Конизация,раждане и проблем с маточната ш

  • 3 166
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Здравейте,Д-р Мазнейкова!Поздравления за желанието да ни помагате и успех на новата рубрика!  bouquet

Преди 4 години ми беше направена Конизация по повод изменения на клетките,намиращи се върху раничка на маточната шийка.2 години след операцията забременях планирано без проблем.Без проблеми износих бебето и изкарах една чудесна и спокойна бременност.Родих нормално /2 години и половина след операцията/.Раждането беше леко,мина за около 5 часа.Наложи се епизотомия-имах 5 външни шева и няколко вътрешни.Ходих на преглед при лекаря,който ме изражда на 40 ден.Всичко беше нормално.Направих си Цитонамазка след няколко месеца-2 група.Преди месец ходих на профилактичен преглед и се оказа,че шийката ми е много "раздърпана",т. е. входа и е като "медуза".Забравих да спомена,че след раждането менстурациите ми са съпроводени с много силни болки.Доктора,който ме прегледа ми каза,че трябва да се подложа на операция- пластика на маточната шийка или Книзация с лазер,защото съм била предразположена към изменения на клетките и било възможно да имам контактно кървене,от което се оплаквам.

Дали е задължителна тази операция в моя случай?
Ще мога ли да имам още деца?
Дали е препоръчително да отида на Мамограф?

Ще съм Ви благодарна да ми отговорите!

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 16:48 от simona06

# 1
  • Мнения: 324
След нормално раждане е възможно да има разкъсване (лацерация) на канала на шийката. Дали се нуждаете от оперативно лечение, особено при оплаквания може да прецени лекаря, който ви е преглеждал. Този проблем няма отношение към бъдещо забременяване.  След раждане и кърмене се препоръчва профилактичен преглед при мамолог, който по преценка може да ви препоръча рентгеново изследване на гърдите -мамография. Обикновено при млади жени се извършва ултразвуков преглед на гърдите.

# 2
  • Мнения: 455
Благодаря Ви,Д-р Мазнейкова за бързия и точен отговор!  bouquet

БЪДЕТЕ ЗДРАВА!

Общи условия

Активация на акаунт