Някой да има проблеми с НОИ като мен?

  • 1 010
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 749
Някой да има проблеми като мен с НОИ?Ще предприема действия.Искам да знам има ли кой да се включи.Вярвам,че има и други майки в моето положение.....

Историята:
Студентка във Великотърновския Университет "Св.Св.Кирил и Методий",Факултет по изобразително изкуство.Получавам наследствена пенсия от баща си,който почина преди години.Влязох да уча през 2003г.За всеки семестър се налагаше да взимам уверение от Университета и да го давам в НОИ(при мен-СУСО-за пенсиите),за да продължават да ми изплащат пенсията.
През учебната година 2006-та(октомври) записвам 3-ти курс,знаейки,че съм бременна.Заверявам си семестъра .Записвам зимен семестър през 2007  и давам уверение на СУСО,че продължавам да уча.Преди да свърши семестъра,обаче,бременна в 8-я месец се връщам в София. Юли месец майка ми отива до Търново (нямаше кой друг!) с акта за раждане на детето,за да вземе уверение ,че прекъсвам поради майчинство.Взима съответното уверение-студентката прекъсва зимния семестър на учебната 2006/2007г ПОРАДИ БРЕМЕННОСТ И МАЙЧИНСТВО.Майчинство се изплаща в следващите две години.............Така.....Пенсията ми ПРОДЪЛЖАВА  да се изплаща до септември м 2007г вкл.Отивам октомври и -какво да видя?-сметката празна.....Обаждане до НОИ.На въпроса защо сте ми спрели пенсията,получавам следния отговор- "В уверението ,което сте дали(същото,за което майка ми ходи ЮЛИ),не сте посочили номера на заповедта,с която Ви се позволява да прекъснете поради тези и тези причини."Следва въпрос защо са ми изплащали пенсията досега.Отговор-НЕДОГЛЕЖДАНЕ.

Тук следва да отбележа,че поради същото това недоглеждане ,когато бях още първи курс и не можах да заверя накрая зимния с-р,а пенсията ми продължи да се изплаща лятото  пак до СЕПТЕМВРИ,се наложи да ВРЪЩАМЕ тези пари.СЪС СЪОТВЕТНАТА ЛИХВА!Връщахме ги няколко години.

И така..........Нямаше кой ОТНОВО да отиде в Търново.....Помолих колега за услуга.Пратих му молбата(защото ,майка ми като ходила при инспекторката,тя НЕ Е СПОМЕНАЛА ЗА НИКАКВА МОЛБА ИЛИ ЗАПОВЕД НА РЕКТОРА,НО ПИШЕ В УВЕРЕНИЕТО,ЧЕ МИ СЕ ПОЗВОЛЯВА ПРЕКЪСВАНЕ!!!!!) и той отиде при инспекторката.Взе уверението,в което се казваше,че прекъсвам обучението си поради бременност и майчинство,вече със заповед на декана.........Цитира се датата на началото и края на семестъра-октомври-януари,не си спомням точно.......Пенсията ми се изплаща.
Отивам след това да взема уверение ОТНОВО,за зимния семестър.Подавам го в СУСО.Пенсията ми се изплаща.НО!Инспекторката с целия си акъл пише в уверението месец МАЙ като край на семестъра.АЙДЕ ПАК ЗА НОВО УВЕРЕНИЕ. Отивам ОТНОВО до Търново.Казвам-така и така,напишете го КАКТО ТРЯБВА!!! Пише- продължава прекъсването си по майчинство до 1.октомври 2008 г.-за да мога да получавам пенсията си и лятото!!! Всичко хубаво дотук......Предавам уверението.И? И! Чакам този месец аз да ми изплатят пенсията към 10-то число.......

