canesten по време на бременност

  • 12 100
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте

бременна съм в 9 т.с   Simple Smile и както голяма част от вас се сблъсках с проблема - гъбички. Докторът ми ми изписа Канестен още в 6 г.с / вагинални таблетки/ и аз реших да му се доверя и да пристъпя към лечението. Сега обаче започвам леко да се притеснявам, като чета по всички форуми, че препарата не се прилага през първия триместър. Някоя от вас използвала ли е канестен, клотримазол в началото на бременността си? ще ви бъда благодарна ако се включите в темата

# 1
  • София
  • Мнения: 1 524
При мен гадинките се появиха 12-та седмица, но почнахме лечение чак 16-та, по препоръка на доктора. Според мен най-добре се направи втора консултация при друг доктор, ако се притесняваш. (аз така бих направила)

# 2
  • Мнения: 750
При мен чак в края на осми месец се появиха...но ми изписаха Гинопеварил. По-добре се консултирай с още един специалист.

# 3
  • Мнения: 1 512
Направи консултация с друг лекар. Моят лекар не ми препоръчваше ползването на лекарства ( най вече вагинални таблетки ) особено първият тримесец.Изписа ми само клотримазол външно за мазане и триклобактер за тоалет ( външен ).

# 4
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Най добре се консултирай и с друг специалист,не е шега работа.

# 5
  • София
  • Мнения: 213
Канестен глобули съм ползвала 3 пъти по време на бременността.
Те ме спасиха от ужасно парене и сърбежи. Peace

# 6
  • Мнения: 320
Щом имаш притеснения направи консултация и с друг лекар  Peace

# 7
  • Мнения: 1 488
Не съм лекувала гъбички по време на бременността, но ми казаха , че ако се появят се лекуват само с канестен крем, без глобули
Но пък съм чувала че много бременни момичета се лекуват с глобули
Консултирай се и с  друг доктор за по-сигурно  Peace
Лека бременност!

# 8
  • Мнения: 953
На мен ми бяха предписали Канестен крем, да се мажа само отвън, а свещички ползвах малко преди да родя.
След като доктор ти ги е предписал, значи няма проблеми.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Щом имаш притеснения направи консултация и с друг лекар  Peace

# 10
  • Мнения: 2 960
При мен чак в края на осми месец се появиха...но ми изписаха Гинопеварил. По-добре се консултирай с още един специалист.

Аз знам ,че само този препарат е подходящ за бременни!!Консултирай се с друг лекар!!!

# 11
  • Мнения: 202
Ползвах "Канестен"-глобули, предписани от лекарката ми, но изчакахме да вляза в 4-ия месец и тогава

# 12
  • Мнения: 104
Нямах гъбички, но също ползвах Канестен, докато бях бременна. Моят лекар ми каза, че на повечето свещички пише, че не са за бременни.

# 13
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Канестен глобули съм ползвала 3 пъти по време на бременността.
Те ме спасиха от ужасно парене и сърбежи. Peace

А през кои месеци си ползвала? Защото и на мен днес ми предписаха глобулите, а едва навлизам в третия месец...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 508
Имам въпрос: какво изследване се прави за гъбички? Микробиологично, вагинален секрет?

Общи условия

Активация на акаунт