Режим на 3-месечно бебе

  • 969
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте, мами Hug

Моята бебка е вече на 3 месеца Simple Smile Като беше на 2 месеца самичка си изгради режима с една нощна пауза от около 21-22.00 до 5-6 часа сутринта. От около седмица обаче се събужда на три часа през нощта, кърмя я и пак си заспива. Според вас това признак на какво може да е - намаляваща кърма Confused или просто количеството да не й достига вече и затова иска да яде по-често?  newsm78
Само на кърма сме и на поискване Simple Smile

Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Може да си гради нов режим. Heart Eyes

И моят Ицко правеше 7-8 часова пауза през ноща. Но като стана на 4.5 месеца пак прояде през ноща. От зъбки. И така до сега. Но не защото е бил или е гладен.

На твоето бебче може да са му нужни повече течности. Остави го да си регулира сам яденето. Според мен не може да се говори за намаляване на кърмата. Иначе би плачкало повече. Така ли е?
ЛУРДЕС , така произвеждаш по-голямо количество кърма . И може би бебчето вече има по-голями нужди  Hug

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Не мисля, че причината е намаляваща кърма. Има периоди на усилен растеж при бебчетата, когато нуждите от храна/кърма/ стават по-големи. На 3, 6 седмици, на 3, 6 месеца. Може би твоето бебе е в такъв период. И е добре, че хапва през нощта, тогава нивата на пролактин са по-високи и е добре за стимулиране на лактацията. Щом бебче си яде и заспива, няма проблем.
... И нали знаеш, излишни мисли за притеснение не ти трябват  Peace

# 3
  • Мнения: 851
Абсолютно съм съгласна с казаното от момичетата. Може би е в период на растеж. Кърми го и не му мисли.

# 4
  • Мнения: 6 713
Aneta Hristova, със сигурност би плакала, ако не й дам да си хапне Simple Smile
Надявам се, че така ще си регулира количеството кърма, а по-натам да се разпределят храненията през деня.
Много ви благодаря за отговорите!  bouquet

# 5
  • Мнения: 12
Реших, че и аз трябва да споделя. Моята дъщеричка спря нощното хранене преди 3 седмици. А до този момент минахме през най-различни периоди и режими на хранене. Кърмила съм я и по два пъти на нощ или пък въобще не се е будела. Както тя самата прецени. Аз се водех по нея.  Примерно стане нашето златце на 3 месеца започва да се буди по 2 пъти на нощ и така 10на дни. После се успокояваше намаляваше храненията на 1 и после спираше да се буди през нощта. Следващият месец същата схема. В тези етапи нуждите от кърма нарастват и тя си ги набавяше с допълнително сукане докато се регулират количествата. И така докато навърши 7 месеца. Тогава започна да суче през нощта само за 2-3 минути и заспиваше веднага. Това ми подсказа, че детенцето вече ме търси само по навик, а не защото е гладно. И с малко усилия я отказах от нощното хранене. Костваше ми 4 нощи.  И да чукна на дърво сега не се буди въобще. Дори си изтегли сутрешното събуждане с един час по-късно.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 713
Евгенита, и моят мъж е забелязал, че около датата на раждане прави такива промени в режима. Точно както ти казваш на месеца веднъж й нарастват нуждите. Simple Smile А ти захранваш ли бебка?   newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Да, и при двете ми деца по това време започнаха буденията от зъби, които избиха на 5 месеца. С второто продължава вече повече от месец, будения по минимум 3 пъти, и само с кърмене се успокоява. И аз си мислех да не е гладна, но отскоро ми пие по 150 мляко от шише+кърмене, тъй че хич не е от глад.

Общи условия

Активация на акаунт