Пиле фрикасе?

  • 1 525
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
Ако някой може да ме светне как да направя пиле фрикасе, нали не трябва да има пържено, а аз не виждам как ще го направя без да запържа брашното поне малко. Ако някой има рецепта, моля да я сподели. И за мусаката съм в същото положение, защото ние ядем много пържено и общо взето съм свикнала да готвя такива манджи със запръжка. Благодаря предварително  Grinning

# 1
  • Мнения: 2 131
За пиле фрикасе не мога да ти кажа. Но за мусаката не е проблем да не направиш със запръжка. Аз, например, слагам в тавата всички продукти, заедно с вода, олио и подправки и пъхам във фурната. След това - заливката. Нищо не пържа предварително. Ако за теб е проблем, че каймата няма да е запържена, би могла да направиш постна мусака или с пилешко месо /предварително сварено/, например.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Вместо да препържваш брашното, може да го запечеш в тендерка или тиган, като бъркаш постоянно, докато си смени цвета и стане "слонова кост". Внимавай да не го прегориш. Когато е готово (не брашното, а яденето), може да добавиш масло.
И аз правя мусаката като villiana -всичко сурово и разбъркано, когато е почти готова, слагам заливката.

Последна редакция: сб, 12 юли 2008, 15:25 от Vivi

# 3
  • Мнения: 1 701
За фрикасето - нямам идея, но мусака и всякакви други манджи, предполагащи запръжка, напоследък правя в тефлонов съд без мазнина и след това - в тавата и във фурната.   chef

# 4
  • Мнения: 1 254
аз разтварям брашното в малко студена вода и добавям към фрикасето  Peace после добавям и маслото. Бебо похапва с голям апетит

# 5
  • Мнения: X
аз разтварям брашното в малко студена вода и добавям към фрикасето  Peace после добавям и маслото. Бебо похапва с голям апетит

За фрикасето и аз така, а мусака никога не съм запържвала. Когато каката беше малка и се налагаше да запържвам - задушавах.

Общи условия

Активация на акаунт