Бадеми

  • 820
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 708
Имате лиидея в какво количество бадемите са "безопасни"? Рових се в интернет, но не откривам нищо конкретно. Знам, че съдържат цианиди и че не трябва да се прекалява с тях, но къде е границата?

# 1
  • Мнения: 822
Интересен въпрос.
И аз се интересувам. На съпруга ми му казали, че бадемите засилват метаболизма и трябва да се ядат по 28 на ден, но не съм съвсем сигурна в достоверността на информацията. Не знаех, че са вредни в голямо количество.

# 2
  • София
  • Мнения: 708
Те са доста полезни в малки дози. Но заради въпросните цианиди при големи количества предизвикват натравяне. Ама никъде не намирам колко големи точно  Grinning

# 3
  • Мнения: 129
Имате лиидея в какво количество бадемите са "безопасни"? Рових се в интернет, но не откривам нищо конкретно. Знам, че съдържат цианиди и че не трябва да се прекалява с тях, но къде е границата?
От малка знам че трябва да се ядът по 5 бадема на ден мама ми го каза а тя откъде го е научела незнам newsm78  но знам че знае много работи знае newsm03

# 4
  • Мнения: 382
За точното количество незнам,но има два вида бадеми-сладки и горчиви.Доколкото знам горчивите са опасни.

# 5
  • Мнения: 580
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080411091207AAThJW8 Според гореизложената (в линка ) информация е просто градска легенда .

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
 До сега не съм чувала, че са вредни, но анилина, който е отровен има аромат на горчиви бадеми. Може би има нещо вярно в случая.

Общи условия

Активация на акаунт