Въпрос за фунийки

  • 6 910
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 852
Интересува ме колко фунийки горе долу стават от една доза тесто, защото събирам капачки от кисело мляко за целта и ги свивам като фунийка.не знам колко ще ми трябват.Някой от вас правил ли е с такива капачки и дали ще стане с тях.Благодаля! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Нещо не схванах  Thinking

# 2
  • Мнения: 55
kateto2,незнам какво е твоето тесто, от моето пълня поднос ф36.Моите формички са от стари капачки за буркани.Незнам от киселото млеко дали ще станат  newsm78

# 3
  • Мнения: 187
Кате,  Grinningброят много зависи и от това, колко е дебела кората, от която режеш лентички за фунийките. Защо се безпокоиш? ПРосто опичаш колкото формички имаш, а после ги вадиш по-внимателно и отново използваш.  Успех!

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
на мен ми стават 50-60
с рецептата , която съм дала
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=182622.msg3711466#msg3711466
 

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз пък да се включа с питане не точно по темата. Интересува ме от къде бих могла да си купя формички за фунийки. Сегашните капачки от кисело мляко се късат много лесно и нямам нерви да ги събирам, та ми се ще да си купя готови форми. Ако някой знае да свирка от къде, интересуват ме възможностите във Варна и София.  Hug

# 6
  • Мнения: 765
На мен ми стигат около 60 бр.
Зависи наистина от дебелината на кората.
Ако откриете някъде формички, да не забравите да кажете, че с тези капачки не ми е много удобно.

# 7
Виждала съм по домашните потреби, там трябва да търсите момичета.
Като бройка не са много в пакета и пак се налага да се вадят от формичката и да се ползва няколко пъти.

# 8
  • Мнения: 98
Мойте са капачки от кисело мляко.Идеално си става и с тях.След използване ги оставям да изсъхнат от тестото хубаво,почиствам и изоилзвам пак.

# 9
  • Мнения: 852
По принцип в София знам къде има такива формички но 3лв. е едната бройка #Crazy

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
По принцип в София знам къде има такива формички но 3лв. е едната бройка #Crazy

 Да, аз също ги видях и се възмутих от цената.Този как е надул цените на всичко в магазина.............

# 11
  • Мнения: 503
Не мисля че ще стане с капачки от кисело мляко,всъщност пробвах и бързо се отказах.Те не дават да са ги пипнеш и се късат ,камо ли да се свият фунийки.Направих си фунийки от стари капачки от буркани.Трябва да се изреже пластмасовия пръстен,но стават много малки.И накрая взех назаем  формички от една колежка.Тя ги имала от 10- 15 години.
По принцип такива формички може и да се поръчат,ако в града ви има работилнички ,където правят разни тенекиени неща.В нашият град има но не съм се интересувала за цената.

# 12
  • Мнения: 852
Момичета направих въпросните фунийки, НО ми станаха много твърди дали ще омекнат до утре.Като твърди бисквити са  Rolling Eyes


Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 19:01 от kateto2

# 13
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
Чудесни са станали фунийките Кате!  bouquetНе им се притеснявай, до утре ще омекнат и ще станат перфектни.Даже аз ги правя винаги един ден по-рано точно затова.

# 14
  • Мнения: 852
Чудесни са станали фунийките Кате!  bouquetНе им се притеснявай, до утре ще омекнат и ще станат перфектни.Даже аз ги правя винаги един ден по-рано точно затова.

Дано станат Алекс че направо ако не станат труда ми отиде на кино newsm51

Общи условия

Активация на акаунт