Отзиви за 69-а ясла в Студенстки град?

  • 3 246
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте,
извинявам се предварително ако темата е вече обсъждана,но доскоро яслите не ми бяха на дневен ред и не съм следила темите,а с търсачката не излезе почти никакво инфо...
Та какво ще кажете за тази ясла?Намира се с-у 4-ката в Студентски град.Приети сме там и мисля да пускам дъщеря си наесен.Ходила съм 2 пъти и материалната база ми се стори отлична.Интересува ме нещо повече за персонала и отношението към децата?Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Няма ли дечица в тази ясла? newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Преди 2 години правих проучване на яслите в района и се спрях на тази  Peace Впоследствие не пуснахме детето, защото имаше кой да я гледа, но имаше доста добри отзиви тогава. Само храна ми доставяха от там и беше хубава кухнята.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 097
Нашият юнак ходи от 1-ви юли там. До тук сме с доста добри впечатления. Върнаха ни го два пъти контузен за 2 месеца (не беше нещо сериозно) и 1 път се разболя. Прибира се и доста гладен, но това май във всички ясли е така. Иначе сестрите, при които беше детето до сега, са добри оп мои наблюдения. Детето е спокойно. Значи и то се чувства добре.

От понеделник го изместиха на горния етаж- явно лятото са били по-сборни групите. Има нова сестра (нова за нас де, иначе сигурно просто е била отпуска). Още нямаме впечатления за нея. Дано и тя да се окаже свястна. Детето е малко по-превъзбудено, но предполагам, че се дължи на многото нови дечица, които сега приемат и сигурно плачат повече първите дни.

# 4
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Синът ми беше там от април до септември 2007. От мен само хубави неща може да чуеш за хората, които работят там. Преместихме Ваньо в Младост, защото тук живеем и е по-удобно, но бях с огромни резерви имайки предвид чудесните хора в 69-та ясла. Не знам какво точно да ти кажа, освен това, че просто няма от какво да се оплача. Сега там е детето на наши приятели, а други две деца бяха там преди моето. От всички тези семейства също няма недоволни. През лятото правиха сборна група, пак всичко беше добре. Няма нищо общо със страхотиите, които съм чувала за други сборни групи. Моят син е по рождение инатлив, направо се чудех как го изтрайват първите седмици. Честно казано очаквах някоя вечер да ми го върнат с думите повече да не го връщам, но напротив жените бяха загрижени, че дедето трудно се приспособява и не им разрешава да се грижат за него..... Първите дни се беше хранил доста добре, а след още няколко беше обявил гладна стачка.... тогава все още го вземахме на обед, та жените му бяха запазили храна, помолиха ме да влезя в столовата и да го нахраня, за да не си тръгва гладен..... По мое мнение няма от какво да се притесняваш.

А, да, миналото лято правиха ремонт слагаха нова дограма, боядисваха.... има много и хубави играчки, мисля, че два пъти в седмицата имат занимания с педагог. Рисуват (драскат) по листчета, учат песни, имат някакви игри като например возене на бебе с количка, къпане на бебе и тем подобни. Често оргранизират куклен театър, на първи юни имаха някаква подобие на бебешка дискотека с пак с театър след това детски песни, много балони ..... за съжаление без присъствието на родителите.

# 5
  • Мнения: 156
привет! и на нас най-вероятно ни пресдтои да запишем сина ни там!
ще се радвам на нови мннения  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 570
Само добри неща мога да кажа. Hug Баткото ходеше там. Винаги съм го взимала много чист - никога не е бил омазан с храна, никога не съм го намирала напишкан и непреоблечен. Храната е отлична. Персонала е много добър и много добре се грижи за децата. Може да се каже, че има контрол на болните деца - правят забележки на родителите, ако детето е със сополи или кашля. Пролетта и лятото извеждат децата всеки ден навън. Двора е много чист и много добре подддържан.
Определено няма да съжалявате, ако си пуснете децата там! Лошото е, че е само ясла и след 3 год. възраст трябва да се мести детето някъде другаде в ДГ.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 097
Аз съм с преобладаващо положителни впечатления. Лошото е, че персоналът страшно много се сменя- идват нови жени, а и наличните ги въртят между групите.
Откакто при нас дойдоха последните 2 нови сестри, които по мои наблюдения са в следпенсионна възраст, детето не може да заспи почти до 12 вечерта в дните, в които е на ясла и бяга като подивяло от излишна енергия. Иначе си заспива към 9,30-10,00.

Директорката е добра- поне по досегашни наблюдения. Педагожката също явна е доста добра, която обикаля по групите. Детето научи страшно много песнички и придобива непрекъснато нови умения.
Никъде нещата не са идеални.

За съжаление, ако едно нещо е на ниво, друго не е, но няма как- при тези заплати на хората, работещи с яслите...., направо е чудо, че намират такива.

# 8
  • Мнения: 46
Лошото е, че е само ясла и след 3 год. възраст трябва да се мести детето някъде другаде в ДГ.

Това е единственото лошо нещо за тази ясла!
Дъщеря ми тръгна в нея на почти 11 месеца (септември 2006) и ходи до последния възможен момент август (2008). Да ти кажа, че въпреки факта, че ние се преместихме в Младост 3, предпочетохме да не я местим.

