38 дневен цикъл.....

  • 2 934
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте. Преди около месец и половина спрях противозачатъчните хапчета. Дойде ми на 01.06 и от тогава нищо, което означава - до момента 38 дневен цикъл  newsm78. Съдейки по цервикалната слуз овулацията ми е била някъде 32-34 ден от цикъла (не претендирам че съм я определила правилно)  Rolling Eyes Нямам никакви симптоми, че ще ми идва - нито болки в корема нито напрежение в гърдите. Възможно ли е според вас овулация по това време на цикъла? Или пък бременност.............. Praynig

# 1
  • Мнения: 259
Всичко е възможно. Пила съм само 1 месец противозачатъчни за регулиране на цикъла. Лично аз съм против тях, защото за мен това е изкуствено вмешателство в организма, той се "обърква" (това е мое мнение). Но доколкото разбирам, ти може би не случайно си ги спряла и се надяваш на хубава новина. Изчакай още малко, преди да отидеш на лекар.  И дано  ти се случи това, което желаеш. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 604
всичко е възможно. А аз да попитам(извинявам се,че се отклонявам от темата леко)-възможно ли е овулацията да е по време на цикъла? Имам позната, която твърди, че и двете й деца са заченати точно когато е била в цикъл и само тогава можела да забременее Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 259
всичко е възможно. А аз да попитам(извинявам се,че се отклонявам от темата леко)-възможно ли е овулацията да е по време на цикъла? Имам позната, която твърди, че и двете й деца са заченати точно когато е била в цикъл и само тогава можела да забременее Rolling Eyes
а

Да, възможно е. Зависи от продължителността на цикъла - имам някъде таблица с продължителност на менструацията, брой дни с по-голяма вероятност и брой дни с по-малка вероятност от зачеване. Когато правехме опити да забременея (и забременях, слава богу), съм се съобразявала с нея.  Ако не се лъжа (ще  потърся таблицата) при 21 дневен цикъл, е възможно зачеване на 2 или 3-тия ден от цикъла.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 801
mimitu86,твърде е възможно да си бременна, но изчакай преди да се радваш, защото може да мине време докато ти се нормализира цикъла след противозачатъчните.
А това за овулация по време на цикъл ми звучи направо абсурдно, ама щом казвате, че може... Добре, че не съм от тези жени, че можеше и бездетна да остана  Joy (не умирам да правя секс баш тогава)

# 5
  • Мнения: 1 512
Ами като за начало си направи тест за бременност и след това ходи на лекар за да не се чудиш  newsm78

# 6
  • Мнения: 18
Хм, винаги съм си мислела че когато забременея ще го усетя по някакъв начин.  doh пък сега нищичко не усещам. Кога мислите, че мога да си направия тест които да отчете правилен резултат? Най-възможната дата на евентуално зачеване е 04.07, май трябва да поизчакам още малко а?

# 7
  • Мнения: 396
stebb , точно така е !
Моя позната с подобен случай се оказа бременна.
Но пък от друга страна за всяка е различно...

# 8
  • Мнения: 3 621
Всичко е възможно, а за твое успокоение, си пусни един кръвен тест и дано резултата е този който очакваш  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 43 900
По принцип като спреш противозачатъчните, се забременява...от поглед...както се изрази един д-р....та може да си бременна....може и да не си обаче...
Аз като правя паузи за почивка на вс 6 месеца прием на хапчетата, винаги ми закъснява седмица-две....
Иначе тест нищо не пречи да направиш, спокойно могат да се правят и на първия ден от закъснението, при мен на втория ден ми беше показало 2 чертички...така, че не е рано....

# 10
  • Мнения: 2 658
Много ясно,че може да си,а може и да не си бременна  Joy
Аz бях с много нередовен цикъл,всякакви zакъснения са се случвали при мен и беz никаква причина,направила съм сума ти тестове zа бременност,така че..Но от друга страна,ако ти не си така,може да си.Явно ще трябва времето да покаже.Може да си бременна и беz симптоми.

# 11
  • Мнения: 18
Благодаря ви момичета, че взехте отношение по моята тема. Утре сутринта мисля да си пусна едно тестче.  Wink

# 12
  • Мнения: X
Възможно е, аз забременях с второто на 30-ия ден, мислех, че ще ми идва, а то  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт