Пак въпрос за замразяването на кърма

  • 454
  • 7
  •   1
Отговори
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Искам да замразявам кърма по около 130-150 мл. но не мога да я събера в рамките на 24 часа. Въпроса ми е колко време може да престои в хладилника кърмата преди да бъде замразена.

# 1
  • Мнения: 2 032
Доколкото знам, кърма може да престой 24 часа в хладилника. Ако не можеш да събереш колкото искаш за 24 часа, може би ще трябва да замразяваш на "порции" и после да размразиш 2/3 порции? Не знам от колко време кърмиш, но с течение на времето много по-лесно се изцежда кърма.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
До 3-4 дена спокойно престоява в хладилника (всъщност го дават до 8 дена, но да не сме крайни Wink )

# 3
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
До 3-4 дена спокойно престоява в хладилника (всъщност го дават до 8 дена, но да не сме крайни Wink )

Хм, в инструкциите на помпата Avent пише 24ЧАСА в хладилник?!?! Shocked Или поне такъв ми е спомена!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
А бихте ли ми казали в какво я замразявате?

# 5
  • Мнения: 980
Аз я слагам в бурканчетата на Ганчев, мисля, че са от 200мл. Първо им махам етикета и изчегърцвам лепилото, после ги изварявам. Най-много 1 ден (8 часа) е добре да стои в хладилник, но после трябва да се даде, не е добре и да се замразява. Защо не правиш така: замразяваш едната порция, слагаш я във фризера, после втората първо я охлаждаш в хладилника и после - бам при другата, в същото бурканче. Ако я сложиш топла, топла, старата има опстност да се размрази.
Аз си търсих торбичките на Авент, но ги няма никакъде. Не ми се рискува с обикновени за фризер, защото това е ПВЦ или пласмаса, ще премине в кърмата. По-добре да не правя нищо, отколкото да отровя бебка.

# 6
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Мммммммм съвсем ме объркахте  Sad

По-добре да не правя нищо, отколкото да отровя бебка.
Някои мами замразяват в пликове за фризер като ги стерилизират преди това за около минута в микровълнова. А торбичките на Авент не се разпространяват вече в търговската мрежа /освен ако няма някои изостанали/, сега има чашки на Авент за много /май беше 4/ кратна употреба.http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43&products_id=1612
Аз лично замрязявам в бурканчета от пюре на Ганчев.

Последна редакция: ср, 22 юни 2005, 15:17 от Valka

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Най-много 1 ден (8 часа) е добре да стои в хладилник, но после трябва да се даде, не е добре и да се замразява.



Може да стои в хладилника няколко (до 8 дни) и после да се замрази:

Цитат
Can I Freeze My Milk After It Has Been Refrigerated Several Days?

Yes - most sources seem to indicate that you should be safe to use ALL the storage options in succession if you need to.

For example, storing freshly expressed breastmilk at room temperature for up to 10 hours, THEN in a refrigerator for up to 8 days, and THEN in a freezer for 3-12 months (depending on the type of freezer).

You're likely to get to stretch your storage times to the maximum (or even a little longer) if you don't "use up" all of your "warmer" storage - for example, you can expect a longer storage time if you freeze the milk immediately (if you know you'll want it frozen) rather than keep it at room temp for 10 hours, then refrigerate for 8 days and THEN freeze the milk.

Even though storage times may be decreased, most bf experts suggest *not* throwing out any milk before the maximum storage time unless when you warm it you notice that it has a very distinct foul smell.

Remember to always use the "oldest" milk first (rotating stock of milk).

Цитат
Аз си търсих торбичките на Авент, но ги няма никакъде. Не ми се рискува с обикновени за фризер, защото това е ПВЦ или пласмаса, ще премине в кърмата. По-добре да не правя нищо, отколкото да отровя бебка.

При замразяване обикновените за фризер не са добра идея наистина. За предпочитане са стъклените съдчета, пластмасови специални за замразяване на кърма и някои определени видове пластмаса.
При съхранение в хладлник пък, стъклените не са за предпочитане, защото левкоцитите и белите кр. клетки имат свойството да се прилепят към стиклените стени - за предпочитане са пластмасовите.

Но в статията нещата са описани подробно.

Общи условия

Активация на акаунт