напикаване след раждане!

  • 4 645
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте Д-р Мазнейкова,
Родих първото си дете преди 4г. а второто преди 2м.Двете раждания са нормални с малко вътрешни и външни шевове.Каката се роди 3.850 а малката 4.020кг..След второто раждане се появи проблем със задържането при поява на нужда за уриниране!Не мога изобщо да се стискам!Опитвам се,но абсолютно неволно се напикавам!Все едно ми изтичат водите при раждане!Не мога да контролирам положението!Разговарях с Gp-то и според нея трябва да се сложи пръстен който да придържа органите или да се подложа на операция.Според нея съм носила двете деца много ниско и от там идва този проблем!
Искам да Ви попитам за какво става  дума,какво ми има?????И наложително ли е да слагам този пръстен във влагалището или да се подлагам на оперативна интервенция?Има ли друг начин да се коригира този проблем???
Предварително Ви благодаря за отговора!
Поздрави Ивана Топалова

# 1
  • Мнения: 324
Най-вероятно става дума за десцензус (смъкване) на влагалищните стени с промяна в позицията на пикочния мехур и мехурната шийка. Причината е преразтягането на тъканите по време на нормално раждане, особено при по-едри деца. Поставянето на пръстен е временно решение на проблема, препоръчително е оперативно лечение.

Общи условия

Активация на акаунт