Кога децата ви се научиха да карат триколка/колело?

  • 3 305
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Малко съм притеснена, тъй като  синът ми / 3г. 4м./  все още не може да кара триколка.
Днес пак излязохме да "покара"и обяснявах, обяснявах, насърчавах.... нищо не излезе.
Ние ли не можем да му обясним и помогнем или просто трябва да изчакаме?

Колелото ни е на "Мони", мисля. Подобно на това

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 23:55 от Dorothea

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Щерка ми не можеше да кара триколка, когато й купихме колело с помощни гуми, беше около месец преди да навърши 3 годинки Simple Smile Купихме го, защото по магазините само се лепеше по тях и за наше учудване, ги подкарваше без проблем! Няколко месеца след това успя да завърти и педалите на триколката  Crazy Моя позната го обясни с това, че триколката е по-неудобна за каране, от колкото обикновеното колело, заради разположението на педалите. На твое място бих пробвала дали няма да се справи с обикновено колело  Grinning

# 2
  • Мнения: 5 255
Н 2г подкара това
На 2г 8м подкара това

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
На 2г3-4м се научи (сам) да кара триколката, сега за 3тия му рожден ден му взехме колело с помощни.

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На Максим за 3тия рожден ден купихме колело с помощни.
Бързо свикна с педалите, но мързелът му е в повече засега Laughing

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми така и не се научи да кара триколка. Буташе с краката си и се возеше Laughing явно не и беше удобно. Един ден се качи на колело с помощни на едно дете и си го подкара без проблем. И така на около 3 годишна възраст като беше и взехме колело с помощни колела.

# 6
  • Мнения: 1 114

Това изглежда  по-леко и  по-лесно за каране. Пък и е очевидно без "опцията" за бутанеи съответно не се насърчава "мързела".

ivben, и моят син е Марти.  Crazy  Laughing

Вече е късно сякаш да купуваме друга триколка... newsm78  Опасявам се,че ще бъде излишна инвестиция.
Направо колело да купуваме, но какво?
/Май имаше такава тема наскоро./

# 7
  • Мнения: 5 255

Това изглежда  по-леко и  по-лесно за каране. Пък и е очевидно без "опцията" за бутанеи съответно не се насърчава "мързела".
На CAM e  Wink

Ето, прегледай тази Тема: Препоръчайте детски велосипед...   Peace

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 958
Tea, Ванко се научи да кара триколка преди 2 месеца. Дотогава сядаше и буташе отстрани с краката. Сравнително бързо разбра, че за да върви колелото и по баирите, трябва да върти педалите. Всичко опира до нагласата на детето  Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Триколка от може би 2-3 месеца, значи на 2г7м, подобна на вашата е, а колело с помощни гуми в момента се учи, справя се, но като запецне и не може да тръгне отново.

# 10
  • Мнения: 941
явно зависи от това колко е голяма триколката и респективно детето колко е високо и дали му е удобно да стига педалите
На щерката купихме малка триколка и тя почна да стига педалите и да ги завърта някъде към 2.5г, друг е въпроса че я мързи да се напъва да върти и иска да я дърпам с въже,  иначе си върти и даже ме изпреварва но си мисли че я дърпам, иначе почва едно пъшкане и вайкане колко е трудно и как неможела,
Други деца го подкарват нейното и на 2г, явно си е до дете и неговата упоритост

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Моят също още не може да кара триколка. Не може /или не иска/ да натиска педалите, бута се с крачета. Обяснявам, показвам, но все тая.... Wink

# 12
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Синът ми е възраста на твоя син.Имаме 2 триколки,така и не го видях да ги подкарва,освен с крак отстрани.Скоро му купихме колело с помощни колелца отстрани на задната гума.Обяснявах,показвах,не става.Оставих го сам да се оправя.След три дена сам ми се похвали,че карал колелото.И наистина,детето само се научило.Сега излизаме спокойно из града.Така и аз съм улеснена,пък и той доволен.Даже ми помага с покупките,слагаме ги в кошницата отпред.

# 13
  • София
  • Мнения: 529
От една седмица кара колело с помощни колела. Триколката така и не пожела да я подкара.

# 14
  • Мнения: 1 114
Вече ме успокоихте, че не сме единствените с подобни "тревоги".   Hug

Общи условия

Активация на акаунт