ПРОЛАКТИН В НОРМА,А ОТ 2 ГОДИНИ ВОДЯ "БИТКА" С ЛАКТАЦИЯТА

  • 1 578
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
След като родих само 1 месец кърмих дъщеричката си - уж ми беше намаляло и спряло млякото. А сега вече втора година имам мляко (по-скоро млечен секрет).
Пролактинът ми е в норма!
В продължение на една година ми предписваха и пих Bromocriptin. На мамолог преди една година не ми обърнаха голямо внимание тук в русе -всичко изглеждало добре ... и пак този Bromocriptin.
Отидох на гинеколог и ми предписа бромокриптин, но никакъв ефект ... Пих го една година, кутийка след кутийка, схема по схема, преглед след преглед. До ден днешен имам по 2-3 капчици мляко. Пролактина ми е в рамките на нормите. За последен път като ходих на гинеколога ми беше обяснено, че може да се наложи цял живот да го пия ... Кажете това нормално ли е...
Сега - преди 1 седмица реших и на ендокринолог да отида. Просто ми омръзна да ми изследват пролактина и въпреки че е в норма да ме тъпчат с бромокриптин или парлодел (едни и същи лекарства са - само дето фирмите производителки са различни). Спрях го на своя глава защото четох на различни места, че се пие при пролактин извън норма!Ендокриноложката при която отидох веднага ме насочи да си правя изследване на пролактина въпреки че и показах едно такова изследване точно преди месец ... Опитах се да и обясня, че имам още 8 такива изследвания и ако може да направим и някакви други хормонални ... и тя на висок тон ме смъмри .... и ми каза че трябва да отида на гинеколог за такива изследвания. Просто вече се чувствам като Алиса в страната на чудесата. За последно като бях на гинеколог мие посъветваха да отида на ендокринолог  Shocked . Реших повече да не се занимавам с този мой проблем в крайна сметка. Поне се успокоих, че тук в Русе никой няма да може да ми помогне. Четох изказвания в нета, че понякога е по-трудничко спирането на кърмата и може да продължи с години. Но все пак се притеснявам защото това енякаква секреция, която не цедя и се задържа в гърдите и незнам до какво може да доведе...
И в крайна сметка при какъв специалист трябва да отида???

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
7 години имах такъв проблем като теб. Само че аз кърмих 15 месеца. Обиколих много лекари. Накрая казаха, ами случва се. Щом изследванията са в норма живей си живота.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 5 446
 И при мен по същия начин. Кърмих точно 10 месеца и 10 дни. Отбих детето по здравословни причини, но имах достатъчно мляко. Когато реших да я отбивам личната ми предписа хомеопатичен препарат, който вземах докато млякото ми спря. След около два месеца и половина започна отново. Когато си събличах бельото на него имаше  петънца от капки кърма. Изследванията на пролактина ми бяха в нормата. Посетих няколко гинеколози. Всички изписват  Бромокриптин.  Търсих информация из Интернет за  галактореята и разбрах, че има доста жени с това заболяване и то се влачи с години. В различните държави обаче лекарствата, които се предписват са все с един и същ състав. От Бромокриптина се чувствах като парцал. Пих го около месец и го спрях. Пробвах най - различни рецепти: пих чай от билки, слагах си камфор, приемах и хомеопатични лекарства. В хомеопатичната аптека изредих всички хомеопатични препарати, които се дават за галакторея. Тъй като хомеопатичните ми действаха положително като Бромокриптина / докато ги приемам лактацията спира /, но нямаха никакви странични ефекти реших, че е по - добре да мина на хомеопатично лечение. След около година и половина лактация спря и аз спрях хомеопатичните препарати.  След близо година започна отново, но аз вече се лекувах при хомеопат и му обясних състоянието си. Комплексното лекарство, което той ми изписа ми реши проблема. Поне за сега. Не зная как го пиеш този Бромокриптин толкова време? Как ти  се отразява? Моя съвет е да минеш на хомеопатични препарати. Дори да не те излекуват трайно, а само да те поддържат пак си струва, защото са безвредни.

# 3
  • Мнения: 20
Просто исках чрез здравната каса да си направя някакви хормонални изследвания, но не само на този пролактин, и идеята ми беше че като отида на ендокринолог да ги направят и да се анализират съотношението на хормоните ... Бих си направила и сама изследвания, но ще ми излязат скъпичко ... а и като незнам точно на кои хормони да се спра на тото ли да си играя ....
На гинеколог когато бях за последно нямах проблеми в момента  и това значело че не съм за такива изследвания и затова се насочих към ендокринолога .... Асистентката на гинеколожката ми още преди да проверят за лактацията присмехулно ми каза че си внушавам ...
Преди 1 година имах много кисти (за първи път през живота си), но изчезнаха след приема на регулон мисля че се казваше. Сега напоследък забелязвам, че през 2 месеца ми идва с 2 седмици по-рано .... Имам ужасно главоболие ...  Но според докторите при които ходих за последно съм в отлично здраве ... Само си прехвълят топката и ме препращат на изследвания за пролактин... А аз немога до безкрайност да се разхождам по кабинетите им все пак немога да оставям дъщеричката си по роднини и познати а и сега ще започвам работа и не мога да вися безмислено по кабинетите им и накрая да гледам изнервени и отегчени лица, които ти безмълвно ти внушават че следващият след теб има по-големи проблеми,а надали и техните се решават ....
Ако някой е наясно с хормоните да ми даде съвет кои да изследвам - вече ако трябва и ще си платя в някоя лаборатория, но не ми се губи времето. Може и аз да съм станала изнервена или смешна, но това е положението. Всички имаме нерви и граници на търпение. Tired

# 4
  • Мнения: 20
Знам, че не съм единствения такъв случай и ви благодаря за съветите и подкрепата все пак.

Общи условия

Активация на акаунт