липса на овулация

  • 947
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, нямам овулация от 6 месеца, откакто правим с мъжа ми опити за забременяване. От толкова ползвам и тестовете за овулация, които един път не са отчели положителен резултат. Имах раничка на шийката на матката, която след 2 месечно третиране беше изгорена. Имах и гъбички, които посредством лекарства и мазила бяха премахнати. И последният проблем, който считам че е основен е високо ниво на пролактин /работата ми е стресова/. Пия достинекс от около 4-5 месеца, първоначално с 1/4 хапче седмично, което свали нивата на пролактин, но въпреки всичко бях над горната граница. А последните 2 месеца пих по 1/2 таблетка седмично. Цикълът ми е редовен, като по часовник на 28 дни, при прегледа на ехограф вътрешните ми органи са добре, имаше и нормално развит фоликул/прегледа на ехограф беше преди 4 месеца/. Преди 2 месеца изследвах и прогестерон на 21 ден, който показа, че не е имало овулация. Днес изследвах отново пролактин, при горна граница 511, аз имам 558.80 mclU/ml. Тези дни ще имам среща и с гинеколога си, но не ми се чака, тъй като днес ми 13-ти ден от началото на цикъла/последен цикъл 27.06/ и от 2 дни тестовете за овулация са отрицателни. Моля за вашето мнение.

# 1
  • Мнения: 324
Високите нива на пролактина са най-вероятната причина за липсата на овулация при вас, щом всичко друго е в норма при прегледа. Коригирането на пролактина е по -продължителен процес и след достигане на нормални нива най-вероятно ще се възстанови и овулацията. Възможно е и по-преценка на вашия гинеколог да направите стимулация на овулацията.

Общи условия

Активация на акаунт