Разстройство и повръщане

  • 11 038
  • 7
  •   1
Отговори
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Здравейте !!!!!!!!!!
Малката  повръща от вторник следобяд......до 9 часа вечерта повърна 9 пъти Sadнямаше още разстройство.....отидох на лекар и тя и сложи Деган и повръщането спря,но започна разстройството,не е много като количество,но е вода ....вчера ходи до ВЦ 3 пъти....от вчера сутринта и вливат по 1/2 банка серум...сутрин и вечер по 1/2 банка....не е яла нищо 3 ден,днес изяде 2 солети и ги повърна,днес пак започна да повръща....само сутринта ака,пак рядко .....температура има от вчера сутринта 38-39,много трудно пада,нито нурофена действа,нито ефералгана......само течен аналгин.От днес на обяд и слага и Тирцеф,и мога да кажа,че вече няма  т. Опитвам се да и дам и Хидрасек,но малко неуспешно,до сега 1 път е пила,не го иска...
Лекарката каза,че е стомашно чревен вирус,вярно доста деца има болни,но много се притеснявам ,а друг свестен лекар няма в града ни....
до сега не ми се е случвало подобно нещо,голямата е на 14 год. а малката на 2....малката е болна Sad
Нормално ли е 3 ден да не иска нищо да яде,и да продължава да повръща/днес 3 пъти/ и да има разстройство/днес 1 път/Само и се лежи....
Ако има Варненки да кажат моля,добър лекар,аз съм от Силистра.

# 1
  • Мнения: 600
за вируса не мога да се изкажа, но за храненето - детето ми е карало без никаква храна по 4-5 дни. в началото много се шашках, но после четох, че при болест организмът трябва да се съсредоточи в борба с болестта и храната само би затруднила процеса. не звучи добре, но ми се струва логично. вече не се тормозя като не яде. факт е, обаче, че след боледуване по една седмица се възстановява.

не ми се струва наред 3 дни да не спре да повръща newsm78

# 2
  • Мнения: 1 174
Вирусът е ужасен,моите деца бяха така една седмица.На Ради освен диган му слагаха и 4 дни амикацин.Има  много ефикасни свещички против повръщане-вомитусхил(сигурно са ви изписали),както и за разтройството ентерол или хидрасект.Най-важното е да не се обезводни,нищо,че не яде,моите проядоха на 5-тия ден като доста внимавах какво им давам заради разтройството,което имаха.И не е много препоръчително да се дава чиста вода,чай от шипки,бяха ни изписали и да давам рингер(солен разтвор)Голяма мъка беше със сприцовка съм им давала вода,само и само нещо да приемат Tired
Желая ви бързо да се оправя детенце и кураж! Hug

# 3
  • Мнения: 1 645
Вомитусхил има и на какпки - на нас ни помагат.
За разтройството - ако намериш нар ,ще го присече веднага,направо прави чудеса
Ние сме карали такъв вирус,няколко дни ядеше само солети и то с голям зор

# 4
  • Мнения: 117
Чай от шипка, джоджен ще повлияят добре на стомаха.
За да не се обезводни и като не се храни смесваш равни количества солеви разтвор (натриев хлорид) и глюкоза и даваш по лъжичка.
За повръщане затоплена кока кола (за 2 год. може), тя не е газирана, на малки глътки
 Ако качи температура, проследи дали не се движи по организма. Сина ми миналата год. пипам челото студено термометъра показва 38,в същото време краката горят, след 20 мин обратно, така  половината от деня, оказа се прегряване на организма, пихме деган, глобули вомитусхил, по малко течности и описаното по горе няколко дни.

# 5
  • Мнения: 1 174
Нашият педиатър беше казал да им давам кола лайт разредена 1 към 1 с вода Peace

# 6
  • Мнения: 2 085
за кока-кола съм скептична....има кофеин все пак Thinking
По-добре негазиран спрайт-е него има натриев цитрат, който спира повръщането  Peace

# 7
  • Мнения: 2 175
? Не разбирам защо не си го завела в болница?
Обезводняването е много опасно. И аз и синът ми се сме страдали от този вирус - аз 4 пъти  и той веднъж, когато беше на 1,9 г. Винаги са ни прибирали в болница веднага..Вливания, изследвания и тн.

Общи условия

Активация на акаунт