й действа добре и останахме на него.Той обаче няма 3-ти номер.Пробвах Нестле Джуниър и след като и той предизвика запек,си останахме на 2-ка Нестожен,пие го и сега и ще го пие докато приема АМ.Освен това като калории двойките и тройките са еднакви.

# 2
  • Мнения: 953
Моята дъщеря е на 1.4г и още пие АМ 2ка - милумил. Не й хареса Милумил 3, кисело мляко не иска да пие и като вариант остана АМ 2.
Не мисля че има някакъв проблем.

# 3
  • Мнения: 27 524
Криско все още си приема двойката. Също отказа тройката и всички педиатри на Запад препоръчват след годинката или обикновено прясно мляко, или оставане на двойката, но никога тройка   Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
............ всички педиатри на Запад препоръчват след годинката или обикновено прясно мляко, или оставане на двойката, но никога тройка   Simple Smile

Възможно е, но е по-добре кисело, вместо прясно. Относно тройка или двойка - което детето си избере.

# 5
  • Мнения: 27 524
но е по-добре кисело, вместо прясно. Относно тройка или двойка - което детето си избере.

Ти го казваш, но едва ли правилното  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 331
Благодаря ви много, и аз така мислех да направя, но все пак се колебаех малко. Тя кисело мляко с вода не иска да пие, хапва го само с лъжичка и то мноооого рядко. С прясното е още по-зле, само ако направя някой крем се излъгва да хапне, иначе да го пие не иска...

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Щом детето не иска 3-ка давай 2-ката

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
.......обикновено прясно мляко, или оставане на двойката, но никога тройка   Simple Smile
извинявам се, че ще оспамя темата, но ми стана интересно, имаш ли обяснение защо така?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Според мен е защото много голяма част от тройките са много подсладени и ароматизирани и не е хубаво детето да свиква да пие мляко с толкова неестествен вкус.

# 10
  • Мнения: 331
Да, и аз го забелязах това и предполагам, че тя затова и отказва да го пие... По принцип не си пада много по сладките неща, кремове и т.н. и вероятно това сега й идва в повече.

# 11
  • Мнения: X
но е по-добре кисело, вместо прясно. Относно тройка или двойка - което детето си избере.

Ти го казваш, но едва ли правилното  Simple Smile

Когато казваш на някой, че не е прав, е редно да посочиш защо.
В чужбина може и да съветват да се дава прясно, а не кисело мляко, но те нямат "живо" кисело мляко, каквото имаме ние и разликата е от небето до земята. Българското кисело мляко и щамовете от Lactobacillus bulgaricus са продукти, патентовани в Патентното ведомство на Р България. Производството му се осъществява по БДС 12-82 Мляко кисело българско. Българското кисело мляко, според определението на БДС 12-82, се произвежда само от 2 съставки: мляко и закваска. Продуктите, съдържащи и друго, например сухо мляко, соя, нишесте, консерванти за спиране на ферментацията, не са българско кисело мляко. Киселото мляко отговарящо на БДС 12-82 има съответния надпис на опаковката си. Така например Данон, на който съм забеляала, че си голям фен НЕ отговаря на тези изисквания.
Киселото мляко има по-висока хранителна стойност от прясното мляко. Причина за това са настъпилите промени под действието на Lactobacillus bulgaricus и Streptococcus thermophilus, които не само повишават хранителната и биологичната стойност на киселото мляко, но му придават и лечебни свойства. Киселото мляко съдържа вещества, които подтискат развитието на редица патогенни и непатогенни микроорганизми. Установено е, че микрофлората на киселото мляко синтезира антибиотични и антимикробни вещества, които действат подтискащо върху микроорганизмите от чревния тракт, особено на гнилостните микроорганизми. Киселото мляко е мощно биологично средство за борба срещу някои хранителни отравяния. Киселото мляко притежава и антиуморно действие, тонизира организма. Спомага и в борбата срещу стомашния и чревния рак, а редовната му консумация намаля риска за появяването на такъв.

И т.н, източник - http://bg.wikipedia.org/, който се интересува може да си чете. Да не говорим, че се препоръчва захранване първо с кисело, след това с прясно мляко.

Общи условия

Активация на акаунт