Относно психоложката (г-жа Димитрова, ако не се лъжа) имам най-страхотните и невероятни впечатления от тази жена. Само един пример: малката тръгна на ясла на 11 месеца и първите дни единственият проблем беше, че не искаше да яде. Не знам вие дали бихте го очаквали, но аз просто се изумих, когато един ден, когато я взимам на обяд все още, психоложката отваря вратата на групичката и ми казва, аз съм дошла да храня Мони, за да видя защо точно не иска да яде.   bouquet Думите са излишни, нали? Иначе, проблема се оказа, в малко по-солената и подправена храна, от тази, с която беше свикнала.
Тази жена познава всяко дете в яслата. Тя ми е давала съвети относно приспиване, занимания с детето.
Още един пример мога да ви дам с детето на моя много добра приятелка: Тръгва то също на 1,6 г. на ясла, но си има любима играчка без която не ходи. Две седмици след това, Димитрова говори с приятелката ми и и казва - дадохме вече време да се адаптира към средата, а сега трябва да не и даваш играчката, за да може да играе с другите деца. Тя иначе само стои на столчето и си я гушка. Процеса беше - два дни плакане сутрин за играчката, но на третия детето си играеше с другите деца и не стоеше на столчето.
Четох в темата, пишете,  че доста се сменят. При нас не беше така. Ние бяхме до 1,8 месеца на втория етаж, а после на първия, но при ремонт сме били и в другата група. Няма госпожа и лелка при която да сме били, от която да не съм доволна.

Нашата лелка беше леля Данчи (случайно или не първата кукла, която съзнателно Мони кръсти е ДАНИ).
Знаете, че когато взимате децата ги виждате какво правят през прозорците - ами сварвала съм ги да танцуват с леля Данчи индиански танци (както ми обясняваха), да са ги облекли с едни престилки или за готвач или за лекарки, сварвала съм да са разсипали всички мозайки и да няма празно местенце на килима, но винаги винаги децата бяха ангажирани и ги занимаваха. Дъщеря ми беше безкрайно щастлива и ние покрай нея.

В малката група лелка ни беше - леля МИМИ. Дъщеря ми искаше да си ходи с нея, а не да я взимам. Безкрайно слънчева и всеотдайна жена.
Госпожа Матева и госпожа Съхарчиева (моята най-голяма признателност за тези жени   bouquet) - не знам какво да напиша- нямам от какво да се оплача, всичко правеха за децата. Сега, когато Мони е в градина мога да направя сравнението и да разбера, колко амбиция и любов е имало в сърцата на тези жени. На две години Мони имаше стихче за коледното тържество (само за групичката им, не с родители), после и за първа пролет. Забележете изумението ми, когато на 3 г . в градината госпожите ми казаха, че са много малки и защото щели да се притесняват от родителите си. Аз им казвам, че е невъзможно на 3 г, да е по-малка от на две и, че след като тогава е научила стихчетата не може да не ги учи сега и , че не им говоря за тържество пред родители, а само за тях (за настроение, а и за тренинг).
Мога да ви кажа, за нарисуваните от госпожите Гъбки, а децата рисуват дъжд, или пък госпожата им нарисувала някакво пиленце, а те рисуват тревичка. И до сега си пазя многото такива приятни изненади, оставени отгоре на гърдеробчетата. За сравнение, за 6-те месеца в градината имам две рисунки.
Да не ви говоря за проблема с гледането на детски филмчета в градините -няма преборване. Такова нещо в яслата не се е случвало.


Аз лично не знам за друга ясла с толкова поддържан двор. Децата познават и чичкото отговорен за това - чичо Васко

Друг, който не мога да пропусна е ЛОРА - кученцето, което всяка сутрин посреща децата. Трябва да ви кажа, че когато и е било криво на Мони или е тръгвала след някакво отсъствие или ваканция винага Лора ме е спасявала. Все сме си говорили, че сега ще видим дали Лора е там, ще и кажем здравей Лора. Знаете, ли колко често сутрин се чуват две- три детски гласчета "Здравей, Лора!"

Оставих директорката г-жа Николова за накрая - имам само добри впечатления, но не съм имала толкова контакти, когато я записвахме, веднъж или два пъти, докато бяхме в яслата  и после при отписване. Знам само, с какво разбиране се отнесе към поредната притеснена и с насълзени очи майка, когато приемаше детето. Но нали знаете, че понякога най-големите неща се крият в най-малките жестове.   bouquet  Въпреки, че родителите нямат ежедневен контакт с нея, тя е отговорния човек за прекрасния колектив и среда за децата.

Съжалявам, че толкова дълго стана. Имам много да още да казвам - все пак сме били две години там. Ако имате конкретни въпроси - питайте.

# 9
  • Мнения: 156
оххх, разплака ме с този голям и страхотен разказ!!1
при нас положението е почти уж сигурно и сега ми е доста болно, че ще го давам,
защото сама си го гледкам Laughing
но ако наистина и моите впечатления останат такива си заслужава да го дам точно там Sunglasses

# 10
  • Мнения: 660
Най вероятно и ние ще сме там наесен,макар и само за 1 година,понеже сега е на почти на 2.
Но чух много добри отзиви за яслата и си заслужава дори и за толкова време само,детето ми е с забавяне в говора и се надяваме там да се отпусне покрай дечицата и да почне да приказва.

Общи условия

Активация на акаунт