Обаждат ми се днес от пенсионното,като ми се казва,че ШЕФА  се е хванал за тази дата-07 юни,в предходното уверение,като КРАЙНАТА ДАТА,ПОСОЧЕНА В ЗАПОВЕДТА ЗА МАЙЧИНСТВО.....Т.Е.-КРАЙ НА ПЕНСИЯТА ПО МАЙЧИНСТВО-ДОНЕСЕТЕ КОПИЕ ОТ ЗАПОВЕДТА,С КОЯТО СА ВИ ПОЗВОЛИЛИ ПРЕКЪСВАНЕТО,ИЛИ НОВО УВЕРЕНИЕ................... #Cussing out

ВЪВ ВСЯКО ОТ ДАДЕНИТЕ ОТ МЕН УВЕРЕНИЕ ИМА ЦИТИРАНА ДАТА-НА ЗАПОЧВАНЕ И СВЪРШВАНЕ НА СЕМЕСТЪР-ТАКА,КАКТО Е БИЛО ВИНАГИ,ДОКАТО СЪМ УЧЕЛА ПРЕЗ ТЕЗИ 5 ГОДИНИ....ПИТАМ-НАЛИ ИМА ДАТА 1 ОКТОМВРИ В ПОСЛЕДНОТО УВЕРЕНИЕ?"АМИ ДА,АМА....."

РАВНОСМЕТКА:5 УВЕРЕНИЯ ЗА ЕДНА КАЛЕНДАРНА ГОДИНА.ПЪТНИ РАЗХОДИ ЗАРАДИ НЕПРЕКЪСНАТОТО РАЗКАРВАНЕ 300КМ НАТАМ И ОБРАТНО!МНОГО ИЗХАБЕНИ НЕРВИ.....ДА ГОВОРЯ ЛИ ЗА ФИНАНСОВАТА СТРАНА?!!


КОЙ Е ПО-ВИНОВЕН?ИНСПЕКТОРКАТА,КОЯТО НЕ ЗНАЕ ЗА КАКВО ВЗИМА ПАРИТЕ?ИЛИ ПЕНСИОННОТО ,КОЕТО СЕ НАДЯВА ДА СЕ ОТКАЖА И ДА СИ ПРИБЕРЕ ОСТАНАЛИТЕ ПАРИ???????/АЗ?????????


# 1
  • Мнения: 1 731
Не съм изпадала в подобна ситуация ,но доколкото разбрах от написаното,не е никак лесно.Съвета ми е да се допиташ до някой началник.Зарежи я тая инспекторка и отивай при шефа и. #2gunfire Пък дано се избистрят нещата.това разкарване е направо ужасно.Аз наскоро установих че тия държавни служители хич не са наясно с някои членове и закони и ако човек не си търси прават го пускат в девета глуха и не се занимават изобщо.Затова-търси си правата и не се отказвай!  bouquetУспех ти пожелавам!  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 749
Малко объркано...

Основният въпрос е: след като в последното уверение съществува датата 1.10.2008г,когато аз трябва да дам ново уверение,ЗАЩО "ШЕФА"(както каза и слушителката) Е СМЕТНАЛ,ЧЕ ДАТАТА ОТ ПРЕДПОСЛЕДНОТО УВЕРЕНИЕ-7МИ ЮНИ,Е КРАЯ НА МОЯ ОТПУСК ПО МАЙЧИНСТВО,ПИСАН В ЗАПОВЕДТА ОТ ДЕКАНА????ОТГОВОР:НАДЯВА СЕ ДА СИ СПЕСТИ МАЛКО ПАРИ!Т.е. цитираната дата 7 юни той смята като цитирана крайна дата в заповедта от декана,Т“Е-на 7 юни аз приключвам отпуска си по майчинство Shocked Като се има впредвид,че имат ПЪРВОТО  уверение,ЗНАЕ СЕ ДАТАТА,на която аз прекъсвам за първи път по майчинство,И СЕ СМЯТАТ ДВЕ ГОДИНИ СЛЕД ТАЗИ ДАТА....Двете години,доколкото мога да смятам аз,и то по-добре от началника,не са минали още!!!

# 3
# 4
  • Мнения: 1 749
Благодаря!

# 5
  • Мнения: 1 749
Да се похваля-след доста караници със служители от НОИ и заплахи за искане на законните лихви,парите ми бяха изплатени.И това не е всичко-след пресмятане,заедно с увеличенията от 1 юли т.г. се оказа,че са ми изпратили и малък "бонус".  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт