МОЛЯ ПОМОГНЕ ТЕ МИ В РАЗЧИТАНЕТО НА ТОВА ИЗСЛЕДВАНЕ!

  • 831
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
здравейте дали някои би ми помогнал в разчитането на изследването за прогестерон,защото до колкото четох никои няма като моят резултат и се притесних малко.Резултатът от прогестерона ми е 127.2 нмол/л при референтни стойносттим;0,35-2.70;ж.фази:ф:0,98-4.80;л:16,4-59.0:меноп:0-2.50:брем:срок на бремен.Високо ли е колкичеството на прогестероно и какво се прави при такова положение .БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 468
Има ли възможност да си бременна?

# 2
  • Мнения: 104
Не не съм бременна,имам два спонтанни аборта и сега правя всички възможни изследвания за да разбера причината за това.Някои ако е имал подобен резултат МОЛЯ ПИШЕТЕ МИ,ОБАРКАНА СЪМ незнам какво става  Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 3 669
Здравейте и от мен.
И аз бих искала помощ.  След всичко което изчетох не можах да намеря какво означава, когато прогестерона е висок. Възползвам се от пуснатата тема тук.

След преглед лекарката каза да отида на 21-ви ден в Кандиларов за прогестерон за да види дали имам овулация. Седмица преди да направя изследването бях пак на преглед при нея и тя каза че трябва да отида 1-2 дена по късно, защото фоликулът бил все още малък. И така се оказа на 25-ти ден от МЦ.
Резултатът е :
Лутеална фаза реф.граници 1.7 - 27.0 , а при мен е извън реф.граници - 31.15

По принцип не вземам абсолютно никакви лекарства. Но 2-3 седмици преди това бях доста болна и се наложи да се лекувам с "Ремантидин", "ГелоМиртол" и "Cetirizin".

Моля, ако някой знае нещо по въпроса да драсне, защото поне след 2 седмици мога да отида на лекар.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 576
От мойта лекарка знам, че и да е по-висок няма лошо.Лошо е като е нисък. Поне така ми беше обяснила тя.Моя беше над 200 ,което отговаря на бременност в 9ти месец и бях се притеснила много, та я разпитвах подробно. Някъде имах схема за прогестерона, но сега не мога да я открия,за да видите нагледно.  Може да се допитате и в новия форум на доктор Мазнейкова, ако много се притеснявате.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 669
Благодаря ти Пуканка ....по - добре се чувствам след прочетеното  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 104
благодаря ти пуканка,за написаното поуспокоих се че и моя прогестерон е доста висок.Искам да те питам ти имаш ли деца?Проблем ли е високия прогестерон за развитието на плода или  няма нищо.Аз съм с 2 аборта и съм много притеснена СТРАХУВАМ СЕ да забременея отново Cry!!!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 468
Обикновено ниският е проблем. Търси причините другаде  Peace

# 8
  • Мнения: 4 700
sineo4ka_ , вzемала ли си тоzи месец прогестеронови препарати (дуфастон, утрогестан)?
Иначе момичетата са ти каzали вече, търси другаде причината zа абортите. Направи имунологични и генетични zа тромбофилия. 

# 9
  • Мнения: 104
благодаря ви момичета за отговорите,сега започнах с изследванията,до сега не съм имала такива проблеми и малко се шашкам Sad.Последния месец не съм вземала дуфастон,последно го пих април месец след втория аборт.Искам да ви питам и за резултатът от токсопплазмата,който е:

TOXO IgM 0,14  при референтни граници  <0.8(-)отр: 0,8-1,0, сива зона:>1.0 (+) пол.

toxo IgG  50,6                                                 <4.0(-)отр:4.0-6.0 сива зона:>6.0(+)положит.

Трябва ли да се консултирам с виросолог,този вирус опасен ли е???как се лекува?БЛАГОДЯРЯ ВИ!!!

# 10
  • Мнения: 297
здравей sineo4ka.
Заразяването с токсоплазмоза може да стане орално При консумация на сурово месо от заразени животни (свине, говеда и т.н.), Признаците при хората са доста общи. Често наподобяват респираторни инфекции, тонзилити с повишаване на температурата и затова най-точно диагнозата се поставя чрез серологично изследване за антитела, или чрез откриване в кръвта на самия причинител. Когато се заразят бременни жени т.нар. вродена форма (най-опасна), ако инвазирането настъпи в началото на бременността, настъпват аборти. Ако обаче това стане в последните месеци - раждат се или мъртви плодове или такива с малформации - хидроцефалия, пневмония, менингоенцефалит и т.н.
Жени прекарали заболяването преди бременността и с висок титър антитела в кръвта не предават токсоплазмозата на плода си.  Срещу токсоплазмозата няма специфично лечение. Използват се антибиотици и сулфонамиди с широк спектър на действие.
Някои лекари съветват жените, заразили се с токсоплазмоза, да изчакат шест месеца след като се излекуват и тогава да се опитват да забременяват.

със сигурност потърси лекар.дано нещата се оправят по бързо.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт