афти и как се справяте с тях?

  • 15 797
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Синът ми е на 3 години от петък вечерта до снощи беше с Т над 38 градуса. Устата му е пълна с афти, а венците са червени и надути, като ги обтрия със смрадлика кървят много. Вчера му пуснах микробиологични изследвания, за бактериите ще са готови днес. Едната лекарка ми предписа да го мажа с ваготил, но като го пробвах, това е мазохизъм. С тези кървящи венци може детето според мен да колабира ако намажа с това лекарство. За момента ползвам смрадлика, като му обтривам венците и бузките, а после го мажа с дактарин. Може ли да ми препоръчате нещо обезболяващо за детето?

# 1
  • Мнения: 3 372
На мен за афти много ми помогна Солкосерил, не люти, не боли, но незнам дали става за деца, иначе много помага

# 2
  • Мнения: 31
аз това чудо го купих, но нещо не мога да нацеля как се нанася и малкия все иска да го мия. Ти как го нанасяш?

# 3
  • Мнения: 3 372
аз това чудо го купих, но нещо не мога да нацеля как се нанася и малкия все иска да го мия. Ти как го нанасяш?
ами то е като кремче, и в устата е едно такова лепкаво и има вкус на брашно малко. Просто си мажа афтата с него и гледам да не го изям, за да може да поседи. Имах афта на езика и си държах по 5-10 мин устата отворена, за да поседи лекарството, но незнам как би могла да накараш дете да го направи Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Наскоро дъщеря ми изкара този вирус и беше доста зле. Пусках и тема - ако си пуснеш търсачка, ще я видиш.
Изпробвах какви ли не мазила, но като че ли най-ефикасен беше Индекстолът.
При нея афтите се инфектираха и държа висока температура цяла седмица. Пи Зинат и така се оправи.
Стискам палци да оздравее детето!

# 5
  • Мнения: 2 821
Обърнете се към стоматолог. Те изписват едно мазило, което го приготвят в аптека и е много ефикасно.

# 6
  • Мнения: 1 645
Солкосерил става за деца.
Аз използвам само него,много помага,но до сега сме го използвали само върху еденични афти.
Във вашият случай мисля че прилагането му ще е доста трудно,защото мястото трябва да бъде подсушено, а това е доста трудно да се приложи в устната кухина

# 7
  • Мнения: 8 505
Изчакай изследванията,защото може афтите да са предизвикани от вирус.В такъв случай Дактаринът няма да ти свърши работа,той е против гъбични инфекции.Смрадликата е добър вариант,при положение,че още нямаш резултати.Накарай го ако може да се жабури с отварата,това е по-малко болезнено от обтриването на венци.

# 8
  • На третия етаж
  • Мнения: 9
Ние се справихме с афтите като ги мажех със клеева тинктура 3-4 пъти дневно. Аз не вярвах, но много бързо изчезнаха. Препоръча ни го лекар - специалист Уши, нос ,гърло.

# 9
  • Мнения: 5 591
На дъщеря ми и помогна Solcoseryl.А за мен при афти ползвам Ваготил.Но мисля,че не се ползва при малки деца.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Ние се справихме с афтите като ги мажех със клеева тинктура 3-4 пъти дневно. Аз не вярвах, но много бързо изчезнаха. Препоръча ни го лекар - специалист Уши, нос ,гърло.

Да, за клеевата тинктура и друг път съм чела, че е много ефикасно  Peace

# 11
  • Мнения: 116
Имам познат, чието дете има такъв проблем, т.е. много често му излизат афти. При тях без отказно действа гранофоринът. Консултирай се с личната и ако няма проблем го използвайте. Успех

# 12
  • Мнения: 31
Ние се справихме с афтите като ги мажех със клеева тинктура 3-4 пъти дневно. Аз не вярвах, но много бързо изчезнаха. Препоръча ни го лекар - специалист Уши, нос ,гърло.

lililili, клеевата тинктура как я мажеш? Разреждаш ли я с вода? Аз обичам много този илач и често го използвам, дори днес си мислих за него.

Наскоро дъщеря ми изкара този вирус и беше доста зле. Пусках и тема - ако си пуснеш търсачка, ще я видиш.
Изпробвах какви ли не мазила, но като че ли най-ефикасен беше Индекстолът.
При нея афтите се инфектираха и държа висока температура цяла седмица. Пи Зинат и така се оправи.
Стискам палци да оздравее детето!

Н а т и, при нас Т отива към седмица. С какви температуропонижаващи действа, че педката каза само ибопрофен и никакъв парацетамол. Аз като писах днес си мислих, че вече сме се разминали поне с нея, но към 11ч резултата пак беше 38,4.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Н а т и, при нас Т отива към седмица. С какви температуропонижаващи действа, че педката каза само ибопрофен и никакъв парацетамол. Аз като писах днес си мислих, че вече сме се разминали поне с нея, но към 11ч резултата пак беше 38,4.

Аз й слагах свещички Ефералган, а през нощта, когато вдигаше много висока температура и Хексалгин давах. Огледай хубаво афтите - ако са гнойни и не минават, обезателно го заведи лекар да го види!
Аз виках един частен педиатър, който работи в Пирогов и все при тежки случаи се обръщаме към него и той предписа Зинат. И действително чак като започна да го пие започна и да се подобрява, макар и много бавно. Този лекар ми каза, че има няколко такива пациентчета и за съжаление при всичките се е наложило до антибиотик да прибегне  Rolling Eyes Той самият беше потресен от този вирус и усложненията му.
Освен Индекстол изписа витамини, витамин А да капя в устата, Генгигел да й мажа венците и афтите също. Каза, че за Изопринозин /имуностимулатор/ е станало късно, трябвало е да се даде в началото. Започнах чак сега, като свършихме антибиотика да го давам.
Пожелавам ви да започне да се подобрява детето!

# 14
  • На третия етаж
  • Мнения: 9
Не разреждам с вода клеевата тинктура, тъй като само я използвам за мазане, а не за пиене - на етикета върху шишенцето пише, че има и такова приложение.

Върху клечка за уши накапвам 5-6 капки и така мажа афтите. Сега дори малкият иска сам да ги намаже, така че не е неприятно като вкус лекарството.

Общи условия

Активация на акаунт